سایز نوشته:
رنگ نوشته:

اگر می خواهید هر صبح که از خواب بیدار می شوید و در آینه صورت تان را نگاه می کنید, شاهد پوستی تازه بر روی صورت تان باشید, باید میکرونیدلینگ را امتحان کنید و درباره اش بیشتر بدانید.

میکرونیدلینگ می تواند کلاژن و الاستین پوست صورت تان را تقویت کند و لطافت و صافی بیشتری به آن بدهد. در میکرونیدلینگ با سوزن های کوچکی, لایه های سطحی پوست را تحریک می کنند و این کار باعث تولید کلاژن و الاستین بیشتر بر روی پوست می شود.

میکرونیدلینک علاوه بر بهبود پوست صورت، می تواند زخم ها، منفذها و کشیدگی های پوست صورت را نیز اصلاح کند. می توان میکرونیدلینک را با سایر روش های درمان مانند PRP (پلاسمای غنی از پلاکت) یا سرم های ویتامین دار ترکیب کرد تا اثر گذاری میکرونیدلینک بیشتر شود.

امروزه میکرونیدلینگ تبدیل به یکی از راه های درمان زیبایی صورت شده, به صورتی که این عمل زیبایی را در کلینیک ها و حتی در خانه با دستگاه های خانگی مخصوص می توان انجام داد.

البته باید توجه داشته باشید که چون در میکرونیدلینگ پوست صورت تان با سوزن های ریزی سوراخ می شود باید مواظب باشید تا این کار به خوبی انجام شود.

به همین خاطر باید قبل از میکرونیدلینگ مشاوره مناسبی دریافت کنید و راه درمانی مناسبی را برای زیبایی صورت تان انتخاب کنید.

آیا میکرونیدلینگ برای من مناسب است؟

میکرونیدلینگ برای تمام پوست ها ایمن است و می تواند انواع مشکلات ناخوشایند پوستی را که بر اثر زخم های آکنه یا علائم کششی ایجاد شده را کاهش دهد. پس هیچ پوستی نیست که نتواند از میکرونیدلینگ استفاده کند.

اما باید بدانید که نتایج آن یک شبه بر روی صورت تان ظاهر نمی شود. برای دیدن تغییرات روی صورت تان، ممکن است نیاز به درمان های متعددی داشته باشید و همچنین بعد از میکرونیدلینگ باید مراقبت های خاصی را انجام دهید تا نتایج آن ماندگار باشند.

اگر در حال حاضر بر روی صورت تان آکنه دارید، باید دست نگهدارید, چون میکرونیدلینگ برای شما مناسب نیست. بیمارانی که روی صورت خود آکنه فعال دارند, باید گزینه های جایگزین را امتحان کنند.

زیرا همانطور که گفتیم در میکرونیدلینگ پوست با سوزن های سوراخ می شود, که در این حالت مواد داخل آکنه نشت می کنند و باکتری های آن روی پوست پخش می شود و این برای میکرونیدلینگ خوب نیست.

جذابیت اصلی میکرونیدلینگ در توانایی آن برای تحریک رشد کلاژن و الاستین است که کلید رسیدن به پوست تازه و جوان است. بعضی از پزشکان تاکید دارند که این روش قوی ترین راه برای جلوگیری از پیری و تشکیل خطوط و چین و چروک های جدید بر روی پوست است. همچنین میکرونیدلینگ می تواند نسل جدیدی از سلول های پوست را ایجاد کند.

شما این عمل را فقط در چند جلسه انجام می دهید و با این چند جلسه ای که پزشک با توجه به شرایط پوست تان مشخص می کند, به طور قابل توجهی خطوط صورت و چین و چروک های عمیق پیشانی کاهش خواهد یافت. میکرونیدلینگ کارش را با استفاده از مکانیسم طبیعی بدن انجام می دهد, بنابراین نتایج آن نیز بسیار طبیعی خواهد بود.

همچنین با توجه به اینکه زمان ترمیم و نقاهت آن کم است، برای کسانی که می خواهند نشانه های پیری را در صورت شان از بین ببرند بسیار مناسب است. البته برای درمان چین و چروک های پوست، باید از سوزنی به طول بیش از 1.5 میلی متر استفاده شود.

در تحقیقی که در باره اثرات میکرونیدلینگ انجام شده, تقریبا 100 درصد از شرکت کنندگانی که پوست شان در معرض آکنه بود، شاهد بهبودی قابل توجهی در زخم های آکنه خود بودند.

شما می توانید از میکرونیدلینگ خانگی نیز استفاده کنید که شامل یک غلتک دستی 1.5 میلی متری است و می تواند ظاهر زخم های آکنه را کاملا بهبود دهد. با این حال، برای زخم های شدید آکنه، نیاز به سوزن های بلندتری دارید که باید این کار توسط یک متخصص پوست انجام شود.

دستگاه های تخصصی میکرونیدلینگ که تا 3 میلی متر نیز طول دارند, قدرت نفوذ و اثر درمانی بالایی دارند و زخم های آکنه عمیق را که در زیر سطح پوست هستند را به راحتی درمان می کنند.

استفاده از میکرونیدلینگ برای درمان زخم های اکنه در مقایسه با درمان های قدیمی تر راحت تر و دارای عوارض جانبی کمتری است.

آیا میکرونیدلینگ برای من مناسب است؟

روش کار میکرونیدلینگ

کار با میکرونیدلینگ اینگونه آغاز می شود که بر روی پوست تان کرم بیحسی زده می شود و صورت تان کاملا بی حس می شود. بعد پزشک با کمک وسیله ای به نام “درمارولر” که شامل غلتکی با سوزن های ریز با سایزهای مختلف است, در روی لایه سطحی پوست شما سوراخ های ریزی ایجاد می کند.

اگر در این مرحله به صورت تان نگاه کنید شاید از خودتان بترسید ولی نگران نباشید همه این سوراخ ها کمک می کنند تا کلاژن و الاستین صورت تان فعال شوند و پوست جدیدی جایگزین پوست قبلی شما شود. برای ایجاد سوزاخ های ریز می توان از دررمپن نیز استفاده کرد که عملکردی شبیه به درمارولر دارد.

مدت زمان انجام میکرونیدلینگ تقریبا ۲۰ تا ۳۰ دقیقه است و در این مدت سوزن ها روی صورت تان خواهند بود تا نفوذ و کارکرد آنها کامل شود. البته این سوزن ها هیچ دردی ندارند. بعد از این مدت پزشک سوزن ها را از صورت تان بیرون می آورد و از این به بعد باید منتظر باشید تا اثرگذاری میکرونیدلینک تکمیل شود.

در این مدت شاید کمی قرمزی و کبودی در صورت تان ایجاد شود که نباید نگران باشید همه این موارد برای تحریک پوست برای تولید کلاژن و الاستین است.

ممکن است برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز به درمان چند جلسه ای باشد که این را پزشک تشخیص داده و به شما خبر می دهد. سعی کنید در تمام جلساتی که پزشک تعیین می کند شرکت کنید تا پروسه درمانی تان کامل شود و به پوستی کاملا زیبا و جوان برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *