عوارض میکروپیگمنتیشن

0 4

در این نوشته به صورت کوتاه با عوارض میکروپیگمنتیشن آشنا می‌شوید. آشنایی با این عوارض به شما کمک می‌کند تا با شناخت بهتری اقدام به انجام این عمل زیبایی کنید.

بیشتر بخوانید

میکروپیگمنتیشن لب

در میکروپیگمنتیشن رنگدانه‌هایی در زیر پوست کاشته می‌شود تا نیازی به آرایش لحظه به لحظه نباشد. در همین ابتدا باید بدانید که میکروپیگمنتیشن با خالکوبی و تاتو در نحوه عمل فرقی ندارد و تنها تفاوت در روش آنهاست.

میکروپیگمنتیشن را با کمک دستگاه‌های پیشرفته و با سوزن‌های یکبار مصرف انجام می‌دهند. بیشتر مشکلات از جایی شروع می‌شود که از رنگدانه‌های خوب و باکیفیتی استفاده نشود.

 

یکی از اصلی ترین مشکلات میکروپیگمنتیشن, حساسیت به رنگدانه‌هاست. این حساسیت می‌تواند باعث عوارض زیر شود.

  • خارش
  • برجستگی
  • قرمزی
  • سوزش شدید پوست

در صورت بروز چنین مشکلاتی فورا باید به پزشک مراجعه کرده و تعداد کسانی که به این دلایل به پزشک مراجعه میکنند روز ‏به روز در حال افزایش می‌باشد.‏

دوام میکروپیگمنتیشن را کیفیت بد مواد به کار رفته, در معرض اشعه فرابنفش بودن و ایستادن در نور مسقیم خورشید تهدید می‌کند. به صورتی که آرایش آن در عرض 1 الی 5 سال از بین رفته و محو می‌شود.

یکی دیگر از مشکلات میکروپیگمنتیشن, پاک کردن رنگدانه‌هاست. اگر بعد از انجام میکروپیگمنتیشن پشیمان شوید, پاک کردن رنگدانه‌ها خیلی سخت خواهد بود. برای پاک کردن رنگدانه‌ها نیاز به حضور در جلسه‌های لیزر با اشعه‌های مختلف است.

نکته: در هنگام میکروپیگمنتیشن مطمئن شوید محلی که در آنجا این عمل را انجام می‌دهید, تحت نظارت پزشکی باشد. چون اگر موارد بهداشتی رعایت نشود, احتمال مبتلا شدن به بیماری‌های ایدز, هپاتیت B و C و سایر میکروب‌های عفونتی و بیماری زا وجود دارد.

ممکن است بپسندید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.