سایز نوشته:
رنگ نوشته:

همه کارشناس های پوست برای زیبایی و جوانسازی پوست از روش لایه برداری پوست استفاده می کنند. در لایه برداری پوست کاری که انجام می شود این است که بافت های پوست تحریک می شوند, تا کلاژن تازه تولید کنند و با تولید آن پوست آسیب دیده ترمیم شود.

لایه برداری پوست را با تکنیک های گوناگونی انجام می دهند. لایه برداری پوست با موارد شیمیایی, فیزیکی و لیزر از مهمترین این تکنیک ها هستند.

در لایه برداری پوست با لیزر از دستگاهی به نام لیزر فرکشنال استفاده می شود, که این دستگاه می تواند بافت های پوستی که با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند, را با تابش پرتوهای لیزر ترمیم کنند.

با استفاده از روش لیزر دیگر نیازی به لایه برداری تمام سطح پوست نیست و فقط آن بخش هایی از پوست که آسیب دیده اند ترمیم می شود.

مزیت لایه برداری پوست با لیزر در عوارض کم آن و انجام سریع عمل ترمیم است. بعد از ترمیم لایه های پوستی, شما شاهد پوستی سالم و صاف و بدون هیچگونه لک و چین و چروکی خواهید بود.

 

موارد كاربرد ليزر لایه برداری پوست

  • از بین بردن زخم هایی که بر اثر آکنه و زخم های سطحی ایجاد شده اند.
  • حذف منفذهای باز پوستی و چوش های زیر پوستی
  • شفاف کردن پوست تیره
  • از بین بردن چین و چروک های کوچک و سطحی
  • حذف صدماتی که بر اثر نور آفتاب به پوست وارد شده است.

نکته های مهم لایه برداری پوست با لیزر

لایه برداری پوست با لیزر به هیچ وجه دردناک نیست. پیش از لیزر درمانی, پوست تان با کمک کرم های بی حسی موضعی کاملا بی حس می شوند, به همین دلیل در زمان عمل دردی را احساس نخواهید کرد.

قبل از لیزر درمانی باید سطح آسیب دیده پوست به صورت دقیق مشخص شود, تا مدت زمان طول کشیدن لیزر درمانی معلوم گردد. اما به طور متوسط 60 الی 90 دقیقه از وقت شما را خواهد گرفت. تقریبا نیم ساعت این مدت صرف بی حس کردن پوست تان می شود و بقیه زمان صرف لایه برداری پوست خواهد شد.

بعد از عمل, ممکن است پوست تان کمی ورم و کبودی داشته باشد که در عرض یک هفته, تمامی این ورم ها و کبودی ها با رعایت توصیه ها و مراقبت های لازم از بین می روند.

در برخی اوقات ممکن است کمی ترشح و خسکی نیز در پوست احساس کنید که آنها هم به صورت خود به خود از بین می روند. تمامی این عوارض خفیف بوده و نیازی به استراحت و بستری شدن ندارند.

تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان توسط پزشک متخصص مشخص می شود. معمولا تعداد این جلسات سه جلسه با فاصله زمانی سه الی چهار هفته یک بار تعیین می شود. بعد از اولین جلسه شما متوجه تغییراتی در پوست تان خواهید شد.

برای اینکه نتیجه مطلوبی از لایه برداری پوست با لیزر بگیرید, بهتر است قبل از عمل, با یک پزشک متخصص پوست مشورت کنید.

 

مراقبت های بعد از عمل لایه برداری پوست با لیزر

بعد از عمل هر روز دو الی سه مرتبه محل لیزر شده را با آب خنک شستشو دهید. برای نرم کردن محل لیزر می توانید از کرم هایی که پزشک تجویز کرده نیز استفاده کنید.

اگر قصد بیرون آمدن از خانه را دارید, حتما از ضد آفتاب استفاده کنید. برای گرفتن نتیجه بهتر هر دو ساعت یکبار کرم ضد آفتاب را به صورت تان بمالید.

بعد از عمل لیزر درمانی باید مصرف آنتی بیوتیک ها و ضد تبخال را درست سر وقت استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *