دکترباتو
بازدید 33
0

درمان جوش صورت با لیزر

آکنه یک مشکل پوستی متداول است که باعث به وجود آمدن جوش می شود. جوش‌ ها هنگامی ایجاد می شوند که راه فولیکول‌ های مو در زیر پوست گرفته می شوند و فولیکول ها نمی توانند رشد مناسب داشته باشند. بسیاری از جوش‌ ها در نواحی صورت, گردن, كمر, سینه و شانه‌ ها به وجود می آیند.

در هر سنی می توان به آكنه مبتلا شد, ولی سرایت آن در جوان ها و نوجوان ها بسیار شایع تر است. خوب است بدانید که مبتلا شدن به آكنه مشکلی جدی نیست, زمانی مشکل ایجاد می کند که باعث اسکار و زخم در نواحی گفته شده کند. برای به حداقل رساندن میزان آکنه بهترین راه درمانی استفاده از لیزر است. آثار لیزر درمانی برای درمان جوش و آکنه بسیار دقیق و سریع است.

 

علت‌ها و دلایل آکنه

انسان در زیر لایه پوست خود تعداد زیادی غذه ریز به اسم غده سباسه دارد که این غده ها باعث ایجاد روغنی طبیعی به اسم سبوم روی پوست می شوند و پوست را منعطف و صاف تر می کند. اما وقتی این روغن بیشتر از حد لازم ایجاد شود, داخل فولیکول های مو جمع می شود و محیط بسیار خوبی برای رشد باکتری آکنه ایجاد می کند.

این باکتری می تواند در نواحی مختلف بدن مثل گردن, قفسه سینه, صورت و پشت ظاهر شوند. دلیل اصلی جوش صورت و تورم پوست نیز همین باکتری است. در حالت های حاد این باکتری ها می توانند در زیر پوست باعث ایجاد کیست هایی شوند که اگر آنها پاره شوند روی پوست جای جوش و زخم به جا می ماند.

 

چرا معمولاً آکنه در دوران بلوغ ظاهر می‌شود؟

بدن در زمان بلوغ, هورمون های خاصی در زمان های خاصی ترشح می کند, که به این مواد شیمیایی خاص, هورمون های جنسی می گویند و کار این هورمون ها این است که غده های چربی ساز پوست را بزرگتر کنند. با این کار سبوم زیادی در بدن تولید می شود و این روند غالبا از دوران بلوغ شروع می شود.

 

 

لیزر چگونه آکنه را درمان می‌کند؟

برای درمان جوش از لیزرهای مختلفی استفاده می کنند که هر کدام کاربردهای متفاوتی دارند. ولی در حالت کلی برای درمان جوش با لیزر از روش های زیر استفاده می شود:

لیزر به غده های چربی ساز پوست تان گرما وارد می کند تا غده های سباسه کوچکتر شوند و چربی کمتری ایجاد کنند. این لیزر به سطوح خارجی پوست آسیبی نمی زند.

همانگونه که گفتیم آکنه و جوش به خاطر باکتری های روی پوست به وجود می آیند. این باکتری های به خاطر نبودن اکسیژن در فولیکول های مو رشد می کنند و ایجاد التهاب های زیر پوستی می کنند. کاری که لیزر می کند این است که راه اکسیژن رسانی به این نواحی را هموار می کند و جلوی فعالیت باکتری ها را گرفته و نمی گذارد التهابی در زیر پوست ایجاد شود.

بعد از لیزر با توجه به نوع لیزر تغییر چندانی روی پوست تان اتفاق نمی افتد. البته کمی قرمزی بعد از لیزر دیده می شود که بعد از یک ساعت خودش از بین می رود و جای هیچ نگرانی نیست.

در صورتی که درمان شما با لویولن انجام شود (لویولن Levulan درمان موضعی است که آن را روی پوست می گذارند و با لیزر فعالش می کنند), پوست تان بعد از لیزر مثل آفتاب سوختگی خواهد شد که بعد از اینکه لایه برداری صورت انجام شود این مورد هم از بین می رود.

عوارض لیزر صورت برای جای جوش

آیا درمان جوش صورت با لیزر درد دارد؟ بسیاری از لیزرهایی که برای درمان جوش و آکنه صورت استفاده می شوند, ایجاد دردی نمی کنند. ولی برخی از آنها هستند که ممکن است کمی دردناک باشند, به همین خاطر از یک نوع کرم ویژه روی پوست استفاده می شود تا ناراحتی و درد این لیزرها کاهش یابد.

چه نواحی با لیزر درمان می شود؟ با لیزر می توانید همه نواحی جوش زده و آکنه را درمان کنید. فرقی نمی کند که آکنه یا جوش در صورت تان یا گردن یا قفسه سینه یا پشت تان باشد, لیزر به راحتی همه آنها را حذف می کند.

اثر و نتیجه لیزر درمانی جوش چگونه است؟ نتیجه لیزر درمانی به نوع لیزر وابسته است و از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. اما نتیجه های ظاهری لیزر درمانی بعد از جلسه دوم یا سوم خودش را نشان می دهد. در حالت کلی با توجه به نوع لیزر, بعد از 3 الی 8 هفته بعد از درمان می توانید نتیجه های قطعی درمان را در پوست تان مشاهده کنید.

اثر لیزر درمانی جوش صورت با لیزر نیز در افراد فرق دارد, در برخی از افراد این زمان طولانی تر و در برخی کوتاه تر است. در برخی شرایط نیز بیمار مجبور است سالی 1 تا 2 بار عمل لیزر را برای درمان جوش انجام دهد.

بسیاری از کسانی که می خواهند برای درمان جوش صورت خود از لیزر درمانی استفاده کنند, از ما می پرسند که آیا این روش بی خطر است؟

در جواب باید بگوییم که شکی در امن بودن و بی خطر بودن این روش وجود ندارد. این روش به گونه ای طراحی شده که بدون هیچ صدمه ای به بافت های پوست, جوش و آکنه های ایجاد شده در آن را ترمیم و از بین ببرد.

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عادل متکلمی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *