دکترباتو
بازدید 28
0

چند روز قبل از لیزر باید شیو کرد؟

هر کاری هم بکنیم باز موهای زائد رشد خواهند کرد. راه علاجی برای خلاص شدن از دست موهای زائد برای همیشه وجود ندارد. اگر دل خوش کرده اید که با عمل های مختلف می توانید از شر موهای زائد قسمت های مختلف بدن تان رها شوید، احتمالا ناامید خواهید شد.

البته این گفته را برای کسانی است که می گویند می خواهیم با یک عمل جراحی برای همیشه از دست موهای زائد راحت شویم. ولی باید به یاد داشته باشید که موهای زائد برای همیشه از بین نمی روند اما می توان جلوی رشد آنها را گرفت و ضعیف شان کرد تا دیر به دیر رشد کنند.

موهای زائد در بالای لب، چانه، پشت، پاها و گونه و سایر نواحی بدن به ویژه برای خانم ها آزاردهنده است. شما با روش لیزر موهای زائد می توانید از دست این موهای زائد راحت شوید. لیزر به شما کمک می کند تا موهای زائد این نواحی از بدن تان را نازک تر کنید و رشد آنها را کمتر و کمتر کنید.

علت های بسیاری برای رویش موهای زائد بیان کرده اند. احتمال دارد رویش این موها به خاطر ژنتیک فرد باشد یا بر اثر داروهایی خاصی مثل هورمون ها یا استروئیدها باشد که مدتی از آنها استفاده می کرده است. البته موهایی که در بخش های زیربغل و شرمگاه و دست و پا در می آید ربطی به بیماری و مشکل هورمونی ندارد.

یک راه برای خلاص شدن از دست موهای زائد تراشیدن آنها با تیغ و ژیلت است. این روش ساده و راحت است و بدون هیچ دردسری برای همه امکان پذیر است. دردی هم ندارد. خیلی از بانوان با این روش موهای زائد پا و زیربغل خود را اصلاح می کنند. از این روش می توانید برای صورت هم استفاده کنید ولی برخی از خانم ها به خاطر اینکه تراشیدن صورت را مختص مردها می دانند، زیاد به انجام آن رغبتی ندارند و به دنبال راه های دیگری می گردند.

یک تصور اشتباه دیگر نیز درباره تراشیدن موها وجود دارد، و آن این است که خیلی ها فکر می کنند با تراشیدن موهای زائد آنها کلفت تر و پرپشت تر و ضخیم می شوند. در حالی که اینگونه نیست و ابتدای موهایی که از پوست بیرون می زنند دارای ماده زنده ای نیستند و از ماده ای کراتینی درست شده اند که تراشیدن آنها باعث ضخیم یا تیره شدن شان نمی شود.

این تصور شاید به خاطر آن است که موهای زائد بعد از تراشیدن به صورت سیخ سیخ در می آیند. این ربطی به ضخامت و تیرگی موها ندارد. بعد از مدتی که موهای باز بلندتر شدند می بینید که حالت سیخی آنها هم از بین می رود.

ژیلت بعد از لیزر باعث می شود موی بدن یا صورت در وضعیت استراحت به مرحله فعال منتقل شود و این همان موردی است که متخصص های پوست و مو از آن در زمان درمان با لیزر کمک می گیرند. به همین خاطر کسی که قصد دارد موهای زائد بدن یا صورت خود را با کمک لیزر از بین ببرد باید قبل از لیزر موهای زائد خود را با تیغ شیو کند و بعد از لیزر نیز ژیلت کند.

لیزر در حذف موهای زائد صورت یا بدن با هدف قرار دادن رنگدانه های مشکی باعث می شود تا این موها کاملا از بین بروند. پرتوهای لیزر به صورت یکسان و در بازه زمانی معینی به موهای زائد تابش داده می شود که این کار باعث ایجاد دردی خفیف در ناحیه لیزر شده می شود که این درد نشانه آن است که به بافت های پوست آسیبی وارد نشده است و از آن ها محافظت شده است. درمان لیزر هیچ عارضه ای ندارد و درد و ورم یا سوختگی در ناحیه لیزر شده به جا نمی ماند.

پس توجه کنید که دو تا سه روز قبل از لیزر حتما ناحیه لیزر شونده را شیو کنید و به هیچ نحوی از موچین، وکس، بند، اپیلاسیون یا هر ابزار موکنی استفاده نکنید. پس شیو کردن در این زمان یادتان نرود.

پس از درمان لیزر در مدت سه روز تا یک هفته موهای زائد از روی پوست بیرون می آیند. در این مدت اصلا به آنها دست نزنید و سعی نکنید که با دست یا هر ابزار دیگری آنها را بیرون بکشید. تا زمان درمان لیزر بعدی فقط موهای درآمده را شیو کنید و این کار را با ژیلت به راحتی می توانید انجام بدهید.

شما بعد از 24 ساعت پس از هر مرحله لیزر می توانید موهای خود را با ژیلت شیو کنید.

اگر به تازگی آفتاب گرفته اید یا می خواهید آن را انجام بدهید باید از خیر لیزر موهای زائد بگذرید و تا زمان برگشتن رنگ پوست تان به رنگ اصلی اش باید دست نگهدارید.

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عادل متکلمی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *