سایز نوشته:
رنگ نوشته:

فواید عمل بینی چیست؟ شاید برای شما هم این سوال مطرح شده که چرا باید بینی خودتان را عمل کنید. یا اصلا این عمل زیبایی فایده ای هم دارد؟ در این نوشته سعی می کنیم برخی از مزایای اصلی جراحی زیبایی بینی را برایتان توضیح بدهیم.

مزایای اصلی جراحی زیبایی بینی

براساس اعلام انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS) بیش از 17 میلیون عمل جراحی زیبایی در ایالات متحده در سال 2016 انجام شده است. جراحی زیبایی بینی که معمولاً به عنوان “عمل بینی” شناخته می شود، یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی است.

هزاران مرد، زن و کودک هر ساله به دلیل زیبایی و همچنین مسائل عملکردی به جراحی زیبایی بینی روی می آورند. برای بسیاری از این افراد، این عمل باعث تغییر زندگی شان می شود.

فواید و مزایای خاص رینوپلاستی یا عمل بینی

مزایای خاص رینوپلاستی یا عمل بینی

دلایل زیادی برای جراحی زیبایی بینی وجود دارد. کلا این عمل بیشتر برای بهبود شکل ظاهری فرد از طریق تغییر شکل یا تغییر اندازه بینی و یا کاهش نقیصه خاص که بر اثر یک ناهنجاری ساختاری یا آسیب دیدگی ایجاد شده، انجام می شود. برخی از مزایای خاص تر عمل بینی به شرح زیر است:

  • بالا بردن اعتماد به نفس – بهبود اعتماد به نفس، انگیزه اصلی و شماره یک برای عمل بینی است.
  • بهبود بخشیدن تنفس – افرادی که دچار مشکلات تنفسی طولانی مدت، حتی مادرزادی هستند، اغلب از تفاوتی که جراحی زیبایی بینی برای آنها ایجاد می کند متحیر می شوند.
  • برطرف کردن شکستگی بینی – فرقی ندارد چه بر اثر زمین خوردن، یا تصادف و یا دعوا شکل بینی تان تغییر کند، این تغییر شکل بینی می تواند بر ظاهر و عملکرد شما تأثیر منفی بگذارد و همچنین باعث ایجاد درد شود.
  • مشکلات سینوس – احساس گرفتگی مداوم، دشواری در تنفس و سردردهای شدید همگی مربوط به مسائل سینوسی است که می تواند با جراحی بینی برطرف شود.
  • انجام جراحی زیبایی بینی دوباره – بعضی وقت ها نتایج جراحی آن چیزی نیست که امیدوار بودیم به آن برسیم. اینجاست که انجام یک عمل دیگر لازم می شود.
  • اصلاح نقایص مادرزادی – غده ها، توده ها، شکاف ها، رشد کم و غیره از این نقایص هستند.
  • اصلاح تقارن صورت – با عمل بینی می توان موضوعات مختلفی را حل کرد، مانند بی حسی یا کج شدن بینی یا نوک نامتقارن بینی.
  • غلبه بر آزار و اذیت های دیگران – طبق تحقیقات آموزشی انجام شده، تقریباً از هر سه دانش آموز یک نفر در معرض زورگویی و آزار و اذیت دیگران است. بیشتر این مزاحمت ها از اینجا ناشی می شود که فرد احساس متفاوتی درباره ظاهرش دارد. بسیاری از والدین برای غلبه بر این حس، به جراحی های زیبایی روی می آورند.
  • اختلال خروپف – اختلال ایجاد شده در اثر خروپف معمولا بیشتر به شوخی گرفته می شود اما واقعا یک مشکل جدی است و به پایین آمدن کیفیت خواب و همچنین به مشکلات ارتباطی منجر می شود.
  • پیشرفت شغلی – جراحی بینی میزان اطمینان از خود را بالا می برد که به معنی عملکرد شغلی قوی تر است. همینطور، کسب و کار و دیده شدن در چشم مشتری ها با ظاهری آراسته و جوان و جذاب بسیار تاثیرگذار است.

همانطور که احتمالاً یا اینجا متوجه شده اید، دلایل زیادی برای اقدام به جراحی زیبایی بینی وجود دارد. آنچه مهمتر است این است که باید خودتان مشخص کنید که جراحی بینی قرار است چه تغییری در شما ایجاد کند. یعنی تصمیم نهایی با شماست.

بعد از اینکه این تصمیم را گرفتید و قانع شدید که باید عمل زیبایی بینی را انجام دهید، اولین کاری که باید بکنید این است که پیش یک جراح پلاستیک متخصص بروید. جراحی که کارنامه درخشانی در این زمینه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *