مجله سلامتی و زیبایی دکتر با تو > زیبایی > سفت کردن سینه > راه‌های سفت کردن سینه بعد از شیردهی
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

روش های سفت کردن و درمان شل شدن سینه‌ بدون نیاز به جراحی عبارتند از استفاده درست از تمرین های ورزشی، ماساژ با روغن زیتون، ماساژ با یخ، ماسک خیار و تخم مرغ و عصاره‌های گیاهی می باشد که هر یک به شیوه ای باعث سفت شدن سینه بعد از زمان شیردهی می شوند.

سفت کردن سینه‌ هایی که شل شده اند و برگرداندن سینه ها به فرم و شکل قبلی و یا دلخواه برای مادرها مهم است. همینطور باید در زمان بارداری هنگام انجام تمرینات ورزشی نکته های مراقبتی را رعایت نمایید.

اصلی ترین موردی که باعث شل شدگی سینه ها می شود, بالا رفتن سن است. با زیاد شدن سن, بافت چربی دار سینه ها, از شکل خودشان می افتند و از زیبایی خانم ها می کاهند.

اندازه سینه ها وقتی برای خانم ها حائز اهمیت می شود که شکل و سلامت سینه ها حفظ شود. به همین خاطر بیشتر بانوان به دنبال داشتن سینه های خوش شکل و حالت و سفت هستند.

 

درمان شل شدگی سینه بعد از دوران شیردهی و زایمان

تحقیقات بیانگر این موضوع هستند که از سن 30 تا 40 سالگی پوست بدن بانوان دچار شل شدگی و چروک می شود و این علامت ها به ویژه در سینه ها بعد از دوران زایمان و بارداری بیشتر به چشم می آید.

طبق همان تحقیقات بافت سینه بعد از شیردهی سفت بودن خودش را از دست می دهد و منجر به شل شدگی و بدفرم شدن سینه ها می شود. پس اصلی ترین دلیل شل شدگی سینه ها, زایمان و شیردهی به نوزاد می باشد.

کرم ها و لوسیون های مختلفی در بازار موجود است که می توانند این مشکل را برطرف کنند ولی باید توجه کنید که این کرم ها و لوسیون ها بدون عارضه نیستند و در برخی اوقات عوارض آنها قابل تشخیص نیست.

به همین خاطر اگر قصد دارید از این محصولات استفاده کنید بهتر است زیر نظر یک پزشک زیبایی این کار را انجام دهید. اما روش های بدون عارضه دیگری نیز برای سفت کردن سینه ها مانند استفاده از عصاره های گیاهی و تمرینات ورزشی وجود دارند که هزینه کمتری دارند و استفاده از آنها راحت تر نیز است.

راه های جراحی برای سفت کردن سینه نیز وجود دارد که به نظر ما همیشه بهترین روش نمی باشد و در برخی اوقات احتمال برگشت شل شدگی بعد از عمل وجود دارد.

عمل جراحی عارضه های خاص خود را دارد و شخص بعد از عمل بیشتر باید با آنها دست و پنجه نرم کند. در ادامه راه های موثر و ساده ای خانگی سفت کردن سینه را با هم مرور می کنیم.

تمرینات ورزشی برای بافت سینه: یکی از بهترین روش های سفت کردن سینه انجام تمرینات ورزشی است و از بین این تمرین ها، شنا کردن خیلی موثر است و منجر به تقویت عضله های سینه‌ می شود و همچنین چربی‌ های زائد سینه ها را هم حذف می کند.

بعد از شنا کردن, تمرین ساده دراز کشیدن با شکم روی زمین, و بلند کردن بدن از زمین است. در این تمرین آرنج هایتان را خم کنید و بدون اینکه سینه و شکم تان با زمین برخورد کند آنها را تا جای ممکن به سطح زمین نزدیک کنید و دوباره آرنج را صاف نمایید.

ماساژ: دست کم 2 تا 3 مرتبه در هفته سینه‌ های خودتان را با روغن زیتون ماساژ دهید. این ماساژ باعث سفت شدن پوست و محکم شدن پوست تان می شود. یکی از خاصیت های روغن زیتون, کشیدن و نرم کردن پوست است.

ماساژ با یخ: یکی دیگر از ماساژهای اثرگذار در سفت کردن سینه, ماساژ با یخ است. دو تکه یخ را برداشته و آنها را به طور دایره ای دور سینه حرکت بدهید. این ماساژ سینه هایتان را خوش فرم می کند. باید دقت کنید که این ماساژ ر بیشتر از یک دقیقه انجام ندهید. چون پوست سینه خیلی حساس است.

ماسک پستان: هفته ای یک مرتبه می توانید از ماسک‌ های گیاهی استفاده کنید. خیار را ریز کنید و به آن زرده تخم مرغ بزنید. این ترکیب را به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه روی سینه هایتان بگذارید و بعد سینه‌ ها را با آب خنک شستشو دهید. این ماساژ به محکم شدن بافت بدن و طراوات پوست خیلی کمک می کند و اثر آن تا چند هفته در بدن تان می ماند.

سینه بند (سوتین) مناسب: انتخاب سینه بند مناسب در محکم شدن سینه ها بسیار اهمیت دارد. اگر اندازه سینه بند نامناسب باشد, می تواند به فرم سینه ها لطمه بزند. اگر سینه‌ های شما شل شده اند, سینه‌ بندی را انتخاب کنید که پایداری بیشتر داشته باشد و باعث بالا آمدن سینه‌ هایتان شود.

روغن‌ های گیاهی: استفاده از روغن‌ های گیاهی هم برای سفت کردن سینه بعد از شیردهی موثر هستند. روغن‌ هایی مانند روغن بادام و روغن دانه انگور  می توانند پوست سینه های شما را سفت تر و تقویت کنند. همینطور می توانید این روغن ها را با عصاره‌ های گیاهی دیگر مصرف کنید.

عصاره‌ های گیاهی: عصاره های گیاهی مانند هویج، درخت سرو، رازیانه، نعناع و برخی دیگر از عصاره‌ ها در شکل دهی و طراوت پوست سینه بسیار موثر هستند. اما باید دقت کنید از این عصاره ها بیشتر از دو قطره برای هر مرتبه استفاده نکنید.

چون این عصاره ها خیلی قوی می باشند و احتمال اینکه باعث سوزش و حساسیت پوست شما شوند وجود دارد. بهترین کار این است که آنها را با روغن‌ های گیاهی و به عنوان مکمل مصرف کنید.

از میان روش های فوق، تمرین های ورزشی و ماساژ دادن مناسب جزء بهترین راه های سفت کردن سینه بعد از دوران شیردهی به نوزاد هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *