دکترباتو
بازدید 37
0

مزایا و هزینه ارتودنسی نامرئی (بدون سیم یا اینویزیلاین)

مزایا و هزینه ارتودنسی نامرئی (بدون سیم یا اینویزیلاین) ارتودنسی نامرئی یا اینویزیلاین یکی از روش های درمانی ارتودنسی در بزرگسالان و کودکان است. در این روش از سیم کشی استفاده نمی شود و به جای براکت و سیم از چندین ردیف کننده شبیه محافظ دندان ورزشی نازک استفاده می شود. این ردیف کننده ها از جنس مواد پلاستیکی شفاف هستند.

ارتودنسی نامرئی توانسته ارتودنسی را برای بزرگسالان و کودکان و کسانی که تمایلی به استفاده از بریج ها ندارند نیز ممکن کند. این روش درمانی با انتخابی تقریبا نامرئی نتیجه های موفقی را برای درمان ارتودنسی فراهم نموده است.

ارتودنسی نامرئی بدون نیاز به سیم کشی و بریج دندان، دندان‌ هایی منظم و لبخندی زیبا را برای شما به همراه دارد. متخصصان کلینیک دندانپرشکی دکتر با تو داشتن شرایط بیمار برای ارتودنسی نامرئی را در یک جلسه مشاوره ارزیابی می کنند.

اگر فرد برای این روش درمانی مناسب باشد ارتودنسی نامرئی را بر روی دندان های افراد اجرا می کنند. برای اطلاع درباره ارتودنسی نامرئی برای نوجوانان و بزرگسالان یا برای پیدا کردن جوابی برای سوالات خود در این باره با ما در ارتباط باشید.

 

ارتودنسی نامرئی چیست؟

ارتودنسی نامرئی دسته ای از ارتودنسی با پلاک‌ متحرک، راحت و پنهان است که در زمان درمان هم مشکلی برای لبخند شما نمی گردد.

پلاک‌ های شفاف ارتودنسی نامرئی با استفاده از فناوری عکسبرداری کامپیوتری سه بعدی ایجاد می شوند و عملکرد و کارآیی آن در منظم کردن دندان ها توسط متخصصان دندانپزشکی ثابت شده است.

 

مزایای ارتودنسی نامرئی

در زمان های خوردن، مسواک زدن و نخ کشیدن دندان ها می توان بریج های ارتودنسی نامرئی را از دهان بیرون آورد تا راحت تر به این کارها رسید. این مورد برای نوجوانان یک برتری به حساب می آید.

آنها می‌ توانند بریج ها را در زمان ورزش و یا زمانی که به کارهای هنری مشغول هستند و یا به جلسه رسمی دعوت هستند و داشتن بریج ها در دهان آنها مشکلی ایجاد می کند، از دهان بیرون بیاورند و با خیال راحت به کارهای خود رسیدگی کنند و بعد از اتمام کار دوباره در دهان خود بگذارند.

ارتودنسی نامرئی مطابق با دندان های هر کسی ساخته می شود و درمان با این روش براساس نیازهای شما پیش می رود. دوره زمانی درمان این روش کمتر از دوره درمانی بریج های سنتی و فلزی است. در این روش مدت زمان درمان تقریبا ۱۴ ماه طول می کشد. البته گفتنی است که بریج ها نامرئی هستند و افراد دیگر متوجه درمان ارتودنسی دندان شما نخواهند شد.

انواع ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی‌ نامرئی سه گونه است که در همه آنها یک پلاستیک شفاف جهت صاف کردن دندان‌ ها به کار رفته است.

  • ارتودنسی نامرئی کامل: این انتخاب برای ارتودنسی کامل است که ترمیم آنها مدت زمان درمانی ۱۲ تا ۲۴ ماهه را می خواهد.
  • ارتودنسی نامرئی نوجوانان: این انتخاب ویژه نوجوانان است و یک نقطه آبی دارد که به آنها نشان می‌ دهد که ارتودنسی خود را چه مدت استفاده کرده اند. در این انتخاب، برای جایگزین کردن بریج هایی که در طول درمان مفقود می‌ شوند، ۶ ست ارتودنسی جایگزین هم گذاشته شده است.
  • ارتودنسی نامرئی سبک: این انتخاب برای کسانی که ۶ دندان جلویی نامرتب دارند مناسب است و در مدت ۶ ماه به نتیجه می رسد.

روش انجام ارتودنسی نامرئی

متخصص ارتودنسی دندان با بررسی کامل دندان‌ ها و فک بیمار، مناسب بودن ارتودنسی نامرئی را برای وی مشخص می کند. در جلسه اول بعد از معاینه از فک و دندان‌ های شما عکس رادیولوژی و عکس‌ های دیجیتال گرفته می شود و از دندان ها قالب گیری می کنند.

اگر شما برای این روش درمانی مناسب باشید مراحل و تکنولوژی ارتودنسی نامرئی تبیین خواهد شد و نحوه عملکرد نرم افزار سه بعدی نیز به شما توضیح داده می شود و برنامه درمانی خاص به شما داده خواهد شد و همه اطلاعات مربوطه به آزمایشگاه و شرکت تولید کننده ارتودنسی‌ نامرئی ارسال می گردد.

آنها مجموعه بریج های سفارشی‌ شما را تولید کرده و برای متخصص ارتودنسی می فرستند و درمان ارتودنسی نامرئی شروع می شود.

مجموعه ای از ردیف کننده های ارتودنسی (نامرئی) به بیمار داده می‌ شود. در مدت هر ارتودنسی به مدت ۱۴ روز پوشیده می شود و بعد در ارتودنسی آتی با نمونه های تازه جایگزین می‌ شود.

هر بریج اندکی با بریج قبلی فرق دارد که این منجر به جابجایی آهسته و پیوسته دندان ها می‌ شود تا زمانی که دندان ها کاملا در موقعیت مناسب و دلخواه قرار بگیرند.

 

آیا ارتودنسی نامرئی دردناک است؟

ممکن است پلاک‌ های ارتودنسی نامرئی در هفته اول درمان باعث ناراحتی اندکی در فرد شود که دلیل آن حرکت کردن ملایم دندان‌ ها فشاری است که این پلاک‌ ها روی دندان‌ ها می آورند.

ولی بعد از یک هفته این ناراحتی از بین می رود و پلاک ها در دهان جا می افتند و شما به حرکت آنها عادت می کنید. بعد از هر بار جایگزینی پلاک هم احتمال دارد ناراحتی کمی پیش بیاید که زود برطرف می شود و جای هیچ نگرانی نیست.

 

استفاده از ارتودنسی نامرئی چگونه است؟

برای اینکه پلاک‌ ارتودنسی نامرئی اثر مطلوب خود را بگذارد، می بایست هر روز ۲۰ تا ۲۲ ساعت از آن استفاده کنید. در اوایل درمان عادت کردن به آنها کمی سخت است ولی رفته رفته این مورد برطرف می شود.

شاید ادای برخی از کلمات برای شما سخت شود و حتی نوک زبانی حرف بزنید که همه این موارد عادی و زودگذر هستند و صحبت کردن با پلاک هم کمی تمرین می خواهد که رفته رفته آن هم درست می شود.

 

چگونه می‌توان ارتودنسی‌های نامرئی را تمیز کرد؟

چون بریج های نامرئی کاملاً متحرک می باشند، نظافت آنها راحت است. اول باید ارتودنسی‌ ها را پیش از خوردن یا آشامیدن، به جز آب، از دهان بیرون بیاورید. بریج را پس از بیرون آوردن از دهان و پیش از گذاشتن دوباره در دهان آبکشی کنید.

این کار به تمیز ماندن و پیشگیری از بو گرفتن آنها کمک می کند. هر روز یک یا دو مرتبه، در زمان مسواک زدن درون و خارج بریج را هم مسواک بزنید. و به مدت ۱۵ دقیقه در دستگاه تمیز کننده دندان مصنوعی بگذارید تا همیشه تازه باشند.

 

این نوع ارتودنسی چقدر طول می کشد؟

مدت زمان کل درمان تقریبا ۹ تا ۱۵ ماه طول می کشد و تقریبا از ۱۸ تا ۳۰ پلاک به کار می رود. طول درمان و تعداد پلاک‌ ها برای هر بیماری متغییر است.

 

هزینه ارتودنسی نامرئی

هزینه ارتودنسی نامرئی با توجه به موقعیت دندان های بیمار و مدت زمان درمان متغیر است. ولی در مجموع هزینه ارتودنسی با سیستم اینویزیلاین بیشتر از بریج ثابت می باشد. اما اگر حرکت جزیی دندان توسط بیمار خواسته شود ارتودنسی نامرئی ارزان‌ تر در می آید.

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عادل متکلمی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *