مجله سلامتی و زیبایی دکتر با تو > دندان > اصلاح طرح لبخند و زیبایی خنده
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

اصلاح طرح لبخند و زیبایی خنده ، احساس خوب داشتن و انتقال آن به دیگران یکی از خواسته های افراد است، شاید چیزهایی زیادی باعث این احساس در شما شود. مسلما خنده و لبخند زیبا به چهره داشتن می تواند به این خواسته شما کمک زیادی کند. اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که به شکل و صورت خودتان اهمیت می دهید. دندانپزشکی دکتر با تو می تواند لبخند شما را به کل تغییر دهد و چهره زیبایی از شما در ذهن دیگران بیافریند.

در اصلاح طرح لبخند روش های محتلفی با هم ترکیب می شوند تا بدون هیچ جراحی سختی لبخند شما تغییر و بهبود یابد. اصلاح طرح لبخند برای برطرف کردن مشکلات گوناگونی مانند دندان‌ های شکسته، لب‌ پریده، کج، افتاده و بدرنگ سودمند است.

مزایای اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند لثه‌ های نامرتب و بدفرم را اصلاح و سایر مشکل های دندان های شما را رفع می کند. اصلاح طرح لبخند به صورت مشاهده پذیری طول، عرض، رنگ و فرم دندان‌ های شما را اصلاح می کند تا ظاهر شما شاداب تر و هماهنگ تر با بقیه اندام های صورت تان باشد. فرآیند اصلاح طرح لبخند تنها عمل زیبایی نیست بلکه در مدت اجرای آن، سایر مشکلات کارکردی دندان مانند بیماری نیش بد یا همان مال آلکوژن، نیز تشخیص داده می شوند.

 

فواید داشتن لبخند اصلاح‌ شده عبارتند از

تجانس – عمل چند روش زیبایی به وسیله دندانپزشک باعث می شود شما تفاوت‌ ها و تضادهایی که در موقع عمل هر یک از روش ها توسط دندانپزشک با روش ها و مواد گوناگون و زمان بندی خاص صورت می گیرد، را به خوبی درک کنید و از دوباره کاری و از هماهنگی هر یک از روش ها در درمان دندان های خود جلوگیری کنید.

کم شدن تعداد جلسه های مراجعه – دندانپزشک با کمک پروسه جامع اصلاح طرح خنده، می‌ تواند روش‌ های درمانی را به صورتی اثرگذار دسته بندی کند تا در زمان شما صرفه‌ جویی صورت گیرد و تعداد جلسه های مورد نیاز به کمترین تعداد خود برسد.

صرفه‌ جویی در هزینه – چون اصلاح طرح لبخند روش کاملا جامع است با کمک آن می‌ توانید از پرداخت هزینه‌ های زاید پرهیز کنید و به روش زیبایی دلخواه خود بدون صرف هزینه اضافی برسید.

مشکلاتی که در اصلاح طرح لبخند از بین می روند

در اصلاح طرح لبخند روش های محتلفی با هم ترکیب می شوند تا بدون هیچ جراحی سختی لبخند شما تغییر و بهبود یابد. در این بهبود موارد زیر از دندان های شما برطرف و اصلاح می شوند.

شکل صورت – از نظر زیبایی شکل دندان‌ های شما بایست یک فرم و با خصوصیات چهره شما سازگار باشند.

رنگ دندان‌ ها – همخوانی رنگ دندان های شما با یکدیگر و دندان های اصلاح شده خیلی اهمیت دارد. این عامل به شما کمک می کند تا لبخندی طبیعی بر چهره داشته باشید. دندان‌ های سفیدتر باعث لبخندهایی جوان‌ تر و طبیعی‌ تر در صورت شما می شوند. دندان‌ هایی که شفاف نیستند مصنوعی و غیرطبیعی به نظر می رسند. رنگ، پوست و موی سر شما احتمال دارد بر تیره بودن یا روشن بودن پوسته های پرسلین توصیه شده تاثیر بگذارند .

دندان‌ های کج – در اصلاح طرح لبخند با پر کردن فضاهای خالی و هم ردیف کردن دندان‌ ها به وسیله ارتودنسی می‌ توان دندان‌ های کج را صاف تر کرد.

دندان لب‌ پریده و یا دارای فاصله – با درمان اصلاح طرح لبخند، دندان‌ های لب‌ پریده، ترک‌ خورده و یا دندان‌ های ناقص پوشش داده می شوند. روش‌ های اصلاح طرح لبخند می تواند باعث برطرف شدن فواصل بین دندان ها و صاف تر شدن دندان های شما شود.

کاندیدای اصلاح طرح لبخند

اصلاح طراحی لبخند یک درمان زیبایی اختیاری و سفارشی است که برای برطرف کردن خواسته های هر فردی از دندان های او انجام می شود. تشخیص اینکه دندان های شما برای درمان اصلاح طرح لبخند مناسب است یا نه، به عهده دندانپزشک زیبایی است. دندانپزشک با اطلاع از نیازهای شما و با استفاده از فناوری روز زیبایی و روش های درمانی دندان و فک صلاحیت انجام طرح لبخند را دارد و با معاینه دندان ها، صلاحیت کاندیدای مناسب بودن شما برای این عمل زیبایی را ارزیابی می کند.

دندان های شما نباید هیچ پوسیدگی داشته باشند و شما نباید بیماری لثه و سایر بیمارهای مرتبط با دهان و دندان را داشته باشید. کلینیک دندانپزشکی دکتر با تو با انجام درمان‌ های ترمیمی زیبایی مانند ایمپلنت دندان و روکش ، موقعیت دندان های شما را برای اصلاح طرح لبخند بهبود می بخشد. اصلاح طرح لبخند، ترکیبی از دو یا چند روش زیبایی در یک برنامه دندانپزشکی زیبایی است.

ارتودنسی زیبایی

ارتودنسی نامرئی دسته ای از ارتودنسی با پلاک‌ متحرک، راحت و پنهان است که در زمان درمان هم مشکلی برای لبخند شما نمی گردد. پلاک‌ های شفاف ارتودنسی نامرئی با استفاده از فناوری عکسبرداری کامپیوتری سه بعدی ایجاد می شوند و عملکرد و کارآیی آن در منظم کردن دندان ها توسط متخصصان دندانپزشکی ثابت شده است. ارتودنسی نامرئی بدون نیاز به سیم کشی و بریج دندان، دندان‌ هایی منظم و لبخندی زیبا را برای شما به همراه دارد.

ونیرهای پرسلن

این ونیرهای سفارشی که از جنس پرسلن هستند برای پوشاندن خیلی از مشکل ها و نقص های دندان در جلوی دندان‌ ها کار گذاشته می‌ شوند و لبخند زیبا و متوازنی را در دهان پدید می آورند.

اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت

کامپوزیت با پوسته نازک همرنگ دندان های شما می شود و در مخفی کردن نقص و مشکلات دندان‌ ها و بهبود ظاهر آن‌ ها مناسب است. کامپوزیت ها به صورت محتاطانه و بدون تراش بر روی سطح دندان کار گذاشته می‌ شود. در واقع کامپوزیت ونیر مشابه لمینیت دندان است ولی جنس آن از کامپوزیت است و نیاز به قالبگیری و لابراتوار ندارد.

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان برای از بین بردن لکه‌ های روی دندان و درخشان کردن آن‌ ها موثرترین روش است. کلینیک دندانپزشکی دکتر با تو این روش را برای زیباتر شدن طرح لبخند شما پیشنهاد می دهد.

روکش دندان یا کراون

با کمک روش های ترمیمی سفارشی محکم و ماندگار، روکش و بریج دندان و پوشش دادن کامل دندان‌های به‌شدت تخریب‌ شده، وضعیت دندان‌ها را بهبود دهیم.

اصلاح لبخند لثه‌ ای

در روش اصلاح لبخند لثه‌ ای با کمک دستگاه لیزر پیشرفته‌ بافت‌ های زیاد لثه برداشته می شود تا طرح لبخند شما زیباتر و جذاب تر باشد.

سؤالاتی درباره اصلاح طرح لبخند

من می‌خواهم طرح لبخند خود را عوض کنم شما چه طرح لبخندی را به من توصیه می‌کنید

دو نفر شبیه به هم نیستند و طرح لبخند هر کسی متفاوت است. برای آغاز پروسه اصلاح طرح لبخند یک جلسه مشاوره گذاشته می شود و خواسته های شما توسط دندانپزشک شنیده می شود و روش های پیشنهادی دندانپزشک برای زیبایی طرح لبخند به شما ارائه می شود. تغییرات دلخواه شما تحت برنامه درمانی در می آید و کار بر روی درمان و اصلاح طرح لبخند شما شروع می شود.

اگر به بیش از یک روش درمانی نیاز باشد چه طور ؟

با توجه به سلامت دهان و دندان شما دو یا چند روش درمانی توصیه می شود که شما می توانید ترکیبی از روش های درمانی ترمیمی و یا زیبایی را انتخاب کنید. برخی از روش‌ های ترکیبی که در کلینیک دندانپزشکی دکتر با تو انجام می شود عبارتند از:

ترکیب روش سفید کردن دندان با روش روکش پرسلن و یا ترکیب ایمپلنت دندان با روش ارتودنسی . پس از مشورت کردن با دندانپزشک شما می توانید روش های دلخواه خودتان را برای رسیدن به لبخند موردنظرتان را انتخاب کنید.

استفاده از کدام روش‌ زیبایی اصلاح طرح لبخند رایج تر است ؟

این مورد به خواسته شما بستگی دارد شما چه تغییراتی را می خواهید بر روی طرح لبخند خود پیاده کنید؟ هر یک از خواسته های شما تعیین کننده زمان روش و روش زیبایی اطلاح طرح لبخند شما خواهد بود. بازه و نوع روش‌ های زیبایی به کار رفته از روش ونیرپرسلن، سفید کردن دندان، ایمپلنت دندان و کامپوزیت دندان تا جراحی خط لثه و یا هر روش زیبایی دیگری که به شما توصیه می شود فرایند متغیری را دارد.

در چند جلسه اصلاح طرح لبخند من تکمیل می شود؟

تعداد جلسات به روش هایی که برای دندان شما اعمال می شود تا به نتیجه مطلوب برسیم وابسته است. احتمال دارد پروسه اصلاح طرح لبخند با یک جلسه یا دو جلسه در یک هفته کامل شود. روش زیبایی ای که شما برای دندان های خود انتخاب می کنید تعیین کننده تعداد جلسات برای رسیدن به خواسته شما خواهد بود.

هزینه اصلاح طراحی لبخند

اصلاح طرح لبخند یک عمل زیبایی و کاملا اختیاری است و هزینه آن مشمول طرح بیمه نمی شود. هزینه های عمل طراحی لبخند به عواملی مانند دامنه اقدامات درمانی مورد نیاز، مهارت دندانپزشک، هزینه کلینیک دندانپزشکی و اجناس به کار رفته در جراحی وابسته است. زمان درمانی و هزینه طراحی لبخند به تخصص دندانپزشک، نوع بیمه درمانیریال شرایط بهداشتی دندان و میزان اصلاح وابسته است.

هر چقدر درمان اصلاح طرح درمان پیچیده تر باشد هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود. اصلاح طرح لبخند پروسه بهبود ظاهر لبخند و فراهم آوردن لبخند زیبا به وسیله یک یا چند شیوه زیبایی و اصلاح فرم و اندازه دندان مثل لمینیت، روکش دار کردن، باندینگ کامپوزیت، کاشت دندان و سفید کردن دندان می باشد. در اصل، هزینه اصلاح لبخند لثه ای عملی است که اجرای آن کاملا منوط به خواسته و اختیار فرد است.

اصلاح طرح لبخند و زیبایی خنده و آشنایی با هزینه اصلاح طرح لبخند و همچنین عوارض اصلاح طرح لبخد در دندان ها برای زیبایی خنده را بیشتر بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *