عوارض لیزر موهای بیکینی

0

لیزر موهای زائد و الکترولیز راهی مطمئن تر و دائمی تر برای از بین بردن موهای زائد کل بدن تان است. اگر آماده اید از این ها استفاده کنید در ادامه ما را دنبال کنید. 

عوارض لیزر موهای بیکینی – برای نظافت موهای زائد بدن تان راه های مختلفی وجود دارد. شاید شما برخی از این راه ها را دوست نداشته باشید.

استفاده از تیغ مشکل دوباره روییدن موها را دارد. موم و واکس های مختلف هم روش ایمن و همیشگی برای حذف موهای زائد نیستند ولی باز از این موارد استفاده کنید جای سرزنش نیست.

لیزر موهای زائد و الکترولیز راهی مطمئن تر و دائمی تر برای از بین بردن موهای زائد کل بدن تان و به ویژه برای ناحیه بیکینی است. اگر آماده اید از این ها استفاده کنید در ادامه ما را دنبال کنید.

آیا لیزر موهای زائد برای ناحیه بیکینی خطرناک است؟

متخصص پوست یا متخصص زیبایی می تواند در مورد بهترین گزینه برای حذف موهای زائد شما مشاوره دهد، اما بهتر است بدانید که در طول الکترولیز یا لیزر موهای زائد، پزشک شما یک پروب کامل را به هر فولیکول مو وارد می کند، سپس با کمک انرژی شیمیایی یا گرما موهای زائد تان را از بین می رود.

در عین حال لیزر موهای زائد با تابش نور متمرکز در مو، روند رشد فولیکول های مو را متوقف می کند و باعث کاهش موهای زائد به صورت دائمی می شود.  اما دقت کنید که کامل حذف نمی کند. فقط الکترولیز توسط FDA است که می تواند موهای زائد تان را به صورت دائمی حذف کند.

این به معنای بهتر بودن الکترولیز در مقابل لیزر موهای زائد نیست. لیزر به یک باره ناحیه بزرگتری از بدن را هدف قرار می دهد، اما برای هر کسی با پوست تیره یا موهای روشن گزینه مناسبی نیست.

در صورتی که اگر الکترولیز موجود باشد احتمالاً برای همه گزینه بهتری است. یک مشکلش این است که زمان بر است. به همین خاطر خیلی از افراد با لیزر موهای زائد شروع می کنند و بعداً با الکترولیز کار حذف موهای زائد را دنبال می کنند.

لیزر موهای بیکینی درد دارد؟

بله، ممکن است کمی درد را احساس کنید. بسیاری از مراجعه کننده ها برای لیزر موهای زائد عمل را با کمک بی حس کننده انجام می دهند و در طول درمان به خاطر بی حس شدن ناحیه بیکینی دردی را احساس نمی کنند.

اما اگر علمی به قضیه نگاه کنیم، مطالعات نشان می دهد که کمتر از ۱ درصد بیماران به کرم بی حس کننده نیاز دارند. با این حال بهتر است مراقب باشید.

درد و سایر عوارض لیزر موهای بیکینی زمانی شدید می شود که شما تحت نظارت پزشک متخصص نباشید. زیرا پزشک بی تجربه به دلیل بلد نبودن کار با لیزر ممکن است آن را به جریان خون وارد کند و باعث نامنظم شدن ضربان قلب، کند شدن تنفس و سایر عوارض جدی در شما شود.

عوارض لیزر موهای زائد واژن

عوارض لیزر موهای زائد واژن

خبر بد اینکه، مثل هر عمل زیبایی یا پزشکی دیگری این عمل هم عوارض و خطراتی دارد.

اگر درمان را با الکترولیز انجام دهید می تواند باعث ایجاد زخم، زخم کلوئید و تغییر رنگ پوست در ناحیه تحت درمان شود.

در حالی که لیزر موهای زائد می تواند باعث تغییر رنگ پوست، سوختگی، زخم و ایجاد آکنه شود.

اما خبر خوب اینکه، ناحیه هایی از بدن که در برابر آفتاب محافظت نمی شوند، عوارض کمتری پس از لیزر موهای زائد دارند. بنابراین برای حذف موهای زائد ناحیه هایی که در معرض نور آفتاب نبودند، شما عوارض کمتری را تجبره خواهید کرد.

البته این را هم به یاد داشته باشید که همه عوارضی که اینجا نام می برید موقتی هستند و دائمی بودن آنها بسیار نادر است.

این مورد هم که می گویند لیزر موهای زائد بیکینی باعث ناباروری شود فقط یک شایعه است. لیزر کمتر از یک میلی متر به داخل پوست نفوذ می کند و به هیچ جایی نزدیک تخمدان نمی رسد.

ممکن است بپسندید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.