عوارض لیزر موهای زائد

0 207

عوارض لیزر موهای زائد سوال بسیاری از افراد است. به طور کلی می‌توان گفت لیزر موهای زائد بی خطر است. ولی در نظر بگیرید که مثل بسیاری از عمل‌ها این عمل هم عوارضی دارد که موقتی هستند و خود به خود بعد از عمل از بین می‌روند.

عوارض جانبی لیزر موهای زائد چیست؟

به طور کلی بی خطر است. اگر از روش‌های سنتی موزدایی، مانند اصلاح خسته شده اید، ممکن است به لیزر موهای زائد علاقه مند باشید. درمان‌های لیزر مو که توسط یک متخصص پوست یا یک متخصص واجد شرایط و آموزش دیده ارائه می‌شوند، با جلوگیری از رشد موهای جدید فولیکول‌ها، کار می‌کنند. برای اکثر افراد، لیزر موهای زائد بی خطر است. این روش همچنین به هیچ عارضه جانبی طولانی مدت مرتبط نیست.

هنوز بحث در مورد عوارض جانبی لیزر موهای زائد زیاد است. اگرچه ممکن است عوارض جانبی موقتی و جزئی بعد از عمل ایجاد شود، اما سایر اثرات نادر است. فراتر از آن، هرگونه ادعا در مورد به خطر افتادن سلامتی شما در طولانی مدت کاملا بی اساس است.

عوارض جانبی لیزر موهای زائد جزئی و شایع است

لیزر موهای زائد با استفاده از لیزرهای کوچک و با حرارت بالا کار می‌کند. لیزر ممکن است بلافاصله بعد از عمل عوارض جانبی موقتی ایجاد کند. تحریک پوست و تغییرات رنگدانه رایج ترین عوارض جانبی است.

عوارض جانبی لیزر موهای زائد چیست؟

قرمزی و تحریک

حذف مو به وسیله لیزر می‌تواند باعث تحریک موقتی پوست شود. همچنین ممکن است قرمزی و تورم جزئی در ناحیه تحت درمان مشاهده کنید. همه این عارضه‌ها جزئی هستند. آنها اغلب همان اثراتی هستند که ممکن است پس از سایر انواع از بین بردن موهای زائد مانند اپیلاسیون مشاهده کنید.

متخصص پوست شما ممکن است قبل از انجام این روش از بی حس کننده موضعی استفاده کند تا این اثرات به حداقل برسد.

تحریک کلی باید طی چند ساعت پس از عمل از بین برود. برای کمک به کاهش تورم و هرگونه درد، از کمپرس یخ استفاده کنید. اگر علائمی‌بیش از تحریک جزئی دارید یا عوارض بدتر می‌شوند، باید با پزشک خود تماس بگیرید.

تغییر رنگدانه‌ها

بعد از لیزر درمانی، ممکن است پوست شما کمی‌تیره یا روشن شود. اگر پوست روشن دارید، به احتمال زیاد لکه‌های تیره تر ناشی از لیزر موهای زائد خواهید داشت. عکس این مسئله در مورد افرادی که پوست تیره دارند درست است. آنها هم ممکن است لکه‌های روشن تری از عمل داشته باشد. با این حال، مانند تحریک پوست، این تغییرات موقتی است و معمولاً جای نگرانی نیست.

عوارض جانبی شدید لیزر موهای زائد نادر است

به ندرت لیزر موهای زائد می‌تواند منجر به عوارض جانبی شدیدتری شود. اما به یاد داشته باشید اگر از کیت‌های لیزر در خانه استفاده می‌کنید یا اگر می‌خواهید موهای زائد خودتان را بدون خدمات پزشکی و نظارت افراد آموزش دیده هستید، ریسک عمل شما افزایش می‌یابد.

عوارض جانبی نادر لیزر موهای زائد عبارتند از:

  • رشد بیش از حد مو در ناحیه درمان: گاهی اوقات این عارضه با ریزش مو بعد از عمل اشتباه گرفته می‌شود.
  • تغییراتی در بافت کلی پوست: اگر اخیراً برنزه شده اید ممکن است در معرض خطر بیشتری باشید.
  • زخم: این مورد در افرادی که با کوچکترین ضربه ای زخمی‌می‌شوند، دیده می‌شود.
  • تاول و پوسته پوسته شدن: این عارضه ممکن است در اثر قرار گرفتن در معرض آفتاب خیلی زود پس از عمل ایجاد شود.

این عوارض جانبی را با پزشک خود در میان بگذارید. اگرچه آنها بسیار غیر معمول هستند، اما باید همه آنها را بدانید و در صورت مشاهده هر یک از این علائم پس از لیزر موهای زائد، با پزشک خود تماس بگیرید.

ممکن است بپسندید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.