مجله سلامتی و زیبایی دکتر با تو > زیبایی > چروک صورت > رفع چین و چروک صورت با لیزر چگونه است؟
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

با بالا رفتن سن چین و چروک های صورت نیز خودشان را نشان می دهند, امروزه با رشد انواع فناوری های زیبایی رفع چین و چروک صورت به آسانی انجام می شود و اصلا جای نگرانی نیست.

در روش های ابداعی جدید کلاژن های پوست صورت تحریک می شود و با زیاد کردن تعداد آنها بافت های چروکیده پوست صورت را اصلاح می کنند. یکی از این روش های جدید برای رفع چین و چروک پوست صورت استفاده از لیزر درمانی است که در ادامه بیشتر با این روش آشنا می شوید.

 

درمان چین‌ و چروک‌ صورت با روش لیزر

رفع چین و چروک صورت با لیزر به این گونه است که اشعه های لیزر روی پوست صورت تابانده می شود و این اشعه ها به سطوح تحتانی پوست نفوذ می کنند و حفره های ریزی را در آنجا به وجود می آورند.

این حفره ها دستگاه ایمنی بدن را تشدید کرده و در نتیجه باعث تولید کلاژن و الاستین بیشتر در پوست می شوند. وقتی این کلاژن های تولید شده به سطح بالایی پوست می رسند منجر به رفع چین و چروک صورت شده و پوستی کاملا صاف و شفاف به جا می گذارند.

برای رفع چین و چروک صورت با لیزر راه های زیادی وجود دارد که استفاده از روش فرکشنال CO2 و اربیوم از پرکاربردترین این روشهاست.

 

روش لیزر فرکشنال CO2 برای رفع چین و چروک صورت چگونه است؟

در روش لیزر فرکشنال CO2 اشعه های لیزر به صورت دنباله دار و میکروسکوپی به لایه خارجی پوست تابش داده می شود, اشعه ها از پوست چین و چروک دار عبور می کنند و خودشان را به لایه زیرین بافت چروک می رسانند و در مدت کوتاهی بافت های اضافی را بدون هیچ آسیبی به سایر بافت ها ترمیم می کند.

با حذف بافت های اضافی چین و چروک صورت نیز رفع شده و جای سلول های آسیب دیده را سلول های تازه و سالم می گیرد و نتیجه پوستی شفاف و صاف و بدون چین و چروک است.

معمولا نتیجه نهایی رفع چین و چروک صورت با لیزر با چند جلسه درمانی به دست می آید, اما تعداد جلسات به وضعیت صورت بیمار, میزان چین و چروک ها, ژنتیک و… وابسته است که پزشک با بررسی همه موارد تعداد جلسات مورد نیاز را تعیین می کند.

درمان چین‌ و چروک‌ های صورت با روش لیزر

بعد از درمان لیزر چین و چروک صورت

بعد از هر لیزر درمانی احتمال اینکه پوست تان با کمی قرمزی و تورم روبه رو شود وجود دارد. در رفع چین و چروک صورت با لیزر نیز ممکن است کبودی و تورم روی صورت تان ایجاد شود که مقدار آنها به نحوه درمان تان و میزان چین و چروک ها بستگی دارد.

هر چه نیاز به درمان بیشتری داشته باشید این عوارض نیز بیشتر خواهد بود ولی جای هیچگونه نگرانی نیست, زیرا این عوارض کاملا طبیعی بوده و بعد از چند روز از عمل خودشان از بین می روند.

بعد از یک هفته از درمان صورت تان برنزه شده و مقدار این برنزه شدن نیز به میزان درمان تان بستگی دارد تا جایی که صورت تان مثل آفتاب سوخته ها می شود. بعد از این حالت که پوست تان پوسته پوسته شد, سطح پوست آسیب دیده و چروکیده افتد و پوست تازه که کاملا صاف و سالم است تولید می شود.

 

نتایج حاصل از درمان لیزر چین و چروک صورت

نتیجه نهایی درمان چین و چروک صورت با لیزر خیلی زود خودش را نشان می دهد اما باید توجه داشته باشید که دوره بهبودی کامل کمی طول می کشد و به صورت تدریجی است. اما پوست صورت تان بعد از عمل صاف تر و روشن تر و جوان تر خواهد شد.

در مدت سه تا شش ماه و با بیشتر شدن تولید کلاژن در پوست تان, صورت شرایط بهتری به خودش می گیرد. در مورد رفع سیاهی زیر چشم هم نتیجه کمی دیرتر خودش را نشان می دهد.

این مدت به ژنتیک, سن افراد, شرایط پزشکی شان و نحوه مراقبت آنها از پوست تان بستگی دارد. اگر تمام شرایط مناسب باشد دوره بهبودی این مورد نیز کمتر خواهد بود والا باید مدت زیادی را برای رسیدن به نتیجه مطلوب منتظر باشند.

مزایای درمان با لیزر برای رفع چین و چروک صورت

  • نتیجه های عمل لیزر برای رفع چین و چروک صورت خیلی سریع خودش را نشان می دهد.
  • با بیشتر شدن سن و خراب شدن کلاژن ها,  پوست شروع به شل شدگی و افتادگی می کند, لیزر درمانی می تواند این شل شدگی و افتادگی ها را نیز درمان کند.
  • با عمل لیزر اثرات پیری زودرس که شامل چین و چروک صورت و دور چشم است به خوبی درمان می شود.
  • بعد از لیزر درمانی,  پوست صورت تان نرم , صاف, روشن و پر حجم تر از پیش خواهد شد.
  • سه تا شش ماه بعد از درمان سطوح تحتانی پوست کاملا بهبود پیدا می کنند و اثرات بهبودی هم به وضوح مشاهده می شود.
  • با لیزر درمانی هم می توانید چین و چروک صورت تان را ترمیم کنید و هم چین و چروک پوست گردن, قفسه سینه و دست ها را هم درمان کنید.
مزایای درمان با لیزر برای رفع چین و چروک صورت

برای چه کسانی لیزر چین و چروک صورت مناسب است؟ چین و چروک کدام نواحی بدن با لیزر درمان می شوند؟

کسانی می توانند لیزر درمانی چین و چروک صورت را انجام دهند که توقع و انتظارشان از لیزردرمانی منطقی باشد و انتظارات بیجایی از آن نداشته باشند. اگر شما هم انتظاری واقع بینانه از لیزر درمانی دارید برای این روش کاندیدای خوبی هستید. البته باید هیچ سابقه بیماری خاصی نیز نداشته باشید.

مردان و زنان می توانند برای رفع چین و چروک صورت شان از لیزر استفاده کنند و هیچ محدودیتی برای هیچ کسی نیست.

در روش لیزر درمانی برای رفع چین و چروک صورت می توان چروک های صورت, گردن, چشم, دست, سینه و دور لب ها را درمان کرد و همه چین و چروک های این نواحی را صاف و شفاف کرد. در ضمن آن نواحی که دارای پوستی نازک هستند را هم می توان با لیزر فراکشنال صاف  کرد.

 

آیا روش لیزر برای رفع چین و چروک صورت امن است؟

روش لیزر برای چین و چروک صورت مثل سایر روش های لیزر درمانی دارای عوارضی مانند کبودی و تورم است. البته این عوارض طبیعی بوده و در مدت عمل لیزر ظاهر شده و زود هم از بین می رود.

در کل این روش کاملا ایمن بوده و عارضه قابل اعتنایی ندارد. ولی برای اطلاع شما سایر عوارض جانبی لیزر درمانی چین و چروک صورت را که احتمال بروز دارند را بیان می کنیم.

  • برنزه شدن پوست در زمان عمل لیزر
  • به وجود آمدن عفونت و جای زخم
  • خارش, خشکی و پوسته پوسته شدن پوست

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *