دکترباتو
بازدید 28
0

لیزر موهای زائد چگونه انجام می‌شود؟

امروزه زیبایی پوست و اهمیت دادن به پوست بدن تبدیل به علاقه بسیاری از افراد شده است. بسیاری از افراد دوست دارند پوست بدنشان صاف و بی مو باشد. برای رسیدن به این خواسته هم کارهای زیادی انجام می دهند. یکی از این کارها مراجعه به کلینیک زیبایی برای حذف موهای زائد است. در بیشتر کلینیک ها موهای زائد با کمک لیزر حذف می شود.

امروزه فناوری های مربوط به لیزر موهای زائد پیشرفت چشمگیری داشته است و این خود دلیل خوبی برای افراد شده تا رغبت بیشتری برای حذف موهای زائد خود داشته باشند. لیزر موهای زائد علاوه بر جوان سازی و طراوت پوست باعث حذف چین و چروک های صورت نیز می شود.

 

روش لیزر موهای زائد چگونه است؟

بعد از لیزر موهای زائد بدن شما صاف تر و بسیار لطیف تر از پیش خواهد شد. این تغییر را بعد از لیزر موهای زائد کاملا احساس خواهید کرد. روش لیزر موهای زائد هیچ عارضه ای بعد از عمل ندارد و می توانید بعد از لیزر موهای زائد مشغول زندگی معمولی خودتان شوید. در هنگام عمل نیز هیچ درد و ناراحتی را در بدن تان حس نخواهید کرد. لیزر به شما کمک می کند تا موهای زائد بدن خود را آزاردهنده هستند از بین ببرید و قسمت های لیزر شده بدن تان کاملا بدون موی زائد و صاف در می آیند.

اشعه لیزر از پالس های نوری تشکیل شده که به دورادور مو گرما وارد می کند. این گرما به فولیکول مو می رسد و منجر به از بین رفتن پیاز موهای زائد می شود. باید بدانید که از بین رفتن موهای زائد برای همیشه است. با این روش امکان رویش دوباره موهای زائد وجود ندارد. به پوست شما نیز صدمه ای نمی زند.

دستگاه های لیزر دارای تنوع زیادی هستند. همه این دستگاه ها به خوبی موهای زائد را از بین می برند و نتیجه آنها برای مدت های زیادی بر روی بدن شما می ماند و موهای زائی به تدریج کاملا محو می شوند. روش لیزر موهای زائد روشی غیرتهاجمی است.

فرقی نمی کند که رنگ پوست شما چیست. پوست تان هر رنگی داشته باشد می توانید از لیزر موهای زائد برای حذف موهای آزاردهنده بدن تان استفاده کنید و ناحیه های مختلف بدن را با لیزر بی مو کنید. البته در گذشته لیزر فقط برای افرادی استفاده می شد که دارای پوستی روشن بودند، ولی الان با رشد فناوری های لیزر، روش های حذف موهای زائد با لیزر برای هر پوستی کاربرد دارد و بدون هیچ عارضه ای انجام می شود.

البته باید بگوییم که روش لیزر موهای زائد برای هر کسی فرق دارد و با مرحله بندی های مختلفی انجام می شود. در برخی افراد حذف موهای زائد نیاز به زمان زیادی دارد و مراقبت های بعد از لیزر نیز درباره این افراد بازه زمانی خاصی را می طلبد. ولی در برخی دیگر از بیمارها این زمان و مراقبت های بعد از عمل کمتر است.

زمان دقیق عمل لیزر حذف موهای زائد برای هر کسی باید توسط پزشک متخصص مشخص شود. مرحله های لیزر موهای زائد تا زمانی که کاملا موهای زائد از بین بروند و رشد همه آنها متوقف شود انجام می شود.

ناحیه های بازو، سینه، پشت و شانه ها از بخش هایی هستند که در آنها لیزر تاثیر زیادی دارد و بهتر عمل می کند.

الگوی رشد موهای افراد با هم مختلف است. به همین خاطر دوره های درمانی هر کسی با لیزر نیز متفاوت خواهد بود. اما اگر بخواهیم به صورت تقریبی زمان موردنیاز درمان را برای هر کسی مشخص کنیم باید بگوییم که این زمان می تواند بین سه تا هفت جلسه متغیر باشد.

 

روش های لیزر موهای زائد کدامند؟

سه روش برای حذف موهای زائد وجود دارد. روش دارویی، روش الکترولیز و روش لیزر موهای زائد.

در روش لیزر موهای زائد موهای زائد بدن شما رفته رفته نازک تر می شود و به مرور زمان شاهد کمتر شدن موها خواهید بود. اما توجه کنید که موهای زائد فقط با این کار کاملا از بین نمی روند. بلکه شما نیاز به جلسات بیشتری برای حذف کامل موهای زائد دارید.

برای موهای زائد صورت چهار تا شش جلسه در ماه نیاز است تا موها کاملا حذف شوند. برای موهای زائد بدن نیز باید هر سه ماه یک بار عمل لیزر تکرار شود. معمولا بعد از چهار تا شش جلسه موهای زائد رشد کمی از خود نشان می دهند. البته این مورد بستگی به هورمون های افراد دارد. اگر مشکل هورمونی در فردی باشد احتمال برگشت موهای زائد وجود دارد و روش لیزر موهای زائد اثر چندانی بر حذف موها نخواهد داشت.

پس همه کسانی که می خواهند موهای زائد بدن شان را حذف کنند باید آزمایش های مربوط به تشخیص مشکل هورمونی را انجام دهند و بعد از مثبت بودن این آزمایش ها مراحل درمانی لیزر موهای زائد را شروع کنند.

 

برای نتیجه گیری بهتر از روش لیزر موهای زائد چه کنیم؟

دست کم یک ماه پیش از لیزر، به هیچ نحوی از اپیلاسیون و یا از موم برای حذف موهای خود استفاده نکنید.

اگر قرار است با لیزر موهای زائد را حذف کنید بهتر است اصلا از سولاریوم یا حمام آفتاب نیز استفاده نکنید.

یک روز مانده به زمان لیزر می توانید موهای خودتان را اصلاح جزئی کنید. فقط فقط دقت کنید که محل های لیزر شونده نباید به هیچ ماده آرایشی آغشته باشد.

بعد از لیزر موهای زائد می توانید از کرم های ضدالتهاب و ضدورم و اصلاحی به منظور کم کردن سوزش و خارش در ناحیه های لیزر شده استفاده کنید.

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عادل متکلمی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *