دیسک کمر

دیسک کمر چیست؟ راه های تشخیص دیسک کمر (Waist Disc) را در دکترباتو می توانید بخوانید. دیسک کمر در ستون فقرات انسان 26 عدد مهره وجود دارد که این مهره ها توسط دیسک های بین مهره ای از همدیگر جدا شده اند. اگر این دیسک ها از جای خود تکان بخورند و دچار بیرون افتادگی یا فتق شوند بر روی نخاع فشار زیادی وارد خواهد شد که باعث دردی شدید از کمر تا پاها می شود. دکتر با تو در این بخش سعی می کند تمام اطلاعات لازم درباره دیسک کمر , علائم دیسک کمر, راه های درمانی آن را خدمت شما توضیح دهد تا در صورت بروز این بیماری بتوانید زودتر آن را تشخیص دهید و نسبت به درمان آن دست به کار شوید.

بهترین روش‌های درمان دیسک کمر را بشناسید

برای درمان دیسک کمر نخست باید علت کمر درد معلوم شود. در بسیاری از موارد کمر دردهایی که بیشتر از شش هفته طول می کشند، باید به وسیله پزشک متخصص بررسی شوند و درمان مخصوص آن تجویز شود. درمان‌ ها به صورت دارویی، جراحی باز یا بسته می باشند.

دیسک کمر و ورزش: ورزش‌های مضر برای دیسک کمر

ورزش ها و حرکت های تمرینی خاصی هستند که می توانند باعث بیشتر شدن درد دیسک کمر شوند. تمرین با دستگاه پرس پا, ددلیفت, حرکت دستگاه درون ران, کشش پای صاف, حرکات چرخشی, دویدن و… می توانند به دیسک کمرتان فشار بیاورند پس بهتر است آنها را انجام ندهید.