مشاهده دسته بندی

ارتودنسی دندان

بهترین متخصص ارتودنسی دندان در تهران کیه؟ هزینه اش چقدره یا مثلا مدت زمان ارتودنسی دندان و… یکی از مهم ترین سوالات کسانی است که می خواهند دندان خود را با این روش درست کنند. ، ارتودنسی دندان یک روش درمانی در دندانپزشکی است که دندان های نامرتب و نامنظم را اصلاح می کند.

این روش علاوه بر اصلاح دندان ها زیبایی خاصی هم به دندان ها می دهد و از خرابی آنها نیز پیشگیری می کند. دندان های نامرتب می تواند باعث خرابی دندان ها شود.

مانده خوراکی ها در لای دندان ها گیر می کند و پوسیدگی دندان ها را سبب می شود. همچنین باعث اختلال در کار دستگاه گوارش و بقیه دستگاه های بدن می گردد. البته گفتنی است که هر نامنظمی نیاز به ارتودنسی ندارد، بلکه باید دندانپزشک این مورد را تشخیص بدهد و برای اصلاح نامنظمی های فک و دندان اقدام کند.

مدت زمان ارتودنسی دندان

درباره رسیدن به نقطه ثبات دندان های شما فقط دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی قادر است نظر بدهد و تشخیص درستی با نادرستی اجرای این درمان ها برعهده وی است. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شیوه های درمانی موثر برای مرتب کردن دندان ها، و گرفتن مشاوره رایگان با کلینیک دندانپزشکی دندون طلا در ارتباط باشید.

این زمان برای همه بیمارها به یک اندازه نمی باشد و به مولفه های گوناگونی وابسته است. اما با توجه به میزان نامنظم بودن دندان ها، سن و وضعیت جسمی و توانایی بدن بیمار این مدت زمان می تواند تغییر کند. هر چقدر سن فرد بیشتر باشد دوره درمان ارتودنسی دندان نیز بیشتر خواهد شد.

ارتودنسی چه مدت طول می کشد

اصطلاح درجه شدت که با نام مال‌اکلوژن یا به فارسی اختلالات فکی و دندانی، از عوامل مشخص کننده مدت زمان ارتودنسی است. اگر دندان های شما جمع شدگی زیادی داشته باشند و یا اینکه بیرون زدگی داشته و با زبان تان آنها را به درون دهان تان هدایت می کنید این موارد باعث می شود تا مدت زمان ارتودنسی شما بیشتر از معمول شود. همینطور اگر فک بالا و پایین شما دیر رشد کرده باشد و یا هماهنگی بین فک بالا و فک پایین نباشد باز مدت زمان منظم و مرتب کردن دندان های شما زیادتر خواهد بود. برای اینکه زمان دقیق ارتودنسی تعیین شود قبل از عمل ارتودنسی ساختار اسکلتی و دندانی شما بررسی می شود تا درجه شدت اختلالات فکی و دندانی شما معلوم شود.

سن ارتودنسی دندان

سن نیز یکی از مولفه های تعیین مدت زمان درمان ارتودنسی است. غالبا ارتودنسی نوجوانان به خاطر در حال سن رشد شان و جمع شدگی های زیاد، مدت زمان کمتری را در درمان اردتودنسی تحمل می کنند. بزرگسالان باید بیشتر به بهداشت دهان و دندان خود توجه کنند چون در این سن احتمال مبتلا شدن به بیماری های لثه و بافت های محافظ کناره های دندان بیشتر است.

شما به عنوان بیمار باید همه برنامه های درمانی دندانپزشک خود را رعایت کنید و به بهداشت دندان ها اهمیت ویژه ای قائل شوید. مسواک زدن، استفاده از نخ دندان روزانه به دندان های شما کمک می کنند تا زودتر به محل مناسب و مطلوب خود برسند و درمان روند سریعتری پیدا می کند. رعایت دقیق برنامه های درمانی مانند استفاده از کش‌ های لاستیکی یا دیگر توصیه های دندانپزشک روند درمانی را تسریع می بخشد و مدت زمان ارتودنسی شما کمتر می شود. همچنین به ما نیز این امکان را می دهد تا بهترین خدمات دندانپزشکی را خدمت شما راائه دهیم و شاهد زیباتر شدن لبخند شما باشیم. رسیدن به نتیجه مطلوب در ارتودنسی مستلزم همکاری گروهی بین شما و دندانپزشک است.

هزینه ارتودنسی

درمان ارتودنسی شاید برای همه افراد مناسب نباشد و سایر درمان های دندانپزشکی بهتر برای آنها جواب بدهد. به همین دلیل باید پیش از هر گونه اقدام و تصمیمی برای پرداخت هزینه ارتودنسی با متخصص ارتودنسی و ارتودنسی ثابت مشورت کنید و اگر دندانپزشک متخصص روش درمانی ارتودنسی را تجویز کرد بعد قیمت ارتودنسی متحرک با توجه به میزان اعمالی که بر روی دندان های شما انجام خواهد شد تعیین می گردد.

در واقع در ارتودنسی، پلاک‌ متحرک حداکثر اثرگذاری خود را در موارد متوسط و خفیف نشان می دهد و بیشتر برای درمان حرکت افقی دندان ها بهتر است. ولی در مواردی که نیاز به درمان حرکت های چرخشی دندان ها به درون و بیرون است چندان مناسب نیست. به همین خاطر برای درمان مسائلی همچون جمع شدگی دندان ها، فواصل زیاد بین دندان ها و دندان های نامنظم بهتر است روش درمانی پلاک ثابت ارتودنسی اجرا گردد، در روش ثابت ارتودنسی دندانپرشک امکان بیشتری برای کنترل حرکت دندان ها خواهد داشت.

بهترین نوع ارتودنسی

هزینه ارتودنسی نامرئی نیز با توجه به موقعیت دندان های بیمار و مدت زمان درمان متغیر است. ولی در مجموع هزینه ارتودنسی با سیستم اینویزیلاین بیشتر از بریج ثابت می باشد. اما اگر حرکت جزیی دندان توسط بیمار خواسته شود ارتودنسی نامرئی ارزان‌ تر در می آید. شاید بهترین نوع هدیه روز مرد به یک مرد ارتودنسی دندان هایش است.