مجله سلامتی و زیبایی دکتر با تو > زیبایی > کاشت مو > نکاتی مهمی که قبل از کاشت مو باید بدانید
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

بعد از اینکه بررسی های لازم را درباره بهترین روش کاشت مو انجام دادید و کلینیک معتبری را پیدا کردید, باید خودتان را برای روز مشخص شده برای عمل آماده کنید.

بله درست است باید خودتان را برای جلسه کاشت مو آماده کنید, ولی چگونه؟ قبل از کاشت مو باید کارهایی را انجام دهید و کارهایی را انجام ندهید. در این مطلب سعی می کنیم این باید و نباید های قبل از کاشت مو را بیان کنیم. البته ممکن است این کارها اضافه یا کم شوند که باید با پزشک معالج تان هماهنک کنید.

پیش از هر چیزی باید بدانید که کاشت مو یک عمل زیبایی است و بیمه آن را پوشش نمی دهد. پس باید هزینه آن را به صورت کامل پرداخت کنید. قبل از عمل از تخصص و تجربه پزشک اطمینان حاصل کنید.

نکات کلیدی قبل از کاشت مو

دقت کنید که کارشناسان کاشت مو در ایران که هم تجربه بالا و هم رزومه درخشانی داشته باشند بسیار کم هستند. پس در انتخاب پزشک تان نهایت دقت را بکنید.

بهترین پزشک کاشت مو حتما سابقه چندین ساله در این کار دارد و عمل های موفق آمیز زیادی را انجام داده است. توجه کنید که صرف داشتن مدرک از بهترین دانشگاه های دنیا یک پزشک را با تجربه و موفق نمی کند.

قبل از کاشت مو جلسه ای با پزشک تان بگذارید و بدون هیچ رودربایستی درباره همه چیز از او سوال بپرسید. بخواهید تا تمام مراحل جراحی را جزء به جزء برایتان توضیح دهد.

البته در باره موارد پزشکی و جراحی هیچ نگرانی نداشته باشید. کاشت مو یک عمل جزئی و بی خطر است و هیچ مشکلی برای بیمار در حین عمل پیش نمی آید.

البته گفتنی است که کاشت مو, عملی است که به صورت تیمی انجام می شود. اینگونه نیست که تمام مراحل عمل را پزشک به تنهایی انجام دهد. مراحل تخصصی را پزشک انجام می دهد و سایر مراحل را که نیاز به تخصص بالایی نیست, تکنسین ها زیر نظر پزشک انجام می دهند.

پزشک اصلی ترین و تخصصی ترین مرحله ها را انجام می دهد. این مرحله ها شامل برداشتن نوار پوستی, طراحی خط رشد مو, مشخص کردن تعداد موهای کاشته شده, مقدار پر پشتی پوست و جهت رشد مو می شود.

تراکم موهای کاشته شده در طاسی های کوچک به صورت طبیعی انجام می شود. اما در حالت هایی که طاسی زیاد است تراکم موهای کاشته شده حداکثر 25 الی 50 درصد خواهد بود. پس در همین ابتدای کار انتظارات خودتان را با توجه به وضعیت سرتان منطقی کنید.

کلینیکی را برای کاشت مو انتخاب کنید که هر دو روش کاشت مو یعنی FIT و FUT را انجام می دهد. تا اگر یکی از این روش ها برای شما مناسب نبود روش دیگر انجام شود تا مجبور نشوید دوباره کلینیک بگردید.

دو هفته قبل از کاشت مو از مصرف ویتامین و مکمل ها, آسپرین, الکل خودداری کنید. مصرف چای را به حداقل برسانید. اگر رژیم غذایی خاصی دارید آن را به حالت عادی برگردانید.

یک هفته قبل از کاشت مو حرکات ورزشی سخت نکنید. الکل, آسپرین مصرف نکنید.

سه روز قبل از کاشت مو خواب تان را منظم کنید. به موهایی جدیدی فکر کنید که قرار است بر روی سرتان رشد کنند.

یک روز قبل از کاشت مو با کلینیک تماس بگیرید و آمادگی تان را اعلام و بخواهید سفارش های لازم را به شما بدهند.

در صورتی که داروی خاصی را مصرف می کنید با صلاحدید پزشک و اگر مشکلی نداشته باشد ادامه دهید.

شب قبل از کاشت مو شام خوبی که دارای پروتئین, کربوهیدرات و قند کافی باشد بخورید. پیش از خواب موهای تان را با شامپو شستشو دهید و زود بخوابید.

صبح روز کاشت مو دوباره موهایتان را با شامپو شستشو دهید. کفش و شلوار و لباس دکمه دار و راحتی بپوشید تا بتوانید به آسانی در آورید. اصلا تیشرت نپوشید چون هنگام در آوردن به موهای کاشته شده صدمه می زند.

صبحانه سبک و معمولی بخورید. مثلا یک لیوان آب پرتغال و کمی کیک یا شیرینی کمک می کند تا قند خون تان در حد مناسبی باشد. قهوه, نسکافه و نوشیدنی های کافئین دار می تواند باعث استرس شما شود. به همین خاطر بهتر است ننوشید.

به تنهایی سر جلسه کاشت مو نروید. با یکی از دوستان و اهالی خانواده هماهنگ کنید تا شما را به کلینیک برساند و بعد از کاشت مو نیز شما را برگرداند. به هیچ وجهی بعد از عمل خودتان رانندگی نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *