بواسیر

بواسیر چیست؟ بواسیر یا هموروئید رگ های متورم شده ای است که در اطراف مقعد یا در راست روده پایین ایجاد می شود. این بیماری نشیمنگاهی حدود 50 درصد بزرگسالان را مبتلا می کند و اکثرا علائم بواسیر یا هموروئید تا سن 50 سالگی خودش را نشان می دهد. بواسیر یا هموروئید بیماری است که در بسیاری از افراد مشاهده می شود و معمولا با درد و خارش و در برخی مواقع با خونریزی همراه است. این بیماری بر اثر متورم شدن سیاهرگ های قسمت پایینی رکتوم به وجود می آید و دارای چهار درجه است. که هر کدام از این درجات دارای علائم مخصوص به خود هستند, شما باید این علائم را بشناسید و با تشخیص درست نسبت به برطرف کردن آن علائم اقدام کنید. راه های درمان بواسیر با توجه به درجه بواسیر متفاوت است, در مراحل ابتدایی می توان با روش های ساده خانگی یا گیاهی نسبت به درمان اقدام کرد ولی با بیشتر شدن علائم و بالا رفتن درجه های بواسیر نیاز به درمانی های جراحی و پزشکی است. ما در دکترباتو سعی می کنیم علائم و نشانه های بواسیر را به صورت مختصر و مفید خدمت شما بیان کنیم و در جهت رفع هر کدام از این علائم درمان های لازم را نیز معرفی کنیم. بواسیر بیماری نیست که درمان پذیر نباشد, پس نباید نگرانی خاصی داشته باشید فقط باید با شناخت علائم نسبت به درمان به موقع اقدام کنید.

تفاوت آبسه مقعدی و بواسیر چیست؟ (هموروئید)
پماد هیدروکورتیزون برای چیست؟ چگونه پماد هیدروکورتیزون را برای بواسیر استفاده کنیم؟
تجربه عمل بواسیر

تجربه عمل بواسیر برای کسانی که مبتلا به بواسیر هستند, با توجه به شرایط بیمار و درجه بواسیر او متفاوت خواهد بود. اما بعد از این تجربه تمامی علائم آزار دهنده بواسیر از بین خواهد رفت. بهترین راه درمان بواسیر استفاده از روش جراحی و روش درمان بواسیر با لیزر است. روش لیزر درمانی بواسیر راحت تر و بدون درد است و زمان بهبودی کمی هم دارد.

سوالات بعد از عمل هموروئید

سوالات بعد از عمل هموروئید مربوط به مراقبت های لازم بعد از عمل, احتمال بازگشت هموروئید, دوران نقاهت بعد از عمل هموروئید, درد بعد از عمل هموروئید و دوران عفونت بعد از هموروئید است.

علائم بواسیر و انواع آن

علائم بواسیر را به صورت خلاصه می توان اینگونه بیان کرد: خارش شدید در اطراف مقعد تحریک و درد در اطراف مقعد خارش دردناک و یا التهاب و تورم در نزدیکی مقعد نشت مدفوع با درد حرکات روده دردناک