دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی کودکان چیست؟ (Pediatric dentistry) , خدمات تخصصی دندانپزشکی کودکان چیست؟ , بهترین دندانپزشک کودکان ,بیهوشی عمومی در دندانپزشکی کودکان : دندانپزشکی کودکان، به پوسیدگی دندان کودکان و نوجوانان بیشتر اهمیت می دهد. بررسی ها و پژوهش ها نشان داده که بهداشت دهان پایین در کودکان باعث پایین آمدن عملکرد درسی در مدرسه و همینطور ایجاد روابط اجتماعی ضعیف می گردد. پس کارشناسان کودک، سفارش هایی در زمینه تقویت دندان ‌ها، عادات غذایی سالم و بقیه موردهایی که سد راه بیماری های دهان کودکان می شوند به کودکان آموزش می دهند. به وجود آوردن محیطی خوشایند کودکان و نوجوانان به خصوص کودکان ناهمکار (کودکان غیر همکار که به ترس و استرس کنترل ناپذیر مبتلا هستند یکی از اصلی ترین موارد چالشی برای دندانپزشکان و پدر و مادرهاست.) باعث می شود تا همه درمان های دندانپزشکی در مطب انجام شود. برای اینکار می توان از روش های درمان بدون درد، استریلیزاسیون حرفه ای، فضایی آرامش بخش ، برخورد خیلی صمیمی کمک گرفت. در دکتر با تو می توانید مطالب خوبی درباره دندانپزشکی کودکان پیدا کنید.

دندانپزشکی کودکان و ویژگی‌های بهترین دندانپزشک اطفال
کشیدن و ترمیم دندان‌های شیری کودکان

اگر به موقع و درست به دندان های شیری رسیدگی شود این موارد در آینده برای کودک مشکلی ایجاد نمی کنند. دندان های آسیاب شیری آخرین دندان های شیری می باشند که از دهان کودک می افتد. در وضعیت معمولی این دندان ها حتی تا سن ۱۲ سالگی آنها با دندان های دائمی عوض نمی شوند، دندان های شیری ۲۰ تا هستند که رفته رفته با دندان های همیشگی کودک عوض می شوند.

علت و درمان سیاهی دندان کودکان

سیاهی دندان کودکان علت های مختلفی دارد. تمیز نشدن درست آنها, آسیب رسیدن به دندان ها یا لثه ها, سیاه شدن دندان با قطره آهن از علت های سیاهی دندان کودکان است. برای درمان این سیاهی هم راه های مراقبتی و درمانی زیادی است که پزشک متخصص با توجه به علت سیاهی دندان ها آنها را تجویز می کند. در این نوشته سعی می کنیم به مواردی از آنها اشاره ای بکنیم.