عوارض لیزر صورت برای لک

0

لیزر صورت برای حذف لک ها هم کاربرد دارد. نظر پزشک ها این است که می توان با دارو لک های صورت را از بین برد. پس بهتر است اول با دارو برای درمان لک های صورت اقدام کنید و در صورت جواب نگرفتن به سراغ لیزر صورت برای لک بروید.

عوارض لیزر صورت برای لک – لیزر صورت برای حذف لک ها هم کاربرد دارد. نظر پزشکان این است که می توان با دارو لک های صورت را از بین برد. پس بهتر است اول با دارو برای درمان لک های صورت اقدام کنید و در صورت جواب نگرفتن به سراغ لیزر صورت برای لک بروید.

لک های صورت چگونه ایجاد می شوند؟

وقتی که رنگدانه های ملانین پوست صورت، رنگ متفاوتی به خودشان می گیرند، لک ها در پوست صورت ظاهر می شوند. هر مقداری که ملانین ها زیاد باشند پوست زیادتر در معرض لک ها و تیره شدن قرار می گیرد.

موارد زیادی روی میزان ملانین پوست صورت اثر دارند. از این موارد می توان به نژاد و ژنتیک اشخاص، نور خورشید و اشعه UV، سن، ابتلا به برخی بیماری ها، استفاده از برخی داروها، اتفاقاتی مانند سوختگی و غیره… اشاره کرد.

خیلی از لک ها ضرری برای پوست شما ندارند و سلامتی شما را تهدید نمی کنند. ولی لک ها روی زیبایی صورت تان اثر بدی دارند و ممکن است اعتماد به نفس تان را پایین بیاورند. به همین دلیل بسیاری از افراد سعی می کنند این لک ها را از صورت شان بردارند و آنها را حذف کنند تا زیباتر دیده شوند.

لیزر صورت برای لک

لیزر صورت برای لک یکی از راه های خوب برای درمان همه لکه های پوستی است. با لیزر موهای زائد می توانید همه لک های قهوه ای صورت، لک های ناشی از آفتاب سوختگی، لک های پیری، خال های صورت و غیره را حذف کنید.

البته به یاد داشته باشید که ممکن است برخی از رنگدانه های صورت تان مقاوم تر باشند و حتی با لیزر از بین نروند. پیش پزشک بروید تا میزان رنگدانه های صورت تان مشخص شود و بعد برای درمان آنها اقدام کنید.

درسته که لیزر می تواند لک های پوستی صورت شما را حذف کند ولی میزان ماندگاری این درمان به عوامل مختلفی بستگی دارد که پزشک آنها را برای شما بعد از عمل لیزر صورت توضیح می دهد. اگر شما این موارد را رعایت نکنید احتمال اینکه دوباره لک ها برگردند هست.

عوارض لیزر صورت برای لک

پزشک ها درمان دارویی را برای حذف لک های صورت پیشنهاد می کنند ولی اگر این درمان موثر نشد توصیه به لیزر صورت برای لک می کنند.

درمان دارویی دیرتر جواب می دهد ولی در مقابل عوارض کمتری نسبت به لیزر دارد. البته عوارض لیزر هم کم و موقتی است  با مراقبت از پوست صورت از بین می روند. این عوارض هم شامل قرمزی، به وجود آمدن زخم هایی که در مدت ۲ هفته از بین می روند، تورم پوست و غیره است.

بعد از عمل لیزر صورت حساس تر از پیش می شود. به همین خاطر نیاز به مراقبت زیادتر و دقیق تری دارد. با نبود مراقبت ممکن است لک ها پر رنگ تر و حتی لک های جدیدی روی صورت تان به وجود بیایند.

عوارض لیزر صورت برای جای جوش

عوارض لیزر صورت برای جای جوش

عوارض لیزر صورت برای جای جوش مثل عوارض لیزر صورت برای لک است. به وجود آمدن این عوارض به نوع لیزر، نوع پوست و جلسات درمانی مورد نیاز شما بستگی دارد.

شایع ترین عوارض جانبی لیزر صورت برای جای جوش عبارتند از:

  • ورم و التهاب
  • قرمزی که معمولا ده روزه از بین می رود.
  • درد محل لیزر شده که معمولا یک الی دو ساعته بعد از عمل از بین می رود.
  • هایپرپیگمانتاسیون و عفونت که بسیار نادر است.

همه این موارد نادر هستند و در صورت ایجاد در مدت کمی خود به خود از بین می روند. برخی از این عوارض قابل پیشگیری هستند. به هر حال اگر بعد از لیزر صورت، چرک، ورم یا تب شدید شدید سریع تر با پزشک معالج تان تماس بگیرید و با وی در میان بگذارید.

ممکن است بپسندید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.