در حال مرور: بیماری های مقعدی

بررسی به زبان ساده بیماری های مقعدی, انواع بیماری های مقعدی, راه های درمان بیماری های مقعدی در دکترباتو بخوانید.
هر کدام از بیماری های مقعدی علائم و نشانه هایی با خود دارند که برخی مواقع این علائم با همدیگر تداخل می کنند و تشخیص درست آنها از یکدیگر سخت می شود.

به همین خاطر نیاز به انجام آزمایش های دقیق است تا ناحیه دستگاه گوارش و مقعد به خوبی بررسی و معاینه شود تا بیماری به درستی تشخیص داده شود.

برای اینکه با انواع بیماری های مقعدی آشنا شوید و علائم و نشانه های هر یک از آنها را به خوبی بدانید دکتر با تو در کنار شماست تا با مطالبی که در این بخش قرار می دهد شما را راهنمایی کند. توجه به هر کدام از علائم در این گونه بیماری ها بسیار مهم است, و در صورت نادیده گرفتن آنها می تواند مشکلات جدی تری را برای بیمار به دنبال داشته باشد.

اما پزشک متخصص با بررسی دقیق سابقه بیماری فرد و معاینه مقعد می تواند حدس درست تری را از وضعیت بیمار ارائه دهد. پس شما هر چقدر به این علائم مسلط باشید خواهید توانست در زمان مناسب به پزشک مراجعه کنید تا وی نظر قطعی و درمان مناسب با آن بیماری را به شما بدهد.

سندرم روده تحریک‌پذیر به دستگاه گوارش شما آسیب نمی‌رساند یا خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش نمی‌دهد. شما معمولا می‌توانید علائم را از طریق رژیم غذایی و تغییر سبک زندگی کنترل کنید.

مقعد از بافت نرم تشکیل شده است. با این حال، این بافت می‌تواند به دلیل عفونت‌ها و سایر شرایط پزشکی، که شدت آنها متفاوت است، سخت شود. هنگامی‌که این اتفاق می‌افتد، احتمالا احساس خواهید کرد که یک توده سخت در ناحیه مقعد وجود دارد.

خارش مقعد یک بیماری شایع است. خارشی که در داخل یا اطراف مقعد ایجاد می‌شود، معمولا شدید است و ممکن است با میل شدید به خاراندن همراه باشد. بیشتر افراد خارش مقعد را خجالت آور و ناراحت کننده می‌دانند.

پولیپ روده بزرگ زائده‌ای است که می‌تواند صاف، برجسته یا روی لوله روده بزرگ یا راست روده ایجاد شود. پولیپ ممکن است علائمی نداشته باشید، بنابراین آزمایش‌گیری برای کمک به جلوگیری از تبدیل پولیپ به سرطان روده بزرگ یا کولورکتال ضروری است. روش‌های آزمایش‌گیری شامل کولونوسکوپی، سیگموئیدوسکوپی، آزمایش مدفوع یا سی تی اسکن است.

پروکتیت التهاب پوشش راست روده است. این التهاب در انتهای تحتانی روده بزرگ منتهی به مقعد، ایجاد می شود. روده بزرگ و مقعد بخشی از دستگاه گوارش هستند. دستگاه گوارش مجموعه‌ای از اندام‌های توخالی است که در لوله‌ای دراز و پیچ‌خورده از دهان تا مقعد به هم متصل شده‌اند.

اگر می خواهید به بیماری های مقعدی مبتلا نشوید, عادت های بد روزمره خودتان را اصلاح کنید. یکی از این عادت های بد, خوردن فست فود به جای خوردن خوراکی های طبیعی و فیبردار است.