دستگاه لیزر خانگی خوبه؟

0

امروزه از بین بردن موهای زائد قسمت های مختلف بدن تبدیل به یکی از دغدغه های اساسی مردان و زنان شده است. افراد راه های مختلفی را برای این کار امتحان می کنند. لیزر موهای زائد یکی از بهترین روش ها برای حذف این موهای مزاحم است.

دستگاه لیزر خانگی خوبه؟ امروزه از بین بردن موهای زائد قسمت های مختلف بدن تبدیل به یکی از دغدغه های اساسی مردان و زنان شده است. افراد راه های مختلفی را برای این کار امتحان می کنند.

لیزر موهای زائد یکی از بهترین روش ها برای حذف این موهای مزاحم است. استفاده از لیزر برای این کار به دو صورت انجام می شود. لیزر موهای زائد در کلینیک و در خانه می تواند انجام شود.

انواع روش های لیزر موهای زائد

استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد در نواحی مختلف بدن یکی از مناسب ترین روشهاست. لیزر به دو روش می تواند انجام شود.

  • اول: لیزر موهای زائد در محل کلینیک پوست و مو
  • دوم: لیزر موهای زائد خانگی

در این نوشته سعی می کنیم کمی درباره روش دوم، لیزر موهای زائد خانگی صحبت کنیم. نکته هایی را در این باره که باید در خانه انجام بدهید را خدمت شما بیان کنیم.

روش کار لیزر موهای زائد خانگی

روش کار ماشین های ليزر موهای زائد خانگی همانند ماشین های لیزر موجود در کلینیک های زیبایی است. فقط یک تفاوت در بین این دستگاه ها وجود دارد و آن این است که دستگاه های خانگی لیزر موهای زائد طرز استفاده آسان تری دارند و طراحی آنها به گونه ای است که خطر کمی در استفاده در محل خانه دارند.

البته باید در اینجا نکته ای را نیز متذکر شویم که باید در خرید این دستگاه های خانگی لیزر دقت به خرج بدهید. زیرا در بازار مدل های بی کیفیت زیادی از این دستگاه ها موجود است که شکل و شمایل یکسانی دارند ولی اصلا مثل دستگاه های لیزر کار نمی کنند و می توانند باعث مشکلات زیادی در پوست و بدن شما شوند.

دستگاه لیزر خانگی خوبه؟

بیشتر بخوانید: لیزر موهای زائد خانگی

دستگاه لیزر موهای زائد

دستگاه هایی که با نام لیزر دستی و خانگی در بازار به فروش می رسند، لیزر واقعی با تمام امکانات آن نیستند، بلکه این لیزر ها از نوع IPL هستند. این نوع از لیزرهای خانگی و دستی می توانند موهای زائد را از بدن شما حذف کنند. اما در مقایسه با لیزرهای واقعی که در کلینیک استفاده می شوند اثرگذاری کمتری دارند.

مقدار انرژی ایجاد شده به وسیله دستگاه های لیزر IPL که در کلینیک استفاده می شوند، در محدوده ۲۵ الی ۴۰ ژول در سانتیمتر مربع است. در صورتی که لیزرهای IPL خانگی و دستی بیشترین انرژی که می توانند تولید کنند در محدوده ۱۰ ژول در سانتیمتر مربع است.

دستگاه لیزر موهای زائد خانگی

تحقیقات علمی انجام شده نشان می دهند که در زمان تابش پالس یا لیزر برای از بین بردن موهای زائد، اگر انرژی کمتری به ناحیه لیزر شده برسد به جای اینکه موهای زائد را حذف کند، باعث تحریک و رویش دوباره آنها می شود.

البته باید این را هم بگوییم که هنوز نتیجه مشخصی درباره نحوه کار دستگاه های لیزر خانگی منتشر نشده است. یعنی آیا این دستگاه ها با انرژی کم خود می توانند موهای زائد را از بین ببرند یا اینکه باعث تحریک و رویش موهای زائد می شوند. این موارد هنوز در هاله ای از ابهام است.

البته تولیدکننده های این دستگاه ها ادعاهای دیگری دارند. آنها می گویند اگر از این دستگاه ها به صورت مرتب هر هفته یکبار استفاده شود و این کار را شش ماه الی یکسال ادامه بدهید شاهد خواهید بود که موهای زائد شما کمتر خواهند شد.

مزایا و معایب دستگاه لیزر خانگی

همینطور تولیدکننده های این دستگاه ها بیان کرده اند که این دستگاه ها برای همه قسمت های بدن کارآیی ندارند. مثلا یک مدل از این دستگاه ها در صورت و مدلی دیگر در ناحیه تناسلی کاربردی ندارند و نمی توانند موهای زائد این قسمت ها را از بین ببرند. به همین خاطر توصیه کرده اند از استفاده در این نواحی خودداری کنید.

تنهاترین مزیت این دستگاه ها در قیمت و هزینه پایین آنها در نسبت به لیزرهای موجود در کلینیک زیبایی است. این دستگاه ها یک مدلی دارند که تنها با عوض کردن یک عدسی می تواند به جای چندین دستگاه لیزر کار کند ولی باز در مقایسه با لیزرهای کلینیکی عملکرد خیلی پایینی دارد.

استفاده از لیزر موهای خانگی نیاز به جلسه های درمانی زیادتری دارد. برخی از پرشک ها می گویند که این دستگاه ها با تابش لیزر و نور فقط باعث به خواب رفتن یا تلوژن موها می شوند و در زمان استفاده موها رشد ضعیف تری پیدا می کنند. اما اگر استفاده قطع شود موهای زائد دوباره از خواب بیدار می شوند و به رشد خودشان ادامه می دهند.

ممکن است بپسندید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.