دکترباتو
بازدید 33
0

لمینت دندان کامپوزیتی

لمینت دندان کامپوزیتی یکی از روش های زیباسازی دندان هاست که لبخند شخص را زیباتر می کند. لمینت پوسته نازکی است که با توجه با اندازه دندان شخص تولید می شود و بر روی دندان ها گذاشته می شود.

لمینت در دو نوع سرامیکی و کامپوزیتی ساخته و استفاده می شود که لمینت کامپوزیتی ثبات رنگ کمتری دارد ولی قیمت و تراش کمتری داراست. ونیر این لمینت در کلینیک دندانپزشکی ساخته می شود.

ولی لمینت سرامیکی مقاومت و ثبات رنگ زیادی دارد و ظاهرش هم زیباتر است. وینر لیمنت سرامیکی از جنس سرامیک بوده و در آزمایشگاه تولید می شود.

لمینت دندان در زیبایی دندان و متناسب بودن سایز دندان ها و شفافیت و درخشان بودن دندان ها استفاده می شود. با لمینت می توان طول دندان ها را بلندتر کرد و فواصل میان دندان ها را از بین برد. همچنین لمینت در ترمیم دندان های شکسته و ترمیم دندان های کوچک و بدفرم کاربرد دارد.

در دندان های جلویی که همشکل و همرنگ و هم اندازه نیستند و از طرفی نمی توان ارتودنسی کرد و یا ارتودنسی به تنهایی جوابگو نیست می توان برای برگرداندن زیبایی دندان از مواد همرنگ استفاده کرد.

اگر دندان پوسیده ای در دهان نباشد و یا رنگ و عیبی در رنگ دندان ها نباشد نیازی به بی حسی نیست و دندان تراش هم داده نمی شود و فقط رویه آن برای باند شدن بیشتر اندکی زبر می شود.

بعد به وسیله رنگ های گوناگون همرنگ با دندان کاملا دلخواه شکل داده می شوند. درمان به این روش فقط یک جلسه طول می کشد و اگر بیمار خودش بخواهد می تواند در جلسه دوم نیازهای زیبایی دندانش را بیشتر کند و دندان هایش را زیباتر کند.

بیمار بعد از درمان زیبایی دندان باید بعد از نوشیدن مایع های رنگی مانند چای، قهوه و از خوردنی هایی مانند پفک و موادی که رنگ دار هستند دهان و دندان هایش را کاملا با مسواک نرم بشوید.

ونیرهای کامپوزیت برای درمان بد فرمی ها، نامرتبی ها و بدرنگی های دندانی به وسیله لایه نازک کامپوزیت استفاده می شود و هیچگونه تراشی در دندان ها ایجاد نمی کند.

 

مزایای کامپوزیت دندان

 • میزان تراش در لمینت دندان کامپوزیتی کم است.
 • قیمت لمینت دندان کامپوزیتی کم است.
 • با لمینت دندان کامپوزیتی می توان دندان های شکسته را ترمیم کرد.
 • لمینت دندان کامپوزیتی برای افراد کم سن و در بازسازی های محدود بهتر جواب می دهد.

معایب کامپوزیت دندان

 • تغییر رنگ لمینت دندان کامپوزیتی وجود دارد.
 • در لمینت دندان کامپوزیتی احتمال سایش است.
 • لمینت دندان کامپوزیتی زیبایی کمی دارد.
 • لمینت دندان کامپوزیتی دوام و طول عمر کمی دارد.

 

لمینت دندان کامپوزیتی با گذشت زمان تغییر رنگ داده و ممکن است دچار شکستگی نیز شود اما برای اینکه طول عمر این روش لمینت بالا برود باید مراقبت بیشتری از آنها بکنید.

فشار آوردن بیش از اندازه و رعایت نکردن بهداست لمینت کامپوزیتی آنها را در معرض فرسایش و رنگ پریدگی قرار می دهد. مراقب باشید در حین مصرف دهانشویه احتمال اثرگذاری مواد دهانشویه بر روی لمینت است.

پس پیش از مصرف دهانشویه از دندانپزشک خود مشاوره بگیرید. به کارگیری از دستگاه جرم گیر نیز برای حفاظت بهداشت لمینت رایج می باشد.

اندازه موفقیت در لمینت دندان کامپوزیتی به جنس دندان بیمار بستگی دارد. باید توجه داشته باشید که تعبیه درست ونیرهای کامپوزیت باعث پیوستگی آنها می شود و احتمال جداشدن آنها را کم می کند. برای تعبیه درصت و اصولی لمینت دندان کامپوزیتی به کلینیک دندانپزشکی معتبر و دندانپزشک متخصص مراجعه کنید.

 

قیمت کامپوزیت دندان یا لمینت دندان کامپوزیتی

قیمت ونیر های کامپوزیتی با توجه به محل سکونت شما و میزان ترمیم دندان های شما متغیر است. اما قیمت کامپوزیت دندان (لمینت ها) تقریبا ۶۰۰ هزار تا ۲٫۵ میلیون تومان به ازای هر دندان است.

معمولا قیمت ونیرها تحت حمایت بیمه نیست اما شما برای اطمینان حتما این موضوع را با شرکت بیمه دندان­پزشکی خودتان پیگیری کنید.

کلینیک دندانپزشکی دکتر با تو روش های مختلف لمینت دندان را با به روزترین تجهیزات دندانپزشکی برای سلامتی دندان های شما انجام می دهد.

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عادل متکلمی

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *