طول درمان بعد از عمل هموروئید یا بواسیر

1

طول درمان بعد از عمل هموروئید یا بواسیر در روش سنتی جراحی بواسیر بسیار طولانی است و تقریبا ۲ الی ۳ هفته طول می کشد. اما دروان نقاهت بعد از عمل بواسیر در روش لیزر فقط یک شب است.

طول درمان بعد از عمل هموروئید یا بواسیر هم مثل سایر بیماری ها زمان خاصی دارد. جراحی بواسیر یکی از راه های درمان انواع بواسیر است. بعد از عمل, بیمار باید مدتی را استراحت کند تا درمان او کامل شود.

مطالب مرتبط

دوران نقاهت بعد از عمل هموروئید یا بواسیر برای برخی از افراد دورانی طاقت فرساست. زیرا باید در این مدت در خانه بمانند و استراحت کامل داشته باشند و همه توصیه های مراقبتی بعد از عمل را رعایت کنند.

اما راه دیگری هم برای درمان بواسیر وجود دارد, و آن جراحی بواسیر با لیزر است. در درمان بواسیر با لیزر دوران نقاهت کوتاه تر می شود. طول درمان بعد از عمل هموروئید یا بواسیر در جراحی لیزر فقط یک شب است و بعد از آن بیمار می تواند به زندگی عادی خود برگردد. بعد از سپری کردن یک شب استراحت, صبح روز بعد می تواند تمام کارهای معمولی خود را انجام دهد.

نقاهت بعد از عمل بواسیر یا هموروئید - طول درمان بعد از عمل هموروئید یا بواسیر
دوران نقاهت بعد از عمل بواسیر یا هموروئید

دوره نقاهت جراحی بواسیر

دوره نقاهت جراحی بواسیر تقریبا ۲ تا ۳ هفته طول می کشد. بعد از اینکه جراحی تمام شد, یک ماده بی حسی موضعی به ناحیه عمل شده زده می شود و اثر این ماده بی حسی بعد از  ۶ الی ۱۲ ساعت ظاهر می شود. این بی حسی موضعی کمک می کند تا بیمار درد بعد از عمل کمتری داشته باشد.

ممکن است بیمار در زمان نقاهت جراحی بواسیر در رابطه با دفع ادرار خود مشکلاتی داشته باشد. علت این مورد مربوط به التهابی است که در ناحیه مورد نظر ایجاد می شود یا مربوط به کشیدگی هایی است که در عضله های لگن بیمار به وجود آمده است.

بعد از اینکه جراحی تمام شد بیمار بستری می شود و بعد از اینکه زمان نقاهت جراحی بواسیر سپری شد, بیمار می تواند به همراه یکی از نزدیکانش به منزل منتقل شود و ادامه زمان نقاهت را در خانه سپری کند.

اما اگر با لیزر بواسیر خود را درمان کنید, دوران نقاهت شما به یک روز کاهش می یابد. طول درمان بعد از عمل بواسیر با لیزر به نسبت جراحی سنتی بسیار ناچیز است و از طرفی دردی که بیمار تحمل می کند هم به مراتب کمتر و ناچیز خواهد بود.

یک شب بعد از لیزر بواسیر و چند روز بعد از جراحی سنتی بواسیر نیاز به استراحت دارید. در این مدت نباید هیچ فعالیتی انجام دهید و فقط دراز بکشید و فشاری به ناحیه عمل نیاورید. در حالت دراز کش کمی فشار به ناحیه مقعد و بافت های اطرافش وارد می شود که چیز مهمی نیست و بعد از سپری شدن دوره نقاهت از بین می رود.

 

با مصرف رژیم غذایی مناسب یبوست نشوید

به این نکته مهم هم توجه داشته باشید که عمل جراحی و لیزر بواسیر شما را درمان می کنند, ولی موفقیت این عمل ها وابسته به شما و سبک زندگی روزانه تان است. شما باید بعد از عمل سعی کنید یبوست نشوید. هر چقدر شما این مورد را جدی بگیرید احتمال برگشت بواسیر کمتر و میزان موفقیت عمل بیشتر خواهد بود.

برای جلوگیری از یبوست, بهتر است از غذاهای ملین استفاده کنید. مقدار استفاده از غذاهای ملین هم باید به اندازه ای باشد که باعث اسهال نشود. بعد از روز دوم می توانید استفاده از غذاهای دیگر را شروع کنید. غذاهای سالم و بخار پز بهترین گزینه برای افرادی است که عمل بواسیر انجام داده اند.

مدت زمان استفاده از غذاهای ملین ها را پزشک با توجه به شدت عمل و درجه بواسیر بیمار مشخص خواهد کرد. هر چقدر جراحی عمیق تر باشد بیمار باید بیشتر از خود مراقبت کند تا موقع اجابت مزاج فشار کمی به ناحیه مقعد وارد شود.

نوشیدن آب بسیار, حذف نوشیدنی های کافئین دار و چای های غلیظ و تیره, خوردن میوه های طبیعی و فصلی, استفاده از میان وعده های طبیعی هم بهترین رژیم غذایی بعد از عمل بواسیر هستند.

 

بالشتک های طبی

بعد از عمل به هیچ وجه به مدت طولانی در یک جا ننشینید. چون باعث صدمه زدن و فشار به ناحیه مقعد و لگن تان می شود. بهتر است از بالشتک های طبی استفاده کنید تا فشار کمی به لگن تان وارد شود. در استفاده از این بالشتک ها هم دقت کنید که هر ۳۰ دقیقه حالت تان را تغییر دهید, یا برخیزد و کمی راه برود.

اگر احساس درد و تورم در ناحیه جراحی کردید, می توانید با تجویز پزشک از مسکن ها استفاده کنید.

 

شستشو با آب ولرم

برای شستن ناحیه عمل هم از شامپو بچه و آب ولرم استفاده کنید و به هیچ وجه از مواد صابونی و خشک کننده استفاده نکنید. وان آب گرم هم اثر بسیار خوبی دارد. بعد از وان آب گرم ناحیه مورد نظر را با دستمال نرم خشک کنید. دقت کنید این دستمال نرم مواد تحریک کننده پوست نداشته باشد.

 

ممکن است بپسندید
1 نظر
  1. ali می گوید

    دوستان بنده عمل لیزری داشتم هموروئید الان ۸ روز شده و هنوز مشکل دفع دارم فقط شیر میخورم این میگن ی روز درست نیست تا ۱۰ روز به بالا باید استراحت کنی . بعداینکه دفع اول بعذ دارو های مورفین سخته بهتره دارو شل کننده مصرف بشه و برای تسکین درد هر بار باید در لگن اب گرم د فع انجام بشه بهترین کار ممکن. کسی به شما از درد بعد عمل برای هر بار دفع نمیگه اگر شِکتان سفت کار کنه درد شدیدی داره هربار . من غصم میگرفت برای سرویس رفتن. واضح گفتم تا بقیه اگاهی پیدا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.