دکترباتو
بازدید 27
0

نکات قبل از لیزر موهای زائد

احتمالا شما هم مجبور هستید موهای زائد خود را با فاصله چند روزه شیو کنید و این کاری طاقت فرسا برای شما شده است. بعد از شیو نیز سوزش و خارش های متداول به سراغ تان می آید و شما را آزار می دهد. اپیلاسیون و وکس و روش های شبیه به آنها هم که مشکلات خودشان را دارند. بعد از صرف هزینه و درد بسیار باز می بینید که موهای زائد دوباره رشد کرده اند. انگار نه اینکه آنها را می خواستید با این روش ها از بین ببرید.

در صورتی که برای از بین بردن موهای زائد خود به دنبال روشی همیشگی هستید؛ لیزر موهای زائد بهترین توصیه ما برای شماست. در این نوشته سعی می کنیم کمی درباره این روش توضیح دهیم تا با جزئیات آن بیشتر آشنا شوید.

لیزر موهای زائد معجزه نمی‌کند

اولین نکته اینکه، لیزر موهای زائد قرار نیست معجزه بکند. در این روش از یک لیزر آرایشی و بهداشتی استفاده می شود که طوری تنظیم شده تا بر روی پوست و موی شما تاثیر بگذارد. در موقع استفاده از لیزر، پرتوهای آن به صورت مستقیم بر روی فولیکول ‌های مو تاثیر می‌ گذارند و آن ‌ها را از ریشه خشک می کنند و جلوی رشد دوباره آنها را می گیرند.

قبل از لیزر موهای زائد به مدت یک ماه از زیر آفتاب بودن پرهیز کنید

نکته دوم اینکه قبل از لیزر موهای زائد به مدت یک ماه از زیر آفتاب بودن پرهیز کنید. یعنی در این مدت حمام آفتاب و برنزه کردن را باید فراموش کنید. بسیاری از افراد در پاییز و زمستان و حتی بهار موهای زائد خودشان را با لیزر از بین می برند تا در تابستان پوستی نرم و لطیف داشته باشند.

قبل از لیزر موهای زائد فقط شیو کنید

نکته سوم اینکه، قبل از لیزر موهای زائد فقط شیو کنید و از روش های دیگری برای تراشیدن و از بین بردن موهای زائد خود استفاده نکنید. در صورتی که وکس یا اپیلاسیون کرده اید، لیزر موهای زائد را نمی توانید انجام بدهید. وکس فولیکول موها را از بین می برد و برای لیزر نیاز به فولیکول موهای شماست. اما یک روز قبل از لیزر می توانید موهای خود را با ژیلت شیو کنید.

بعد از برنزه کردن لیزر موهای زائد نکنید

نکته چهارم اینکه، در صورتی که به تازگی بدن تان را برنزه یا سولاریوم کرده اید نمی توانید سراغ لیزر موهای زائد بروید. برنزه کردن و لیزر پوست اصلا با هم نمی خوانند و باید یکی را انتخاب کنید.

تشخیص نوع پوست قبل از لیزر موهای زائد

نکته پنجم اینکه، پزشک باید قبل از لیزر موهای زائد، نوع پوست تان را تشخیص دهد و زمان درمان با لیزر را برای شما مشخص کند. رنگ پوست و جنس موی بدن شما در نتیجه‌ گیری از درمان با لیزر اثر گذار است. لیزر برای همه یکسان نیست. به همین دلیل پزشک متخصص پوست باید نوع پوست شما را تشخیص دهد تا در طول درمان بهترین نتیجه ها به دست بیاید.

یک جلسه برای لیزر موهای زتئد کافی نیست

نکته ششم اینکه، نباید انتظار داشته باشید که لیزر موهای زائد در همان جلسه اول پوست بدن تان را مثل ابریشم نرم کند. بسیاری فکر می کنند با یک جلسه درمان کار تمام است. در حالی که اینگونه نیست. لیزر موهای زائد نیاز به جلسات درمانی متفاوتی دارد که با توجه به نوع پوست شما توسط پزشک متخصص مشخص می شود. شش جلسه لیزر درمانی حداقل این جلسات است.

هر جلسه لیزر مدتی طول می‌کشد

نکته هفتم اینکه، باید بدانید که هر جلسه بیست تا یک ساعت طول می کشد. مانده بخواهید کدام ناحیه بدن تان را لیزر کنید. ناحیه های زیربغل یا بیکینی زمان اندکی نیاز دارند ولی بقیه نواحی مثل پا و کمر مدت زمان بیشتری نیاز دارند.

اطراف چشم را لیزر نکنید

نکته هشتم اینکه، کناره های چشم تان را به هیچ وجهی لیزر نکنید. در هنگام لیزر باید مواظب باشید اشعه های لیزر به چشم تان برخورد نکند. از پزشک بخواهید که عینک مخصوصی را به شما بدهد تا چشم های شما از تیررس این اشعه ها در امان باشند. این کار را نکنید باید درد زیادی را در ناحیه چشم متحمل شوید.

لیزر در یک جلسه شوخی است

نکته نهم اینکه، لیزر موهای زائد همه بدن تان در یک جلسه شوخی است. شما برای لیزر همه جای بدن تان به چند جلسه با فاصله زمانی خاص نیاز دارید. بدن تان تحمل پرتوهای لیزر خاصی را دارد و بیش از حد را نمی تواند تحمل کند و عوارض به بار می آورد.

پشتکار داشته باشید

نکته دهم اینکه، اگر می خواهید نتیجه خوبی بگیرد باید پشتکار داشته باشید. فولیکول‌ های موی شما در حال رشد هستند بهترین فاصله زمانی بین هر جلسه، بین ۴ تا ۶ هفته است که در این مدت زمان امکان رشد موهای تازه وجود دارد و موهای مرده می ریزند و از بین ‌می ‌روند.

نتیجه بعد از سه ماه ظاهر می‌شود

نکته یازدهم اینکه، نتیجه های قابل احساس بعد از سه ماه خودشان را نشان می دهند. پس عجله نکنید.

موهای تیره بهتر جواب می‌دهد

نکته دوازدهم اینکه؛ موهای تیره در مقابل لیزر بهتر جواب می دهند ولی موهایی با طیف رنگی خاکستری، بلوند، قهوه‌ای، قرمز خیلی دیرتر به لیزر جواب می ‌دهند. پوست ‌های تیره هم در مقایسه با پوست ‌های روشن دیرتر نتیجه می ‌دهند ولی بدانید که غیرممکن وجود ندارد.

دردهای موقع لیزر موهای زائد موقتی است

نکته سیزدهم اینکه، در زمان لیزر پوست شما ممکن است برخی دردهای موضعی ظاهر شود که این دردها زودگذر هستند و بعد از برداشتن لیزر از پوست تان از بین می روند. می توانید از کرم های بی حسی برای از بین بردن این دردها در حین لیزر کردن استفاده کنید. همه این دردهای کم ارزش نتیجه بعد از لیزر را دارد.

کرم مناسب پوستتان را پیدا کنید

نکته چهاردهم اینکه، کرم ضدآفتابی متناسب با پوست خود و با حداقل SPF30انتخاب کنید. حتما پس از جلسه های لیزر قسمت هایی از بدن تان را که با نور آفتاب برخورد دارد را کرم ضدآفتاب بزنید زیرا پوست شما بعد از لیزر خیلی حساس می شود و پرتو ماورا بنفش خورشید را می گیرد و احتمال سوختگی در پوست تان وجود دارد.

قبل از لیزر موهای زائد به هیچ نحوی از لوازم آرایشی، دئودورانت و حمام داغ استفاده نکنید. یک تا دو روز قبل از لیزر موهای زائد از اسپری، عطر و لوازم آرایشی استفاده نکنید همینطور تا یک هفته بعد از درمان از دوش گرفتن با آب داغ پرهیز کنید.

و حرف نهایی اینکه

و در آخر باید بگوییم که لیزر موهای زائد به صورت 100% موهای شما را از بین نمی ‌برد ولی موهای سرسخت و زبری که اذیت تان می کنند خیلی کم می‌ شوند و به جز موهایی نازک و غیرقابل مشاهده چیزی نمی ماند. با لیزر موهای زائد دیگر نگران شیو کردن روزانه و تحمل درد و هزینه‌ های مختلف وکس و اپیلاسیون نخواهید بود.

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عادل متکلمی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *