دکترباتو
بازدید 38
0

عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد

عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد – بسیاری از افراد از لیزر موهای زائد خود ترس و نگرانی بی مورد دارند. خیلی ها می پرسند، آیا لیزر موهای زائد برای پوست من مضر است؟ یا لیزر موهای زائد عوارض وحشتناکی دارد؟ در این نوشته سعی می کنیم این نگرانی شما را برطرف کنیم.

 

عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد اگر توسط یک پزشک واجد شرایط و باتجربه انجام شود، برای پوست شما ضرری ندارد. اگرچه ممکن است در دستان فرد بی تجربه خطرات زیادی را برای شما پیش بیاورد.

لیزر موهای زائد یک درمان زیبایی است که از لیزر درمانی استفاده می کند. لیزر درمانی غیرتهاجمی و بی خطر است، اما در صورت سوء استفاده توسط شخص بی تجربه می تواند به پوست آسیب برساند.

این کار با پالس انرژی نور لیزر به فولیکول های موی شخص، که توسط رنگدانه موجود در شافت مو جذب می شود، عمل می کند. انرژی نور به گرما تبدیل شده و ریشه های مو را از بین می برد.

زمان جلسه درمان با توجه به اندازه ناحیه تحت درمان متفاوت است. درمان ناحیه های صورت ممکن است در حدود 5 تا 10 دقیقه طول بکشد در حالی که نواحی بزرگتر بدن مانند پاها، بازوها و پشت تقریباً یک ساعت طول می کشد.

بیشتر بخوانید: آیا لیزر موهای زائد ضرر دارد؟

انتخاب یک متخصص لیزر موهای زائد

شرایط لازم برای انجام لیزر درمانی از شخصی به شخص یا از پزشکی به پزشک دیگر متفاوت است، اما این را بدانید که همه آنها نیاز به مجوز پزشکی زیبایی دارند. آموزش و صدور مجوز مناسب از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا در صورت نداشتن مجوز و سوء استفاده، لیزر درمانی می تواند به پوست شما آسیب برساند.

این عوارض بعد از لیزر درمانی می تواند باعث سوختگی جدی شود، به ویژه اگر در مناطق حساس مانند صورت و قسمت بیکینی باشد. پس برای انتخاب متخصص لیزر موهای زائد حتما از داشتن مدرک این کار مطمئن شوید.

در حالت کلی لیزر موهای زائد باید توسط فردی آموزش دیده و تحت نظر و نظارت پزشک مجاز، دستیار پزشک یا پزشک پرستار انجام شود.

عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد

کاهش عوارض جانبی لیزر موهای زائد

همانطور که در باره هر عمل پزشکی و زیبایی وجود دارد، خطرات بالقوه ای نیز برای هر عملی هست. لیزر موهای زائد ایمن و بی خطر است اما بدانید که با آن از بین بردن کامل موها تضمین نمی شود.

فولیکول های مو فقط در مرحله اول چرخه رشد مو به لیزر درمانی حساس هستند. برای دستیابی به حداکثر نتایج، درمانهای متعددی لازم است. زیرا موهای ناحیه مورد نظر با سرعت های مختلف رشد می کنند.

به دلیل تغییرات هورمونی یا شروع رشد فولیکول های غیرفعال، ممکن است در عرض شش ماه از درمان مجدداً مو رشد کنند، اما رشد مجدد آن معمولاً ریزتر و سبک تر از قبل است.

عوارض جانبی احتمالی لیزر موهای زائد عبارتند از:

  • تحریک پوستی جزئی
  • قرمزی پوست
  • نرمی پوست
  • تغییر رنگدانه ها

اگر این عوارض جانبی را تجربه کنید، موقتی هستند. با این حال، اگر توسط فرد کم تجربه و بدون نظارت پزشک انجام دهید، لیزر درمانی می تواند باعث آسیب دیدگی چشم و سوختگی جدی در پوست شود. بهترین روش برای کاهش عوارض جانبی احتمالی، انجام عمل لیزر توسط یک متخصص پزشکی که دارای مجور است.

آیا لیزر موهای زائد باعث سرطان می شود؟

لیزرهایی که به منظور فولیکول های مو استفاده می شوند، مقدار کمی به پوست تابانده می شوند. این تصور که لیزر موهای زائد باعث سرطان می شود یک حرف بی اساس است.

تا به امروز، هیچ مدرکی نشان نداده است که حداقل میزان تابش حاصل از لیزر درمانی به سرطان پوست منجر می شود یا حتی باعث آن می شود.

بیشتر بخوانید: آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟

لیزر موهای زائد را با خیالی آسوده انجام دهید

لیزر موهای زائد را می توانید در طول سال انجام دهید، ماه های پاییز و زمستان زمان بهبودی بهتری برای پوست شما فراهم می کند. چون در این ماه ها زمان بیشتری را در خانه می گذرانید و این باعث می شود ناحیه تحت درمان از آفتاب دور نماند. خیلی مهم است که بعد از درمان لیزر از اشعه ماورا بنفش دور باشید.

در صورت انجام صحیح عمل، لیزر موهای زائد ایمن و بی خطر خواهد بود. این می تواند در وقت و پول شما صرفه جویی کند و از همه بهتر، اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد. این یکی از راههایی است که می توانید پوستتان را بیشتر دوست داشته باشید.

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عادل متکلمی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *