لیزر موهای زائد خانگی

0

یافتن روش مناسب حذف موهای زائد روندی است که باید فرد دنبال کند. اگر موم زدن را امتحان کردید و بسیار دردناک بود و اصلاح با آن بسیار وقت گیر دیدید، لیزر موهای زائد ممکن است همان چیزی باشد که به دنبال آن هستید.

لیزر موهای زائد خانگی – یافتن روش مناسب حذف موهای زائد روندی است که باید فرد دنبال کند. اگر موم زدن را امتحان کردید و بسیار دردناک بود و اصلاح با آن را بسیار وقت گیر دیدید، لیزر موهای زائد ممکن است همان چیزی باشد که به دنبال آن هستید. این درمان آسان نه تنها وقت کمی از شما می گیرد، بلکه همچنین تنها روند از بین بردن موهای زائد است که به شما نتایج دائمی می دهد.

انجام لیزر موهای زائد به صورت حرفه ای می تواند بسیار هزینه بر باشد و ممکن است برای بسیاری از شما یک گزینه نباشد، اما دستگاه های خانگی برای این کار وجود دارد که مقرون به صرفه تر و برای حذف موهای زائد موثرتر است. ممکن است فکر لیزر صورت یا بدن شما را بترساند، اما باید بدانید که این دستگاه ها کاملا بی خطر هستند و جای نگرانی ندارد.

لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد روشی است که در آن از یک پرتو نور برای از بین بردن ریشه فولیکول مو استفاده می شود؛ تا به طور دائمی از رشد مجدد مو جلوگیری شود. پرتو نور به طور انتخابی توسط سلولهای رنگدانه موجود در فولیکول مو جذب می شود.

این روش های درمانی خیلی کمتر از اپیلاسیون دردناک هستند، اما ممکن است ناراحتی های مختصری بعد از درمان ایجاد شود. این ناراحتی ها مثل این است که احساس کنید که یک باند لاستیکی در حال شکستن است.

هرچه دستگاه قدرتمندتر باشد، احساس ناراحتی بیشتری خواهید داشت. بعضی ناحیه  های بدن درد زیادتری نسبت به سایر ناحیه ها دارند. با این حال، جای نگرانی نیست. همه این دردها موقتی و کم هستند. اگر بعد از استفاده احساس سوزش یا درد دارید، بلافاصله پس از درمان از کمپرس آب سرد استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که لیزر موهای زائد برای همه یکسان نیست. لیزر برای درمان افرادی که موهای تیره و پوستی روشن دارند بهترین گزینه است.

متأسفانه، لیزرها در درمان موهای سفید، بور یا روشن موثر نیستند. توجه داشته باشید که لیزر موهای زائد خانگی برای همه پوست ها توصیه نمی شود. اگر رنگ پوست تان متفاوت است ابتدا از پزشک تان مشورت بگیرید تا دستگاه مناسب را پیدا کنید.

لیزر موهای زائد خانگی

آیا لیزر موهای زائد در خانه بی خطر است؟

دستگاه های لیزر موهای زائد خانگی به اندازه دستگاه های لیزر کلینیک نیستند و نتایج یکسانی ندارند. اما در صورت استفاده صحیح و رعایت دستورالعمل ها، آنها بی خطر هستند.

مثل هر روش درمانی برای مراقبت از پوست، توصیه می شود ابتدا ناحیه کوچکی از پوست را مورد آزمایش قرار دهید و منتظر بمانید تا ببینید عارضه ای ایجاد می شود یا نه.

فقط وقتی دستگاه را از جعبه خارج می کنید، عجله ای در استفاده از آن نداشته باشید. ممکن است در معرض آسیب دیدگی و یا حتی خودسوزی قرار بگیرید. هر بار یک ناحیه را درمان کنید و یک ناحیه را که لیزر زده اید مرتباً همان ناحیه بیش از حد لیزر نکنید!.

هنگامی که نوبت به انتخاب دستگاه می رسد، حتما به شرکت های معتبری که نتایج ارزیابی بالینی خود دستگاه ها را به صورت ایده آل روی آنها درج کرده اند، دقت کنید.

توصیه می شود گزینه ای را انتخاب کنید که دارای تاییدیه FDA و بررسی های لازم باشد. به دنبال معامله نباشید یا سعی نکنید از قیمت کمتری را انتخاب کنید. زیرا هر چقدر بپردازید همان را هم دریافت خواهید کرد.

 

نحوه استفاده موثر از این دستگاه ها

درباره چگونگی استفاده بهینه از این ابزارها دقت کنید که پوست تان کاملاً شسته شده باشد، قبل از استفاده از لیزر، هرگونه کرم یا مواد آرایشی را از روی پوست تان برطرف کنید.

اگر برنزه هستید، پوست تان را لیزر نکنید. رنگدانه های اضافی در پوست می تواند اشعه لیزر را هدف قرار دهد و آن را به سمت پوست به جای فولیکول مو اشتباه بگیرد. این می تواند منجر به التهاب، لکه های تیره یا لکه های پوستی شود.

 

ممکن است بپسندید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.