مراقبت‌های قبل از میکرونیدلینگ

0 74

بیشتر از پنجاه سال است که میکرونیدلینگ در کشورهای مختلف برای زیباسازی پوست انجام می‌شود. به تازگی هم به دلیل اهمیت دادن زیاد به پوست، استفاده از آن زیادتر شده است. اما، آیا واقعا میکرونیدلینگ به جوان سازی پوست کمک می‌کند؟

در این نوشته ما در مورد مراقبت‌ها و اقدامات لازم قبل از میکرونیدلینگ صحبت می‌کنیم.

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ روشی است که در آن از سوزن‌های ریزی برای تحریک لایه اول پوست استفاده می‌شود. با این تحریک کلاژن تولید می‌شود. با تولید کلاژن بیشتر در بدن، پوست جوان تر دیده می‌شود. که این جوان سازی پوست باعث کاهش چین و چروک، زخم و خطوط ظریف می‌شود و پوست تان را زنده و شاداب تر می‌کند.

این روش را می‌توان با استفاده از دو ابزار مختلف انجام داد. آنها عبارتند از:

 • قلم‌های درما – ابزاری شبیه قلم که در نوک آن سوزن‌های ریزی وجود دارد.
 • غلطک درما – غلتک صورت با سوزن‌های ریز روی غلتک.

میکرونیدلینگ را می‌توان در خانه یا کلینیک انجام داد.

بیشتر بخوانید: معجزه میکرونیدلینگ چیست؟

هدف از میکرونیدلینگ

دو مورد هست که بیشتر کسانی که می‌خواهند میکرنیدلینگ را انجام دهند، به دنبال آنها هستند. این موارد عبارتند از:

 • ایجاد کانال‌های ریز در پوست برای استفاده از محصولات مراقبت از پوست که به راحتی در پوست نفوذ کنند. نفوذ آسان و جذب عمیق تر نتایج قدرتمندتری را به همراه دارد.
 • فعال کردن توانایی‌های بهبودی پوست. پوست هنگام آسیب دیدگی شروع به تولید کلاژن جدید می‌کند. کلاژن جدید پوست را احیا می‌کند.

برخی از افراد هم برای تحریک رشد موهای خود از میکرونیدلینگ استفاده می‌کنند.

مراقبت‌های قبل از میکرونیدلینگ

نواحی که می‌توانید میکرونیدلینگ کنید

میکرونیدلینگ را بیشتر در صورت استفاده می‌کنند، به عنوان مثال لکه‌های پیری، جای زخم، چین و چروک و رنگ پوست ناهموار را می‌توانید با میکرونیدلینگ از بین ببرید. همچنین میکرونیدلینگ باعث بهبود کشش پوست نواحی صورت می‌شود.

غلتک درما چه کار می‌کند؟

غلطک‌های درما محبوب ترین روش برای میکرونیدلینگ هستند. در آنها رولرهای صورت استفاده شده، که قبلاً بسیاری از افراد برای مراقبت از پوست خود از آنها استفاده می‌کردند.

غلتک‌های صورت به تخلیه مایعات اضافی صورت کمک می‌کند، و باعث می‌شود ظاهر صورت روشن تر شود. همچنین با چین و چروک‌ها مقابله می‌کنند و جذب محصولات مراقبت از پوست را برای پوست آسان می‌کنند.

اگر مجهز به سوزن‌های میکرون باشد، غلتک‌های صورت به غلتک‌های درما تبدیل می‌شوند و موفقیت‌های بسیار بیشتری به همراه دارند.

غلطک‌های درما باعث ایجاد سوراخ‌های ریزی برای جوان سازی پوست می‌شوند. از طرفی ارزان هم هستند و استفاده از آنها آسان است و از این رو می‌تواند تبدیل به یک کالای اصلی در هر خانه ای شود. در مقایسه با سایر روش‌های مراقبت از پوست، غلطک‌های درما پوست جوان کننده ای را ارائه می‌دهند که مدت زمان طولانی تری ماندگاری دارد. آنها با کمک به بدن باعث ترمیم پوست عمیق ترین لایه پوست می‌شوند.

چگونه در خانه میکرونیدلینگ کنیم؟

برای شروع، باید پوست تان را آماده کنید. ابتدا صورت تان را با یک پاک کننده متعادل pH تمیز کنید. با استفاده از یک الی دو لایه سرم حاوی اسید هیالورونیک می‌توانید این پاکسازی را انجام دهید. اسید هیالورونیک یک ماده آبرسان در سرم است که به حداکثر رساندن اثرات میکرونیدلینگ در خانه کمک می‌کند.

در مرحله بعد، غلتک درما را در سرتاسر صورت خود بچرخانید، مطمئن شوید که تمام نواحی را پوشش دهد. بعد از میکرونیدلینگ لایه دیگری از سرم را وارد کنید.

غلتک درما را پس از استفاده با مالش الکل تمیز کنید. خوب است بعد از حدود 20 بار استفاده، غلتک درما را تعویض کنید.

روش میکرونیدلینگ برای سایر اعضای بدن هم تا حدودی مثل چیزی است که در بالا گفتیم.

در ادامه سعی می‌کنیم گزارشی از آنچه بعد از استفاده از سیستم رولر صورت رخ می‌دهد، بیان کنیم.

پس از اولین استفاده

در بیشتر موارد، ممکن است بعد از اولین استفاده تغییری مشاهده نکنید. با این حال، ممکن است برخی از افراد تقریباً بلافاصله بعد از استفاده تغییرات را به روشنی ببینند.

در مورد نمونه ای که ما استفاده کردیم، فرد بعد از استفاده متوجه شد که محصول سریعتر به پوستش آغشته شده اند. همچنین متوجه شد که پوستش که همیشه خشک بود، نرمتر شده است. از نظر خودش، احساس می‌کرد پوستش درخشان تر هم شده است.

پس از دومین استفاده

درخشش پوستش زیادتر از جلسه اول نشده بود. اما پوستش نرم تر باقی مانده بود.

در دومین بار، او بیشتر روی نواحی مانند زیر چشمش که پف کرده بود، متمرکز شد. چند روز بعد متوجه شد که پوستش سفت شده است.

پس از سومین استفاده

هر بار استفاده به صورت دوره ای انجام می‌شد و به صورت روزانه نبود. با استفاده دوره ای، نتایج عالی و خوبی به دست آورده بود. حالا اگر استفاده به صورت روزانه بود، نتایج حتی بهتر می‌شد.

میکرونیدلینگ در کلینیک

تقاضا برای میکرونیدلینگ در کلینیک به خاطر دقت و مراقبت‌هایی که در آنجا می‌شو، زیادتر است. این مراقبت‌ها مربوط به قبل از درمان، روز درمان و مراقبت‌های بعد از درمان است.

برای شروع این روش در کلینیک، ابتدا پوست شخص برای میکرونیدلینگ آماده می‌شود. این آمادگی‌ها برای موفقیت بیشتر در میکرونیدلینگ بسیار مهم هستند.

مراقبت‌های پیش از درمان میکرونیدلینگ

آماده سازی ممکن است از شش ماه قبل، در کلینیک یا مطب شروع شود.

در مرحله اول، از Accutane که داروی رایجی برای درمان آکنه‌های موجود در پوست است باید خودداری کنید. باید حداقل شش ماه قبل از اولین تجربه میکرونیدلینگ استفاده از Accutane را متوقف کنید.

حداقل دو هفته قبل از انجام میکرونیدلینگ از انجام هرگونه روش لیزر یا قرار گرفتن مستقیم در معرض آفتاب خودداری کنید.

حداقل یک هفته قبل از انجام میکرونیدلینگ از موارد زیر خودداری کنید:

 • هر چیزی که حساسیت پوست را افزایش دهد، به عنوان مثال ماسک‌های لایه بردار، محصولات مراقبت از پوست حاوی اسید سالیسیلیک و رتینوئیدها.
 • محصولات مراقبت از پوست که پوست را خشک یا تحریک می‌کنند، مانند محصولات حاوی اسید یا هیدروکینون.
 • اپیلاسیون یا استفاده از کرم‌های موبر.
 • داروهای رقیق کننده خون، مانند آسپرین.

اگر هر داروی ضد التهابی استفاده می‌کنید، حداقل سه روز پیش از انجام میکرونیدلینگ استفاده از آنها را متوقف کنید. این داروها روند التهابی طبیعی بدن را مختل می‌کنند. آنها همچنین اثرات مورد انتظار میکرونیدلینگ را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

در روز عمل، جلوی هر چیزی که باعث تحریک پوست تان می‌شود را بگیرید.

برای اینکه نتایج بهتری بگیرید، 4-6 هفته قبل از میکرونیدلینگ و در دوره میکرونیدلینگ رژیم غذایی سالم داشته باشید.

روز درمان میکرونیدلینگ

در روز درمان، حتماً موارد زیر را رعایت کنید:

 • پوست تان را تمیز نگه دارید، از لوسیون یا آرایش قبل از میکرونیدلینگ استفاده نکنید و در صورت امکان صورت تان را در محل کلینیک یا مطب تمیز کنید.
 • هر تغییری را که ممکن است روی میکرونیدلینگ تأثیر بگذارد به پزشک تان اطلاع بدهید.
 • پزشک شما 45 دقیقه پیش از شروع عمل از بی حسی موضعی روی صورت تان استفاده می‌کند.
 • اگر در صورت تان خالکوبی دارید، به پزشک تان اطلاع دهید.

در بعضی موارد، ممکن است بیمار تصمیم بگیرد که میکرونیدلینگ را با PRP (پروتئین‌های غنی شده از پلاسما) امتحان کنند. در این صورت برای دریافت PRP، پزشک از شما خون می‌گیرد.

ممکن است بپسندید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.