چرا بعد از بوتاکس نباید خوابید

0 27

تزریق بوتاکس روشی موثر با عارضه کم است که چین و چروک‌های ناحیه‌های مختلف صورت مانند پیشانی, اطراف چشم و خط اخم را از بین می‌برد.

بیشتر بخوانید

روش تزریق بوتاکس طرفداران زیادی در بین مردم دارد. به همین دلیل بسیاری از متقاضیان تزریق بوتاکس از ما درباره تزریق بوتاکس سوال‌های مختلفی می‌پرسند.

یکی از این سوالات این است که چرا بعد از بوتاکس نباید خوابید؟ در این نوشته سعی می‌کنیم به این سوال جوابی مختصر و مفید بدهیم.

علت نخوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

همانطور که در بالا گفتیم تزریق بوتاکس یکی از روش‌های کم عارضه و سریع برای حذف چین و چروک‌ها و خطوط زائد صورت است, ولی برای رسیدن به درمان کامل و مطلوب نیاز است تا شما بعد از بوتاکس مراقبت‌هایی را انجام دهید.

اولین کار بعد از تزریق بوتاکس استفاده از کمپرس سرد روی ناحیه بوتاکس شده است.

در ساعات اولیه بعد از تزریق بوتاکس عضله‌های صورت تان را باز و بسته کنید تا جذب مواد تزریق شده به صورت تان سریع تر اتفاق بیفتد.

البته این باز و بسته کردن نباید بدون هیچگونه فشاری باشد. تا چند روز بعد از بوتاکس نباید هیچ فشاری به ناحیه تزریق شده وارد شود. زیرا با فشار آوردن عمل خونرسانی دچار مشکل می‌شود و نتیجه بوتاکس کاملا معکوس می‌شود.

بعد از بوتاکس نباید شش ساعت بخوابید یا حتی دراز بکشید, چون خوابیدن و دراز کشیدن باعث می‌شود مواد بوتاکس حرکت کنند و از محل تزریق شده جا به جا شوند. اگر این جابجایی اتفاق بیفتد تمامی‌زحمت‌های شما از بین خواهد رفت. پس بهترین حالت بعد از بوتاکس, نشستن و ایستادن است.

پس خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس باعث جابه جایی مواد تزریق شده می‌شود و اگر این مواد به نواحی دیگر صورت منتقل شوند بسیار خطرناک هستند.

همچنین بعد از بوتاکس تا یک روز کامل نباید حمام کنید. چون فضای حمام و آب گرم آن باعث از بین رفتن تاثیر بوتاکس می‌شود.

در صورتی که بعد از بوتاکس ورم‌هایی را در صورت تان احساس کردید, نگرانی به خودتان راه ندهید, زیرا این ورم‌ها با کمپرس سرد حداکثر تا دو روز کاملا حذف می‌شوند.

ممکن است بپسندید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.