دکترباتو
بازدید 32
0

کاشت نگین دندان

سفید کردن دندان یا بلیچینگ برای زیبایی دندان از مد افتاده است و کاشت نگین دندان جای آن را در زیبایی دندان گرفته است. نگین دندان لبخند شما را زیباتر و درخشش دندان های شما را بیشتر می کند. کاشت نگین دندان هر چند خودنمایی زیادی دارد ولی طرح لبخند را زیباتر و درخشان تر می کند.

نگین دندان چیست؟

کاشت نگین دندان ، نگین دندان که برای زیبایی دندان و طراحی لبخند زیبا به کار می رود از سنگ مصنوعی بی رنگ و براقی تشکیل شده که هر فلز پرارزشی مثل طلا و انواع سنگ های گرانبها مثل بلورهای ریز را شامل می شود. نگین دندان در در بخش جلویی و بالایی دندان های جلویی یا دندان های نیش یا هر دندانی که در موقع خندیدن دیده می شود گذاشته می شود. نگین دندان در موقع خندیدن شما می درخشد و توجه مخاطبان شما را به خود جلب می کند و لبخند شما را سفیدتر و با درخشش تر جلوه می دهد.

درباره کاشت نگین دندان و طراحی لبخند

در زیر نکته هایی درباره کاشت نگین دندان و زیبایی طرح لبخند دندان بیان می کنیم.

 • شیوه کاشت نگین دندان غیرتهاجمی و بدون درد می باشد.
 • به مراقیت های خاصی نیاز ندارد.
 • نگین را می توان هر زمانی که بخواهید در آورد و یا عوض کرد و اثری روی مینای دندان شما ندارد.
 • کاشت نگین دندان بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول می کشد و ۱۰۰ درصد قابل برگشت می باشد.
 • نگین در مقابل لکه مقاوم می باشد.
 • مسواک زدن مثل سابق است. و هیچ محدودیتی برای شما ندارد.
 • اگر کاشت درست انجام شود هیچ عارضه و ضرری نخواهد داشت و هیچ آسیبی به ساختار دندان های شما نمی زند. کاشت نگین در دندان اگر با نظارت و دست دندانپزشک انجام شود بی ضررترین کاشت ها می باشد.

روش چسباندن نگین روی دندان

حتما کار گذاشتن نگین دندان را یک دندانپزشک متخصص انجام دهد تا از هماهنگی کامل نگین روی دندان اطمینان حاصل شود. پروسه کاشت نگین در دندان کوتاه مدت و بدون درد است و تقریبا ۱۰ دقیقه طول می کشد. نگین انتخاب شده با کمک یک ماده چسبناک قوی روی دندان چسبانده می شود. مینای سطح دندان در این شیوه نبایست سوراخ شود.

قبل از گذاشتن نگین واقعی باید از دندانپزشک مشاوره بگیرید و دندان پزشک با بررسی و معاینه دندان شما توصیه های لازم را به شما می کند. اگر نیاز به اقدامات پیشینی برای نگین باشد و اگر پیش از کاشت نگین روش درمانی خاصی نیاز داشته باشید آنها را به شما بازگو می کند.

دندانپزشک به شما اطمینان می دهد که مینای دندان شما قوی، سالم و بدون مشکل است یا نه. اگر دندانپزشک بفهمد که دندان شما مشکلی دارد، دندان دیگری را برای کاشت نگین به شما یشنهاد می دهد.

هنگامی که دندانپزشک از بهداشت دهان و دندان شما راضی بود برای شما نگین مناسب را پیشنهاد می دهد و سطح دندان و بافت کناری آن را به صورت کامل تمیز می کند. البته سطح دندان اندکی زبر می شود و بعد نگین در دندان دلخواه شما چسبانده می شود. دندانپزشک فهرستی از مراقبت های لازم را برای شما می دهد. اگر هر گونه درد یا ناراحتی داشتید یا مشکلی برای نگین پیش آمد هر چه زودتر با دندانپزشک خود تماس بگیرید.

برداشتن نگین از روی دندان

اگر خواستید نگین دندان را از روی دندان خود بردارید، به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا او اینکار را برای شما انجام دهد. خودتان نگین را در نیاورید، چون احتمال دارد به دندان تان صدمه بزنید.

شما پس از کاشت نگین باید دندان های خود را با مراجعه به دندانپزشک تمیز نگه دارید. نگین دندان برای تمیز نگه داشتن دندان شما به وسیله دندانپزشک مشکلی را ایجاد نمی کند. منطقه زیر نگین مثل ماده پر کننده درزگیری شده و به هیچ باکتری ای اجازه ورود نمی دهد. دندانپزشک به آسانی می تواند بخش فوقانی و کناره های نگین را با یک وسیله نرم صیقل دهد.

ماندگاری نگین دندان چقدر است؟

نگین های کار گذاشته شده روی دندان شما معمولا ۶ تا ۱۲ ماه ماندگاری دارند. البته بیشتر ماندن نگین به محل چسباندن نگین ، عادت های غذایی و بهداشت دهان و دندان شما وابسته است. اگر خواستید نگین دندان را دربیاورید یا آن را تعویض کنید، دندانپزشک به آسانی این کار را انجام می دهد. مینای دندان شما در کندن و برداشتن نگین هیچگونه آسیبی نمی بیند و چیز زایدی در دهان شما به جا نمی ماند.

نگین دندان به دندان شما آسیبی نمی زند. نگین مانند یک سیم ارتودنسی به مینای دندان شما و یا مانند ماده ای پرکننده به دندان های پیشین شما اتصال می یابد و هیچ درد و سوراخی ندارد. کاشت و برداشت نگین دندان به گذاشتن و برداشتن سیم های ارتودنسی شبیه است. برداشت نگین خیلی آسان است و هیچ دردی ندارد.

نگین در مسواک زدن هیچ تغییری ایجاد نمی کند شما می توانید مثل همیشه دندان های خود را با خیال راحت مسواک بزنید. البته در روز اول بعد از کاشت نگین توصیه می شود از مسواک های برقی استفاده نکنید.

نگین دندان از بلورهای شیشه ای یا طلایی ریزی می بانشد که تیزی ندارند. نگین دندان اگر بیفتد و به بدن شما هم برود به همان فرم طبیعی که وارد بدن شده از آن خارج می شود.

قیمت کاشت نگین روی دندان

هزینه و قیمت کاشت نگین روی دندان ثابت نیست و به نحوه طراحی نگین و کیفیت مواد به کار رفته در آن وابسته است. به همین خاطر پیش از کاشت باید درباره این موارد با دندانپزشک خود به توافق برسید. کاشت نگین دندان یک عمل زیبایی خاص است که باید توسط متخصص دندانپزشکی و در محل مناسب خود انجام شود. برای هزینه کردن کمتر به مراکز نامعتبر و شخص دیگری به جز دندانپزشک معتبر و کلینیک دندانپزشکی مراجعه نکنید چون این مراکز و اشخاص تضمینی برای نحوه کار خود ندارند و عوارضی را برای دندان های شما باعث می شوند که به آنها جوابگو نیستند.

کاشت نگین دندان لبخند شما را زیبا و درخشان می کند. این کاشت هیچ ضرر و عارضه بعد از عملی ندارد. لازم نیست بعد از عمل مراقبت هی خاصی را نسبت به دندان خود به کار ببندید، با دندان های خود مثل حالت طبیعی برخورد کنید و انگاری هیچ اتفاقی نیفتاده است. شما می توانید مثل سابق دندان های خودتان را مسواک کنید و نباید نگران افتادن و یا کنده شدن نگین روی دندان خود باشید. برای تمیزی بیشتر دندان های خود می توانید به کلینیک دندانپزشکی دکتر با تو مراجعه کنید. اگر خواستید نگین را بردارید، به سادگی با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی زیبایی این کار برای شما انجام می شود.

کاشت نگین دندان جایگزین کم هزینه تر نسبت به سفید کردن دندان یا بلیچینگ برای زیبایی دندان است. نگین دندان چسبی دکتر با تو را در اینجا ببینید.

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عادل متکلمی

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *