عوارض اشعه لیزر برای چشم

0

بسیاری از افراد نگران این هستند که با انجام لیزر موهای زائد چشم های آنها صدمه ببیند. نگرانی این افراد بی مورد نیست. لیزر می تواند در زمان تابش به چشم های بیمار تاثیر مخربی وارد کند. 

عوارض اشعه لیزر برای چشم – بسیاری از افراد نگران این هستند که با انجام لیزر موهای زائد چشم های آنها صدمه ببیند. نگرانی این افراد بی مورد نیست. لیزر می تواند در زمان تابش به چشم های بیمار تاثیر مخربی وارد کند.

برای اینکه جلوی عوارض اشعه لیزر به چشم ها گرفته شود، لازم است احتیاط های لازم انجام شود. به همین خاطر در طول درمان با لیزر بیمار و پزشک هر دو از عینک های مخصوص استفاده می کنند تا نگذارند اشعه های لیزر به چشم وارد شود.

تاثیر لیزر موهای زائد بر چشم

همانطور که می دانید لیزر موهای زائد بهترین راه درمان برای حذف موهای زائد بدن و صورت است. اگر درمان شما مربوط به لیزر صورت باشد و لیزر نزدیک چشم ها کار شود، به خاطر اشعه هایی که از لیزر صادر می شود، احتمال آسیب دیدن چشم های شما وجود دارد.

آسیب لیزر به چشم ها می تواند خیلی جدی باشد. برای اینکه جلوی این آسیب های جدی گرفته شود بهترین کار این است که هم شخص تحت درمان و هم خود پزشک از محافظ های چشمی استفاده کنند.

استفاده از وسایل محافظ مناسب می تواند جلوی آسیب های چشمی را بگیرد. با این محافظ ها می توان صدمات را به صفر رساند.

عوارض اشعه لیزر برای چشم

آیا لیزر موهای زائد برای چشم ضرر دارد؟

بله به چشم آسیب می رساند اما با استفاده از محافظ های چشمی به صفر می رسد. فقط یک نکته را هم به خاطر بسپارید. پیش اینکه لیزر موهای زائد را انجام دهید با پزشک خودتان درباره همه چیز صحبت کنید. بدون نظارت او لیزری انجام ندهید.

اگر شما بدون نظارت پزشک به سراغ مراکز و سالن های زیبایی که عمل لیزر هم انجام می دهند بروید، حتما منتظر عوارض و آسیب های مختلف باشید. مطمئن باشید که در این مراکز زیبایی بدون نظارت خیلی از عوارض را تجربه خواهید کرد.

پس اگر می خواهید عملی بدون عوارض یا با عوارض کمتر داشته باشید حتما قبل و بعد از لیزر با پزشک متخصص پوست مشورت کنید. توصیه هایی که پزشک می دهد را با دیده منت بپذیرید و مو به مو آنها را رعایت کنید.

در صورت رعایت نکردن، ممکن است هر عارضه احتمالی بعد از لیزر بر روی صورت یا روی هر قسمتی از بدن تان که لیزر شده، ظاهر شود که برخی از آنها جبران ناپذیر هستند.

ممکن است بپسندید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.