دکترباتو
بازدید 33
1

معرفی چند آنتی بیوتیک برای آبسه مقعدی که بدون تجویز پزشک نباید مصرف کنیم؟

نوع آنتی بیوتیک و نحوه مصرف آن بعد از عمل برای کاهش و پیشگیری از عود دوباره آبسه ها و ایجاد فیستول بسیار حائز اهمیت است. کسانی که بعد از عمل آبسه مقعدی به صورت مرتب و با تجویز پزشک آنتی بیوتیک مصرف کرده اند, درمان موثرتری را تجربه نموده اند.

آبسه های مقعدی و به دنبال آنها فیستول می تواند به بافت های پیرامونی مقعد آسیب های جدی وارد کند. پزشک ها سعی می کنند این آسیب ها را با روش هایی کم عارضه و ایمن حذف یا کاهش دهند تا بیمار درمانی راحت تر و بدون دردی را تجربه کند.

در این بین استفاده از روش های غیر جراحی مانند مصرف داروها بسیار اهمیت دارد. اما تاکنون دارویی برای درمان قطعی و کامل آبسه مقعدی و فیستول تولید نشده است. اما آنتی بیوتیک ها می توانند جلوی عفونت و ورم های آبسه و فیستول مقعدی را بگیرند و آنها را در حالت کنترل شده ای قرار بدهند. البته این آنتی بیوتیک ها را نباید بدون تجویز پزشک مصرف کرد.

استفاده درست و منظم از آنتی بیوتیک ها مزایای زیادی برای بیماران دارد. طبق بررسی های انجام شده کسانی که پیش از عمل جراحی آنتی بیوتیک مصرف می کردند, نتایج بهتری از عمل فیستول و آبسه مقعدی به دست آورده اند.

این بیماران بعد از عمل عفونت کمتر و کنترل شده ای را شاهد بوده اند. اما باید بدانید که آنتی بیوتیک ها به تنهایی نمی توانند آبسه ها را ریشه کن کنند.

 

پزشک برای کنترل عفونت های آبسه مقعدی بعد از عمل, آنتی بیوتیک ها, داروهای ضد قارچی و روان کننده های مدفوع را تجویز خواهد کرد که نباید آن ها را به صورت خود سر مصرف کرد.

استفاده نادرست و بدون تجویز از آنتی بیوتیک ها می تواند عوارضی مانند سوزش, اسهال, تغییر رنگ ادرار, تب, تغییر در عادات ماهانه زنان, التهاب و سیاهی زبان, خستگی و بی حوصلگی, حساسیت و آسم را به دنبال داشته باشد.

این عوارض در افراد سالخورده و زنان باردار بسیار خطرناک است. بنابراین به شدت توصیه می شود هر نوع آنتی بیوتیکی را با نظارت و تجویز پزشک معالج خود مصرف کنید و اگر با نشانه های غیر معمولی بعد از مصرف رو به رو شدید در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید.

پس اگر بخواهیم به صورت خلاصه بیان کنیم, باید بگوییم که استفاده از انواع آنتی بیوتیک برای آبسه مقعدی بسیار مفید هستند. ولی آنتی بیوتیک ها به تنهایی نمی تواند جایگزینی برای روش درمانی باشد. با مصرف آنتی بیوتیک نمی توان به صورت کامل آبسه ها را تخلیه کرد, چون آنتی بیوتیک توانایی نفوذ به عمق حفره آبسه ها را ندارند.

نکته: ناحیه انسزیون آبسه بعد از عمل بسته نمی شود و به صورت باز می ماند. تا رفته رفته و با گذشت زمان حفره آبسه ترمیم و بسته شود. پس بیمار باید بعد از عمل هر روز این ناحیه را در وان آب گرم قرر دهد و پانسمان آن را عوض کند تا جلوی بسته شدن انسزیون را بگیرد.

در بسیاری از موارد نیازی به تجویز آنتی بیوتیک برای آبسه مقعدی نیست. اما اگر سلولیت گسترده ای در ناحیه مورد نظر ایجاد شود باید آنتی بیوتیک مصرف شود. همچنین بیمارانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند یا به دیابت و بیماری میترال قلب مبتلا هستند باید آنتی بیوتیک ها را با تجویز پزشک مصرف کنند.

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عادل متکلمی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. اغزر گفت:

    سلام خسته نباشید تا چند روز بعداز جراحی ابسه مقعدی باید آنتی بیوتیک مصرف بشه؟