بعد از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

0 57
بعد از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

بعد از تزریق ژل برای اینکه به نتیجه بهتری دست یابید باید نکاتی را رعایت کنید. این نکته‌ها به شما کمک می‌کنند تا زیبایی شما زودتر و با بهترین نتایج همراه باشد و سلامتی شما نیز بعد از عمل تضمین شود.

تا یک روز بعد از تزریق ژل به هیچ وجهی از مواد آرایشی بر روی ناحیه تزریق شده استفاده نکنید.

تا یک روز بعد از تزریق ژل ورزش شدیدی انجام ندهید. در معرض مستقیم نور آفتاب و گرمای بیش از اندازه نباشید و به هیچ وجهی نوشیدنی‌های الکلی استفاده نکنید.

تا دو روز بعد از تزریق ژل به ناحیه تزریق شده دست نزنید و آنجا را دستکاری یا ماساژ ندهید.

تا دو روز بعد از تزریق ژل از غذاهای سفت مثل ساندویچ، یا نان‌های سخت پرهیز کنید. قلیان و سیگار استفاده نکنید. هر گونه ضربه و فشاری را که به لب‌ها وارد می‌شود را ترک کنید.

تا دو هفته اول بعد از تزریق ژل سعی کنید کمتر از سونا یا حمام‌های داغ استفاده کنید و اگر می‌توانید در این مدت از گرمای زیاد و استفاده از این موارد دوری کنید.

بدن به ژل‌های استاندارد کمی‌دیر جواب می‌دهد. به همین خاطر احتمال دارد بعد از تزریق ژل با کبودی، قرمزی، درد، تورم یا سفتی در ناحیه تزریق شده روبه رو شوید. نگران نباشید همه اینها بعد از یک هفته و حداکثر تا دو هفته از بین می‌روند و تزریق اثر خود را می‌گذارد.

تورم و قرمزی احتمال دارد بعد از تزریق ژل مشاهده نشود و بعد از گذشت زمانی در ناحیه تزریق شده مشاهده شود. این کبودی‌ها و تورم‌ها در هر بیماری فرق دارد. در برخی از بیمارها فقط کمی‌ورم دیده می‌شود و حتی کبودی نیز وجود ندارد. اما در برخی ممکن است هر دو با هم اتفاق بیفتد. شاید مقدار کبودی تا روز دوم بیشتر هم شود. جای هیچ نگرانی نیست همه اینها حداکثر تا دو هفته فروکش می‌کنند و کاملا رفع می‌شوند.

اگر کبودی در ناحیه تزریق شده مشاهده شد می‌توانید از آناناس، قرص‌های ویتامین سی، کمپرس سرد (در ساعت‌های اوليه بعد از تزريق ژل) و بعد کمپرس گرم (در روزهاى ابتدايى بعد از تزريق ژل) استفاده کنید.

در زمان‌های ممکن است ژل تزریق شده به صورت گلوله گلوله در بیاید، این مورد هم تا دو هفته کاملا طبیعی است. اما اگر بیشتر از این مدت طول کشید با پزشک خود آن را در میان بگذارید.

اگر قرمزی یا آلرژی یا هر گونه واکنش غیرطبیعی در ناحیه تزریق شده مشاهده کردید، حتما پزشک خودتان را مطلع کنید.
بعد از دو هفته بعد از تزریق ژل دوباره برای معاینه و ادامه تزریق، اگر نیاز باشد، به کلینیک و مطب دکتر معالج تان مراجعه کنید.

معمولاً بعد از تزریق ژل ‌های هیالورونیک حتی نیازی به استراحت ندارید و بعد از بیرون آمدن از کلینیک می‌توانید به سر کار یا زندگی خود بروید. در باره ژل‌‌های هیالورونیک کبودی خیلی کم اتفاق می‌افتد و اگر کبودی ایجاد شود تا یک هفته کاملا از بین می‌رود.

در یک هفته بعد از تزریق از مصرف فرآورده‌‌هایی که انعقاد خون را به تاخیر می‌‌اندازند یا به اصطلاح خون را رقیق می‌ کنند مثل آسپیرین و داروهای مثل بروفن و ژلوفن پرهیز کنید تا از احتمال خون ‌مردگی یا خونریزی محل تزریق کم شود. اگر وارفارین استفاده می‌کنید حتماً با پزشک ‌تان مشاوره کنید.

نبود تقارن بین لب‌‌ها و وجود توده در لب بعد از تزریق ژل طبیعی است و تا یک هفته کاملا این موارد نیز برطرف می‌شود. فقط به این نواحی دست نزنید.

برای انجام تزریق دوباره در دو یا چند مرحله ممکن است پزشک تان ژل را به شما بدهد تا در خانه نگهداری کنید. در این صورت باید ژل هیالورونیک اسید را در یخچال (نه در فریزر) نگهداری کنید.

بعضی از افراد این نگرانی را دارند که بعد از اینکه مدت دوام ژل به پایان رسید فرم لب‌ها به هم بخورد. مطالعات نشان داده که ژل‌های هیالورونیک اسید در محل تزریق باعث تولید کلاژن نوع یک می‌شوند به همین دلیل بعد از جذب شدن خود ژل لب‌ها یا به حالت قبلی برمی‌گردند یا فرم بهتر از حالت قبل از تزریق دارند.

علاوه بر کیفیت ژل‌‌های تزریقی، مهارت پزشک تزریق ‌کننده هم خیلی مهم است. بهتر است تا هنگامی‌که از مهارت پزشک و کیفیت موادی که استفاده می‌کند اطمینان حاصل نکرده اید اقدام به تزریق ژل نکنید. بهترین راه اطمینان از مهارت پزشک، مشاهده نتیجه کار در بیمارانی است که از پیش به وی مراجعه کرده‌ اند. ژل‌هایی که از جنس هیدروکسی آپاتایت می‌باشند و معروف ‌ترین آنها ردیس Radiesse است به هیچ وجه برای تزریق در لب مناسب نمی‌باشند.

ممکن است بپسندید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.