مجله سلامتی و زیبایی دکتر با تو > درمان > کیست مویی > درمان قطعی کیست مویی با لیزر
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

جراحی کیست مویی با خطرها و عوارض زیادی روبه رو است, ولی به خاطر اینکه تا این اواخر روش قطعی دیگری برای درمان کیست مویی به جز روش حراحی در دسترس عموم نبود, همه کسانی که به کیست مویی مبتلا بودند به آن تن می دادند.

ولی با آمدن روش درمان کیست مویی با لیزر, بیماران دیگر مجبور به انجام روش سنتی جراحی نیستند و می توانند عملی قطعی و موفقیت آمیز, بدون ریسک و بدون عوارض را تجربه کنند.

درمان قطعی کیست مویی با لیزر

درمان قطعی کیست مویی با لیزر نیازی به بستری شدن و بیهوشی عمومی ندارد و بیمار فقط با بیحسی موضعی درمان می شود و همان روز درمان نیز می تواند از بیمارستان یا کلینیک ترخیص شود.

در روش لیزر ناحیه کیست مویی را با کمک پرتوهای لیزر برش می دهند و بعد همه کیست ها را بیرون می آورند. در هنگام تابش پرتو لیزر به عصب های محل آسیب دیده, بیمار هیچ دردی را احساس نمی کند و فقط مویرگ ها و رگ های خونی مجاور کیست ها توسط لیزر سوزانده می شود به همین خاطر مقدار خونریزی نیز به کمترین میزان خود می رسد.

همه کارهایی که در درمان کیست مویی با لیزر انجام می شود, سر جمع یک ساعت طول نمی کشد در حالی که در روش سنتی درمان کیست مویی بیمار مجبور است ۱ تا ۲ روز در بیمارستان یا کلینیک زیر نظر پزشک معالج بستری باشد و همیشه احتمال عفونی شدن محل زخم وجود دارد که این مورد می تواند تعداد روزهای بستری شدن بیمار را نیز بیشتر کند.

در درمان لیزر کیست مویی بیمار بعد از عمل می تواند به راحتی حمام کند و جای زخم را شستشو دهد و لازم نیست جای زخم را پانسمان و عوض کند. عوض کردن پانسمان در روش جراحی باعث درد و خونریزی بیشتر محل زخم می شود که بیمار را بیشتر اذیت می کند. در صورتی که در درمان کیست مویی با لیزر این مشکلات وجود ندارند.

در روش جراحی هر چقدر محیط عمل استریل و تمیز باشد باز احتمال عفونی شدن و گرفتن سایر بیماری ها مثل ایدز و هپاتیت وجود دارد, در صورتی که در لیزر درمانی کیست مویی این مشکل هم وجود ندارد.

مزایای درمان کیست مویی با لیزر

در درمان کیست مویی با لیزر نیازی به بیهوشی عمومی نیست. چون عمل با ماده بی حسی موضعی انجام می شود.
در حین عمل لیزر اشعه به محل آلوده تابانده می شود و بیمار هیچ دردی را حس نمی کند.
همه سیاهرگ ها و رگ های خونی با لیزر سوزانده می شوند پس از ناحیه کیست خونریزی نخواهید داشت.
کیست مویی با لیزر به صورت سرپایی درمان می شود. کل زمانی که از شما گرفته خواهد شد, کمتر از یک ساعت است.
بعد از عمل لیزر می توانید به منزل یا سر کار خود بروید. نیازی به بستری شدن بعد از عمل ندارید.
بعد از لیزر کیست مویی می توانید حمام هم بکنید و مشکلی از این بابت نخواهید داشت.
بعد از درمان کیست مویی با لیزر شاهد هیچ عفونتی در محل آلوده شده نخواهید بود.
نیازی به عوض کردن پانسمان جای زخم و بخیه نخواهید داشت. چون اصلا بخیه ای با لیزر کیست مویی در کار نیست. همه چیز با لیزر انجام شده و درمان کامل است.
بعد از عمل هیچ درد و خونریزی نخواهید داشت و شما توانسته اید بیماری کیست مویی خود را پشت سر بگذارید.

آیا عمل کیست مویی با لیزر درد دارد؟

اگر هم درد مختصری باشد با مسکن می توان آن را از بین برد. در عمل کیست مویی با لیزر همه عصب های آلوده و صدمه دیده با لیزر درمان می شوند. به همین خاطر بعد از عمل هم بیمار دردی نخواهد داشت. یعنی بیمار مجبور نیست بعد از عمل تا درمان کامل دردهای بهبودی را تحمل کند.

عمل کیست مویی با لیزر بدون درد, بدون خونریزی و بدون التهاب و تورمی است. همه این موارد را در عمل کیست مویی با روش سنتی جراحی تجربه خواهید کرد نه در عمل لیزر کیست مویی. پس لیزر بهترین گزینه برای درمان کیست مویی است در این مورد شک نکنید.

هزینه درمان قطعی کیست مویی با لیزر

یکی از مواردی که بیمارها در انتخاب روش درمانی به آن توجه می کنند, هزینه درمان کیست مویی با لیزر است, گفتنی است که تعیین هزینه درمان کیست مویی با لیزر به مولفه های مختلفی وابسته است.

به همین خاطر مشخص کردن آن در ابتدای کار کمی سخت است. برای تعیین این قیمت باید حضوری با پزشک معالج خودتان صحبت کنید و تمام هزینه های لازم را از وی دریافت کنید.

اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که لیزر درمانی کیست مویی به صورت سرپایی انجام می شود, اگر شما بخواهید به صورت آزاد این عمل را انجام دهید, بیمه برای اینگونه عمل ها هیچ مبلغی پرداخت نمی کند. ولی اگر دارای بیمه تکمیلی باشید می توانید از بیمه قسمتی یا همه هزینه های خود را دریافت کنید.

با این حال اگر به هر دلیلی بیمه هزینه عمل را نپردازد, به این نکته توجه کنید که هزینه لیزر درمانی در مقایسه با هزینه های مختلف روش جراحی بیش از اندازه کمتر است.

شما در روش جراحی مجبور هستید در بیمارستان بستری شود و بعد از عمل نیز برای سپری کردن دوران نقاهت از کار و زندگی خود می افتید و باید هزینه های مربوط به پانسمان و غیره را نیز بدهید. در صورتی که در لیزر درمانی هیچ کدام از این موارد وجود ندارد و مهمتر از همه اینکه وقت شما نیز گرفته نخواهد شد.

درمان کیست مویی با لیزر شامل بیمه می شود؟

البته این نکته را هم در نظر بگیرید که هزینه های مربوط به عمل های لیزر به این دلیل که سرپایی انجام می شوند, شامل بیمه نمی شوند. معمولا بیمه ها هزینه این نوع عمل ها را پرداخت نمی کنند. البته کسانی که بیمه تکمیلی دارند می توانند قسمتی از هزینه ها را از این طریق دریافت کنند.

اما با این حال اگر بیمه ای هم هزینه های عمل لیزر کیست مویی را ندهد, باز هم شما ضرر نکرده اید. چون هزینه لیزر کیست مویی نسبت به هزینه های درمان سنتی کیست مویی بسیار کمتر است. در جراحی سنتی کیست مویی شما باید هزینه های بستری شدن در بیمارستان و هزینه داروها و پانسمان بعد از عمل را هم پرداخت کنید.

در صورتی که در هزینه لیزر کیست مویی همه این موارد حذف می شوند. شما فقط هزینه دستگاه و دستمزد پزشک متخصص را می پردازید. اینطوری به مسئله نگاه کنید و یک حساب سرانگشتی کنید متوجه خواهید شد که هزینه لیزر کیست مویی خیلی هم به صرفه و اقتصادی برای شما در می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *