Hemorrhoid

بواسیر

بواسیر چیست؟ بواسیر یا هموروئید رگ های متورم شده ای است که در اطراف مقعد یا در راست روده پایین ایجاد می شود. این بیماری نشیمنگاهی حدود 50 درصد بزرگسالان را مبتلا می کند و اکثرا علائم بواسیر یا هموروئید تا سن 50 سالگی خودش را نشان می دهد.

بواسیر یا هموروئید بیماری است که در بسیاری از افراد مشاهده می شود و معمولا با درد و خارش و در برخی مواقع با خونریزی همراه است. این بیماری بر اثر متورم شدن سیاهرگ های قسمت پایینی رکتوم به وجود می آید و دارای چهار درجه است.

که هر کدام از این درجات دارای علائم مخصوص به خود هستند, شما باید این علائم را بشناسید و با تشخیص درست نسبت به برطرف کردن آن علائم اقدام کنید.

راه های درمان بواسیر با توجه به درجه بواسیر متفاوت است, در مراحل ابتدایی می توان با روش های ساده خانگی یا گیاهی نسبت به درمان اقدام کرد ولی با بیشتر شدن علائم و بالا رفتن درجه های بواسیر نیاز به درمانی های جراحی و پزشکی است.

ما در دکترباتو سعی می کنیم علائم و نشانه های بواسیر را به صورت مختصر و مفید خدمت شما بیان کنیم و در جهت رفع هر کدام از این علائم درمان های لازم را نیز معرفی کنیم. بواسیر بیماری نیست که درمان پذیر نباشد, پس نباید نگرانی خاصی داشته باشید فقط باید با شناخت علائم نسبت به درمان به موقع اقدام کنید.

پماد هیدروکورتیزون برای چیست؟ چگونه پماد هیدروکورتیزون را برای بواسیر استفاده کنیم؟

پماد هیدروکورتیزون برای درمان درد جزئی، خارش، تورم و ناراحتی ناشی از بواسیر و سایر مشکلات ناحیه مقعد (مانند شقاق مقعد، خارش) استفاده می شود. هیدروکورتیزون یک کورتیکواستروئید است که قرمزی، خارش و تورم را کاهش می دهد.
ادامه مطلب ...

شیاف آنتی هموروئید بهتر است یا پماد؟

شیاف آنتی هموروئید برای تسکین موقت تورم، سوزش، درد و خارش ناشی از بواسیر استفاده می شود. این شیاف حاوی فنیل افرین است که متعلق به دسته ای از داروها است که به نام آمین های سمپاتومیمتیک شناخته می شوند.
ادامه مطلب ...

تجربه عمل بواسیر

تجربه عمل بواسیر برای کسانی که مبتلا به بواسیر هستند, با توجه به شرایط بیمار و درجه بواسیر او متفاوت خواهد بود. اما بعد از این تجربه تمامی علائم آزار دهنده بواسیر از بین خواهد رفت. بهترین راه درمان بواسیر استفاده از روش جراحی و روش درمان…
ادامه مطلب ...

درمان بواسیر

راه های درمان بواسیر با توجه به درجه و شدت بواسیر متفاوت است. اگر بواسیر شما در مراحل ابتدایی خود باشد و هنوز علائم آن شدت نیافته باشد می توانید با راه های ساده خانگی و غیر جراحی به این بیماری غلبه کنید ولی اگر بیماری به مرحله حاد خود رسیده…
ادامه مطلب ...