سایز نوشته:
رنگ نوشته:

لیزر موهای زائد هیچ ضرری ندارد. تنها موردی که بعد از انجام لیزر رخ می دهد, مربوط به قرمزی و تورم در بخش های پیاز مو است. این مورد جزء عوارض لیزر موهای زائد به حساب نمی آید و کاملا طبیعی است و با گذشت زمان اندکی برطرف می شود.

احساس درد و ناراحتی در ناحیه لیزر شده هم احتمال دارد بعد از لیزر پیش بیاید, که با استفاده از داروهای تسکین دهنده برطرف می شود. برای این که نتیجه خوبی از لیزر درمانی بگیرید, بهتر است چهار الی شش جلسه درمان را ادامه دهید. هزینه زیاد این جلسات را شاید بتوان از معایب این روش درمانی حذف موهای زائد دانست.

کسانی که مبتلا به بیماری ‌های پوستی هستند، و یا مبتلا به دیابت و بیماری ‌های قلبی و عروقی و عفونی می باشند, نباید لیزر درمانی کنند. این افراد باید برای حذف موهای زائد خود از روش های دیگری استفاده کنند.

همینطور خانم های باردار، دختران زیر ۱۷ سال و کسانی که با آفتاب سوختگی شدیدی در پوست شان مواجه اند, باید برای انجام لیزر صبر کنند و درمان را به بعد موکول نمایند.

از عوارض لیزر موهای زائد می‌ توان به سوختگی و تاول پوستی, احتمال ایجاد لک, عفونت, جواب ندادن درمان, فولیکولیت و آکنه یا در نمونه های بسیار نادر تغییر رنگ و لکه دار شدن پوست اشاره کرد.

در مواردی احتمال دارد پوست صدمه ببیند و جای زخم روی آن باقی بماند. در صورت دیدن هر یک از این عارضه ها به پزشک متخصص خود مراجعه کنید.

لیزر موهای زائد چه فواید و مضراتی دارد؟

بعضی از عارضه های لیزر قابل پیشگیری هستند. مثلا می‌ توان برای کم کردن درد و سوزش, از بی حس‌ کننده ‌ها و سرد کننده ‌ها کمک گرفت. برای کم کردن ورم و قرمزی در پوست ناحیه لیزر شده هم می‌توان از یخ استفاده کرد.

برای کم کردن عارضه های بعد از عمل لیزر, از قرار دادن پوست تان در معرض نور شدید آفتاب اجتناب کنید و در این جور زمان ها حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. برای اینکه بهترین نتیجه را از لیزر درمانی بگیرید, باید به سفارش های پزشک معالج تان در بعد و پیش از لیزر درمانی کاملا گوش دهید و به آنها عمل کنید.

با دانستن همه مزایا و معایب لیزر موهای زائد, اگر مایل باشید موهای زائد نواحی مختلف بدن تان را با لیزر حذف کنید, می توانید با یک کلینیک معتبر پوست و مو و یا کلینیک زیبایی تماس بگیرید. بهتر است کار را با مشاوره گرفتن از کارشناسان مستقر در آنجا و تحقیق جامع روی لیزر درمانی موهای زائد شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *