سایز نوشته:
رنگ نوشته:

عوارض کویتیشن خیلی کم است. قرمزی خفیف و تحریک شدن پوست از آن جمله اند. این عوارض به ندرت هم اتفاق می افتند. با کمی صبر و تحمل بعد از چند روز به صورت خود به خود از بین می روند.

بعد از کویتیشن ممکن است بیمار در بدنش انرژی زیادی را احساس کند. برای اینکه بدن در این مدت سعی می کند جای چربی های حذف شده را با مواد ذخیره شده بدن پر کند و به همین دلیل بیمار بعد از عمل احساس انرژی بیشتری دارد.

همچنین عمل کویتیشن مقدار کلسترول و تری گلیسیرید را در بدن کم می کند. برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید رژیم غذایی مناسبی داشته باشید و از مکمل ها استفاده کنید.

ممکن است بعد از عمل, قرمزی خفیفی در پوست دیده شود که هیچ دردی ندارد. این به خاطر حرارتی است که توسط دستگاه کویتیشن به بدن شما وارد می شود. حتی ممکن است بعد از عمل, تا یک روز در گوش تان وز وز هایی را بشنوید که بعد از این عمل همه آنها از بین می روند.

این موارد به پوست تان آسیبی نمی زنند و جای نگرانی ندارند. ولی باید بدانید که محل کویتیشن شده تا چند ساعت بعد از عمل گرمای دستگاه را در خود نگه می دارد.

مضرات و عوارض کویتیشن لاغری

برای حذف چربی های موضعی ناحیه های مختلف بدن می توانید از کویتیشن استفاده کنید. ولی این عمل زیبایی با خود عوارضی دارد که در زیر با آنها آشنا می شوید.

  • تا به حال معلوم نیست که استفاده از امواج اولتراسوند برای لاغری, چه اثراتی روی بدن می گذارد.
  • در دستگاه های قدیمی, چربی های خرد شده در بدن پخش شده و وارد خون شخص می شدند. ولی در دستگاه های جدید این مشکل برطرف شده است. به همین خاطر حتما باید از دستگاه های جدید برای کویتیشن استفاده کنید.
  • بعد از خرد شدن چربی های زائد, میزان چربی خون زیاد می شود. پس کسانی که چربی و فشار خون بالایی دارند نباید از این روش برای لاغری موضعی استفاده کنند.
  • وقتی چربی های خرد شده به صورت مایع وارد جریان خون می شوند, کلسترول و تری گلیسرید خون افزایش می یابد.
  • ممکن است به خاطر لرزش های دستگاه به عضلات, بافت عروقی و سیستم عصبی آسیب هایی وارد شود. همچنین ممکن است غشای چربی ها را پاره کند.
  • پرتوهای صادر شده از دستگاه, روی قلب اثر بدی دارند. پس کسانی که مشکل قلبی دارند یا دارای باتری های ضربان قلب هستند, نباید از این روش استفاده کنند.
  • سوختگی پوستی ، ورم و جای زخم به خاطر ثابت بودن ابزار دستی دستگاه از سایر عوارض کویتیشن است.
  • خانم ها در زمان های بارداری, دوره شیردهی به کودک, بعد از زایمان و در روزهای عادت ماهانه مجاز به استفاده از این روش زیبایی نیستند.

این موارد از جمله عوارض کویتیشن است, قبل از اینکه عمل کویتیشن را انجام دهید, بهتر است در مورد هر کدام از آنها مطمئن شوید و بعد عمل را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *