دکترباتو
بازدید 33
0

درمان زگیل پا

به خاطر اینکه زگیل پا با فشارهایی همراه است, رشد آن به ناحیه داخلی پا کشیده می شود. این زگیل ها مثل بقیه زگیل ها معمولا دردناک هستند, ولی هیچ ضرری ندارند.

دلیل عمده ایجاد زگیل پا, عفونت ویروسی پوست کف پا می باشد. وقتی با پای برهنه در محل هایی مثل دوش عمومی یا رختکن راه می روید, احتمال اینکه پاهای شما به این عفونت ها مبتلا شوند وجود دارد.

اولین نشانه این عفونت ها به صورت پینه ظاهر می شود, ولی اگر دقیق نگاه کنید در داخل آنها مویرگ های خونی هم قابل مشاهده هستند.

پس هنگام راه رفتن به مشکل بر خواهید خورد و درد زگیل ها شما را اذیت خواهد کرد. اما جای نگرانی نیست می توانید با یک عمل ساده از شر این زگیل ها راحت شوید.

راه دیگر برای از بین بردن این زگیل ها استفاده از اسید سالیسیلیک است که به صورت مایع یا برچسب بر روی زگیل گذاشته می شود و آن را از بین می برد. راه درمان طبیعی را هم از یاد نبرید.

 

علت زگیل پا

علت روشنی برای ایجاد زگیل پا بیان نشده و معلوم نیست که چرا تعداد معدودی از افراد به این زگیل ها مبتلا می شوند. از طرفی راه پیشگیری هم برای این زگیل ها گفته نشده است.

در حالت کلی ممکن است زگیل ها بر اثر ایجاد زخم در ناحیه پا خونریزی کنند و به خاطر ویروسی بودن به افراد دیگر هم منتقل شوند. پس نباید از لباس زیر کسی که زگیل پا دارد استفاده کنید. این زگیل می تواند خودش را به سایر اندام های بدن برساند و باعث عفونی شدن آنها هم شود.

برای اینکه جلوی مبتلا شدن به زگیل پا را بگیرید, بهتر است همیشه به نکته هایی زیر توجه کنید.

 • هیچ وقت با پای برهنه راه نروید.
 • جوراب های تان را هر روز بشویید و یا عوض کنید.
 • حداقل دو جفت کفش داشته باشید و یک روز در میان از آنها استفاده کنید.
 • پاهای تان را به صورت منظم شستشو دهید و کامل خشک کنید.
 • اگر در خانه کودکی دارید, پای آنها را زود به زود نگاه کنید.
 • در صورتی که می دانید کسی از دوستان یا فامیل به این مشکل مبتلا است, با وی تماس پوستی برقرار نکنید.

بنابر این در صورتی که به زگیل پا مبتلا هستید باید زودتر اقدام به درمان آن کنید. چون احتمال سرایت و پخش شدن آن در بدن وجود دارد. اما در صورت درمان نشدن, احتمال سرطانی شدن آن خیلی کم است.

 

درمان زگیل پا

همانطور که گفته شد زگیل یک ویروس است و برای از بین بردن این ویروس ها باید سلول های آلوده هم حذف شوند. درمان زگیل پا به نظر پزشک, نوع پوست, اندازه و ناحیه آلوده شده بستگی دارد.

باید توجه داشته باشید که احتمال برگشت زگیل ها بعد از درمان وجود دارد. تنها راه چاره آن است که دوباره به پزشک مراجعه و درمان زگیل را تکرار کنید, یا روش های دیگر درمانی را امتحان کنید.

درمان طبیعی زگیل پا روشی به صرفه و طبیعی است. یکی از روش های درمان طبیعی زگیل پا این است که قسمت داخلی و سفید موز را روش زگیل پا بگذارید و پا را محکم ببندید. این کار را تا زمان از بین رفتن کامل زگیل ادامه دهید.

توجه کنید که هیچ روش درمانی قطعی برای زگیل وجود ندارد و اگر کسی چنین ادعایی کرد, حرفش را جدی نگیرید. حتی لیزر درمانی هم نمی تواند به صورت کامل زگیل پا را درمان کند.

فقط باید صبر و حوصله به خرج بدهید و برای از بین بردن این زگیل ها وقت بگذارید و در تمامی جلسات درمانی که توسط پزشک مشخص می شود, شرکت کنید.

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عادل متکلمی

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *