مشاهده دسته بندی

درمان

علت و دلایل خارش مقعد چیست و چه راه‌های درمانی دارد؟

خارش مقعد یک بیماری شایع است. خارشی که در داخل یا اطراف مقعد ایجاد می‌شود، معمولا شدید است و ممکن است با میل شدید به خاراندن همراه باشد. بیشتر افراد خارش مقعد را خجالت آور و ناراحت کننده می‌دانند.
ادامه مطلب ...

پولیپ روده بزرگ چیست؟ علت، علائم، عکس و بهترین درمان

پولیپ روده بزرگ زائده‌ای است که می‌تواند صاف، برجسته یا روی لوله روده بزرگ یا راست روده ایجاد شود. پولیپ ممکن است علائمی نداشته باشید، بنابراین آزمایش‌گیری برای کمک به جلوگیری از تبدیل پولیپ به سرطان روده بزرگ یا کولورکتال ضروری است.…
ادامه مطلب ...

پروکتیت یا التهاب راست روده چیست؟ بهترین روش‌های درمان

پروکتیت التهاب پوشش راست روده است. این التهاب در انتهای تحتانی روده بزرگ منتهی به مقعد، ایجاد می شود. روده بزرگ و مقعد بخشی از دستگاه گوارش هستند. دستگاه گوارش مجموعه‌ای از اندام‌های توخالی است که در لوله‌ای دراز و پیچ‌خورده از دهان تا مقعد…
ادامه مطلب ...

تفاوت آبسه مقعدی و بواسیر چیست؟ (هموروئید)

در نظر اول به نظر می رسد که هر دوی هموروئید و آبسه مقعدی توده های بافتی بیرون زده از راست روده هستند که تفاوتی با هم ندارند، اما باید بدانید که این دو موضوع کاملاً متفاوت هستند که تشخیص آنها از یکدیگر بسیار مهم است.
ادامه مطلب ...

پماد هیدروکورتیزون برای چیست؟ چگونه پماد هیدروکورتیزون را برای بواسیر استفاده کنیم؟

پماد هیدروکورتیزون برای درمان درد جزئی، خارش، تورم و ناراحتی ناشی از بواسیر و سایر مشکلات ناحیه مقعد (مانند شقاق مقعد، خارش) استفاده می شود. هیدروکورتیزون یک کورتیکواستروئید است که قرمزی، خارش و تورم را کاهش می دهد.
ادامه مطلب ...

شیاف آنتی هموروئید بهتر است یا پماد؟

شیاف آنتی هموروئید برای تسکین موقت تورم، سوزش، درد و خارش ناشی از بواسیر استفاده می شود. این شیاف حاوی فنیل افرین است که متعلق به دسته ای از داروها است که به نام آمین های سمپاتومیمتیک شناخته می شوند.
ادامه مطلب ...