همه چیز درباره شقاق یا فیشر مقعدی به صورت خلاصه

شقاق مقعدی

شقاق چیست؟ شقاق یا فیشر مقعدی شکاف هایی است که در کانال مقعدی بر اثر فشارهایی که به ناحیه وارد می شود ایجاد می شود و به دو نوع حاد و مزمن تقسیم می شود.

شقاق مقعدی شکاف هایی است که در کانال مقعدی بر اثر فشارهایی که به ناحیه وارد می شود ایجاد می شود و به دو نوع حاد و مزمن تقسیم می شود. شقاقی که در عرض یک ماه یا یک ماه و نیم از بین می روند شقاق حاد هستند و معمولا با تغییر رژیم غذایی و استفاده از غذاهای پر فیبر، ملین ها و پمادها بهبود پیدا می کنند.

ولی شقاق های مزمن که بیشتر از این مدت طول می کشند و در این مدت درمان نمی شوند باید با روش های پزشکی مثل جراحی و درمان لیزر شقاق مداوا شوند.

اگر شقاق درمان نشود شکاف ها گسترش پیدا می کنند و سایر عضلات مجرای مقعدی را نیز تحت الشعاع قرار می دهند و عصب های زیادی را درگیر می کنند و راه درمان آنها نیز سخت تر می شود.

برای اینکه درباره شقاق مقعدی, شقاق مزمن , شقاق در کودکان , شقاق در بارداری , علت و علائم شقاق بیشتر بدانید مطالب صفحه شقاق مقعدی دکتر با تو را دنبال کنید.

بررسی علائم شقاق و انواع روش‌های درمان شقاق با لیزر در کنار سایر متدهای درمانی

در این مقاله درباره علائم شقاق مقعدی یا همان فیشر می خوانید با هم روش های درمان شقاق را بررسی می کنیم. آخر سر درمان شقاق با لیزر را مورد ارزیابی قرار می دهیم
ادامه مطلب ...