لیپولیز چیست و معایب آن

0 133

لیزر لیپولیز که بیشتر با نام لیپولیزر شناخته می‌شود, یک روش زیبایی غیرتهاجمی‌است که با مکش چربی‌های زائد جمع شده در پهلو, باسن, غبغب و صورت باعث زیبایی و تناسب این اندام‌ها می‌شود.

 

بیشتر بخوانید

لیزر لیپولیز چیست؟

لیزر لیپولیز می‌تواند چربی‌های اضافی آن نواحی از بدن را که با ورزش و رژیم غذایی از بین نمی‌روند را حذف کند. این روش زیباسازی بدن تمامی‌چربی‌های جمع شده در صورت و بدن تان را با کمک لیزر خاصی حذف می‌کند و به بدن فرصت می‌دهد تا چربی‌های خرد شده توسط لیزر را کاملا بسوزاند.

البته برای راحتی کار می‌توان چربی‌های خرد شده حجیم را با مکش از بدن بیرون آورد. این روش نسبت به سایر روش‌های مکش چربی مانند لیپوساکشن عوارض کمتری نیز دارد.

معمولا در تبلیغ این روش اینگونه تداعی می‌کنند که این روش دوره بهبودی کمتری دارد و به صورت سرپایی انجام می‌شود و بعد از عمل می‌توانید کارهای روزمره خودتان را از سر بگیرید.

اما آنچه در واقعیت انجام می‌شود اینگونه است که این روش زیبایی کاملا روشی جراحی است و پزشک برش کوچکی در قسمت موردنظر می‌زند و برای بیحس کردن آن ناحیه از بیحسی موضعی استفاده می‌شود و بیمار در طول عمل کاملا هوشیار است.

اما آنچه گفتنی این است که این روش خطر کمتری نسبت به لیپوساکشن دارد چون در لیپوساکشن بیمار به کل بیهوش می‌شود و احتمال اینکه بعد از عمل با عوارض بیهوشی روبه رو شود وجود دارد.

همچنین این روش راهی برای رهایی از چاقی و اضافه وزن نیست و کسانی که در تمام نواحی بدن شان دارای چربی‌های اضافی هستند برای این عمل مناسب نیستند.

بلکه این عمل برای افرادی خوب است که فقط بخشی از بدن شان با چربی‌های اضافی پر شده و باعث شده تناسب بقیه اندام شان از بین برود. این افراد می‌تواند توده‌های چربی‌های خود را در زمان کوتاهی بردارند و بدنی خوش فرم و متناسب داشته باشند بدون اینکه شاهد کبودی و تورم‌های روش‌های تهاجمی‌باشند.

عوارض لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز عوارض چندانی ندارد ولی موارد زیر ممکن است در برخی از افراد دیده شوند.

بی نظمی: که در مقایسه با روش لیپوساکشن احتمال کمی‌در لیزر لیپولیز دارد. در اکثر اوقات بی نظمی‌و تقارن نبودن بیشتر به خاطر ورم‌هایی است که بعد از عمل ایجاد میشود و خودشان بعد از مدتی از بین می‌روند. اما اگر تقارن نبودن ادامه داشت می‌توان آنها را ترمیم کرد.

عفونت: بعد از عمل آنتی بیوتیک تجویز می‌شود تا عفونتی پیش نیاید.

سوختگی پوست: اگر لیزر توسط اشخاص بی تجربه و غیرمتخصص انجام شود احتمال دارد این مورد پیش بیاید. به همین خاطر باید عمل لیزر لیپولیز توسط یک پزشک متخصص و با تجربه انجام شود.

شل شدگی پوست: اگر بیمار پوست شل تری داشته باشد احتمال اینکه بعد از عمل این شل شدگی‌ها باقی بمانند وجود دارد که با جراحی می‌توان آنها را کاملا درست کرد.

زخم و اسکار: چون محل برش خیلی کوچک است، احتمال این مورد خیلی پایین است. ولی ممکن است جای زخم به مدت چند هفته کبودی داشته باشد.

خونریزی: این مشکل هم خیلی کم پیش می‌آید.

تجمع مایع: ممکن است در نواحی عمل شده مایعی جمع شود که خیلی نادر است و این مایع‌ها بیشتر حالت دفاعی بدن هستند و با استفاده از گن‌های لاغری در عرض یک هفته کاملا حذف می‌شوند.

آمبولی ریه و آمبولی چربی: این مورد هم در لیزر لیپولیز کم پیش می‌آید و مخصوص این عمل نیست و در عمل‌های که زیاد طول می‌کشد احتمال بروز این مشکل وجود دارد. اگر در لیزر لیپولیز این مشکل پیش بیاید با برخی داروهای رقیق کننده خون, خودداری از افراد با وزن زیاد, کاهش زمان عمل و غیره می‌توان احتمال آن را کمتر کرد.

ممکن است بپسندید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.