مجله سلامتی و زیبایی دکتر با تو > دندان > مشکلات پروتز کامل دندان
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

مشکلات پروتز کامل دندان ، بیمارانی که پروتز کامل دندان انجام داده اند بعد از کشیدن دندان در سال اول شاهد تغییرات بافت نرم خواهند بود که این تغییرات با کم شدن عرض و ارتفاع استخوانی همراه خواهد بود.

این کم شدن در سال های دوم و سوم سریعتر خواهد شد و بافت نرم استخوان و لثه ضخامت اولیه خود را از دست خواهد داد.

پروتز کامل دندان

بیمارانی که پروتز کامل دندان را انجام داده اند با گذشت زمان پایداری پروتز شاهد تغییرات بافت استخوانی یا لق شدن خواهد بود.

برای اینکه فضای دندان های از بین رفته پر شود زبان بزرگ تر می شود و این عامل حرکت پروتز دندان را با مشکل مواجه می کند. همچنین منجر به فعالیت زیاد عضله هیا فک برای جویدن می شود که باز پایداری پروتز را تقلیل می دهد.

  • پروتز کامل دندان

در پروتز کامل دندان با بالا رفتن سن فرد کنترل سیستم عصبی- عضلانی کم می شود و نگه داشتن پروتز برای فرد دشوارتر می گردد.

کسانی که به بیماری دیابت دچار هستند فشار خود بیشتر، کم خونی و مشکل تغذیه ای گردش خون در بافت نرم زیر پروتز پایین می آید.

این موارد باعث می شود از تغذیه بافت نرم و اکسیژن رسانی کاسته شود و سلول های سطحی مثل سابق توان شکل گیری و تمایز را نخواهند داشت و ضخامت بافت سطحی رفته رفته پایین می آید و دلیل عمده کم شدن ضخامت بافت نیز این مورد می باشد.

همچنین ضعیف شدن سیستم عصبی – عضلانی سبب پدید آمدن نقطه هیا دردآور بر روی لثه می شود و زخم هایی روی لثه به وجود می اید که حرکت پروتز دندان در دهان را با مشکل روبرو می کند و دارای درد نیز است و جویدن را هم مشکل دار می نماید.

برای مشاروه درباره پروتز کامل دندان و اینکه آیا شما صلاحیت درمان به روش آن را دارید با کلینیک دندانپزشکی دکتر با تو تماس بگیرید و با دندانپزشک های متخصص در این باره شمورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *