سایز نوشته:
رنگ نوشته:

میکرودرم فواید و مزایای بسیاری مانند کم کردن چین و چروک پوست و پر کردن منفذهای پوستی دارد. این عمل زیبایی در کمتر از نیم ساعت بدون هیچ جراحی و دردی انجام می شود. میکرودرم روشی کاملا مطمئن و موثر برای جوانسازی و پاکسازی پوست از هرگونه چین و چروک و خطوط اذیت کننده است.

البته با این حال اگر وسایل و ابزارهای میکرودرم به خوبی ضد عفونی نشوند, می تواند باعث ایجاد عفونت هایی در بیمار شود. این عفونی شدن همه زحمت های میکرودرم پوست را نابود می کند. بنابر این باید در هنگام میکرودرم از ضد عفونی بودن وکیوم ها و اپلیکاتورهای میکرودرم کاملا اطمینان حاصل کنید.

میکرودرم روش پاکسازی پوست است که توسط بسیاری از متخصص های پوست استفاده می شود و هزینه های آن نیز به صرفه است. این دو دلیل دست به دست هم داده اند تا میکرودرم انتخاب خوبی برای کسانی باشد که از مشکلات خفیف پوستی و نشانه های پیری پوست رنج می برند.

مضرات میکرودرم پوست

میکرودرم پوست فواید و مزایای زیادی دارد و تنهاترین عیب آن زمانی آشکار می شود که توسط یک شخص غیر حرفه ای و بدون تجربه انجام شود. هر چقدر در انتخاب فردی که قرار است میکرودرم را بر روی پوست شما انجام دهد, دقت کنید احتمال ریسک های آن را به حداقل خواهید رساند.

مضرات میکرودرم و ریسک های آن هنگامی بروز می کند که پوست تان را در یک محیط غیر استریل و ضد عفونی نشده قرار بدهید. محیط ضد عفونی نشده و وسایل درمانی غیر استریل بزرگترین ریسکی است که در هنگام میکرودرم می توانید انجام دهید.

در صورتی که وسایل درمانی میکرودرم مانند وکیوم ها و اپلیکاتورها به خوبی ضد عفونی نشوند, مطمئن باشید که بعد از عمل دچار عفونت های آزار دهنده ای خواهید شد که رهایی از آنها مشکل ساز خواهند بود.

همچنین باید استفاده از وسایل میکرودرم با شدت مناسبی بر روی پوست تنظیم شوند. در صورت تنظیم نادرست, کریستال های نرم میکرودرم که به منظور لایه برداری پوست به کار می روند، ممکن است بر روی سطح پوست سوراخ ها و منفذهای اصلاح ناپذیری ایجاد کند.

توجه داشته باشید که نمی توان بدون ابزارهای میکرودرم چین و چروک ها و خطوط زائد پوست را از بین برد. اگر این ابزارها درست استفاده نشوند, ممکن است تراشه های کریستال به چشم های شما آسیب بزنند و باعث تورم  چشم ها شوند.

البته گفتنی است که عوارض جانبی این ابزارها خیلی کم است و در صورت استفاده صحیح مشکلی پیش نمی آید. باز هم تاکید می کنیم که برای انجام میکرودرم, حتما به یک متخصص پوست با تجربه مراجعه کنید, تا ریسک های احتمالی میکرودرم به حداقل برسد.

 

چه کسانی نمی توانند میکرودرم انجام دهند؟

  • کسانی که در صورت شان تبخال یا زگیل دارند نباید میکرودرم انجام دهند.
  • کسانی که به خاطر هر دلیلی تحت رادیوگرافی گردن هستند نیز تا مدتی که اثرات آن از بین برود, نمی تواند میکرودرم انجام دهند.
  • بیمارهایی که تحت درمان ایزوترتینوئین خوراکی هستند نیز نیم توانند این عمل زیبایی را انجام دهند.
  • کسانی که در دو ماه اخیر عمل جراحی صورت انجام داده اند.
  • کسانی که در یک سال گذشته اکوتان مصرف کرده اند نیز نمی توانند این عمل را انجام دهند.
  • کسانی که به بیماری پسوریازیس مبتلا هستند نیز مناسب انجام این عمل زیبایی نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *