از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل

0 980
از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل

ورم کردن ناحیه تزریق ژل یکی از مشکلات بیمارانی است که برای این عمل جراحی زیبایی اقدام می‌کنند. مقدار مشخصی از ورم دور از انتظار نیست و با کمی‌رعایت و استفاده از مواد طبیعی می‌توان آن را به کل از بین برد.

بعد از درمان غیرجراحی کلینیکی ورم سریعتر خوب می‌شود. بسیاری از بیمار‌هایی که تزریق ژل می‌کنند می‌توانند حتی بعد از درمان به کارهای روزمره خود برسند.

بیمارهایی که برای جراحی زیبایی اقدام می‌کنند معمولا فعال و زبر و زرنگ هستند و بعد از ورم کردن سعی می‌کنند با روش‌های طبیعی ورم را کم کنند.

ورم لب بعد از تزریق ژل ممکن است چند ساعت یا یک روز طول بکشد، طولانی شدن آن، بستگی به عوامل گوناگونی دارد. خوشبختانه، بسیاری از ورم‌ها، بعد از اولین مراجعه به کلینیک به زودی کم می‌شود. معمولا ورم در بیمارانی باقی بماند که ناحیه تحت درمان آنها دستکاری می‌شود. پس بعد از تزریق به دوستان یا آشنایان و خودتان اجازه ندهید که به ناحیه تزریق شده دست بزنند.

بعد از تزریق ژل برای کم کردن و از بین بردن ورم‌ها در ناحیه صورت و لب می‌توانید از یخ کمک بگیرید. کمی‌یخ را در داخل یک حووله تمیز بگذارید و سه تا چهار مرتبه در روز آن را روی صورت تان قرار بدهید.

راه دیگر برای از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل، استفاده از چای است. چای کیسه ای را در یک فنجان آب گرم ۵ دقیقه بگذارید تا خنک شود. دست کم یک ساعت آن را بر روی لب ورم کرده خودتان بگذارید. این کار را چند مرتبه در روز انجام دهید. این کار به ناحیه ورم شده کمک می‌کند تا ورمش از بین برود و در ضمن کبودی که از تزریق ژل ایجاد می‌شود را هم کم می‌کند.

هر نوع چای برای از بین برن ورم لب خوب است ولی چای بابونه اثر خیلی بهتری دارد. استفاده از تیلنول هم برای آرام کردن درد و ورم لب خوب است. مقدار استاندارد استفاده از آن بر روی بطری نوشته می‌شود.

یک ماده دیگر برای کم کردن ورم لب بعد از تزریق ژل، سرکه است. سرکه هم در کاهش ورم اثر دارد و درمانی طبیعی برای این مورد و کبودی آن است. کمی‌سرکه به یک پارچه بزنید و به مدت ۴۵ دقیقه تا یک ساعت بر روی لب تان بگذارید.

تا می‌توانید از گرما دوری کنید. درون خانه بمانید و درجه حرارت محیط را به صورت متوسط نگهدارید. گرمای زیاد باعث تورم زیاد می‌شود.

مقدار آب بدن خود را با نوشیدن مقدار زیادی مایعات، مانند آب و آب میوه بیشتر کنید.

در استفاده از مکمل‌های گیاهی ویژه، مانند آرنیکا مونتانا و بروملن دقت کنید.

میوه و سبزیجات تازه را بیشتر استفاده کنید.

سرتان را بالا نگه دارید تا جاذبه باعث کم شدن ورم شود.

برای کم کردن ورم لب بعد تزریق ژل، از مصرف غذاهای فرآوری شده یا غذاهای فست فودی، نمک زیاد، اغلب چای‌ها و مکمل‌های گیاهی، غذاهای تند و ادویه دار، داروهای رقیق کننده خون، از جمله آسپرین و ایبوپروفن، سیگار کشیدن و قرار گرفتن در معرض دود سیگار پرهیز کنید.

استراحت بعد از تزریق ژل در لب‌ها خیلی مهم است. پزشک‌ها سفارش می‌کنند از فعالیت شدید و سنگین یا ورزش برای روز اول یا بلافاصله بعد از درمان اجتناب کنید.

ممکن است بعد از درمان پزشک به شما اجازه بوسیدن هوا را بدهد. بوسیدن هوا یا بوسیدن سبک یا نوک زدگی بر روی گونه، به طور کلی به تزریق ژل صدمه ای نمی‌زند. حداقل حرکات لب مانند جمع شدگی و لبخند زدن برای همان مراحل اولیه خیلی بهتر است. سفارش می‌شود پیش از انجام بوسه محکم، دست کم یک تا دو روز صبر کنید، تا تزریق ژل ثابت شود و بافت لب یکنواخت گردد.

ورم ممکن است به علت‌هایی غیر از خود درمان، مثل حساسیت‌ها، وضعیت تیروئید، هورمون‌ها، عارضه‌های جانبی دارو یا بقیه شرایط پزشکی ایجاد شود. همیشه با جراح پلاستیک خود مشورت کنید تا بهترین شیوه‌ها را برای کمک به کم کردن و از بین بردن ورم لب پیدا کنید.

ممکن است بپسندید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.