مجله سلامتی و زیبایی دکتر با تو > زیبایی > بادی جت > همه خطرات و عوارض بادی جت برای لاغری را بشناسیم
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

بادی جت یکی از روش های لیپوساکشن است که در آن چربی های زائد بدن را به کمک فشار زیاد آب از بین می برند. فشار تنظیم شده آب به ناحیه پر چربی وارد می شود و باعث جدا شدن و سست شدن سلول های چربی از آن ناحیه می شود.

بادی جت بدون اینکه به بافت های پیوندی و عروق خونی آسیبی برساند, آنها را از هم جدا می کند. به همین دلیل پیکر تراشی با کمک بادی جت هیچ دردی را به همراه نخواهد داشت.

با جدا شدن سلول های چربی از ناحیه موضعی پر چربی, تمامی چربی های جمع شده در آن ناحیه هم از بین می روند. البته در صورتی که بقیه ناحیه های بدن دارای چربی اضافی باشند, چربی های آن نواحی دست نخورده باقی خواهد بود.

بادی جت عمل زیبایی موضعی برای حذف چربی های یک ناحیه است. اگر بخواهید چربی سایر اندام های خود را هم از بین ببرید باید عمل بادی جت را در آن نواحی نیز تکرار کنید.

در بسیاری از موارد بعد از بادی جت لاغری,  حداقل بعد از 4 روز می توانید به زندگی عادی خود برگردید.

پیکر تراشی با بادی جت برای کسانی مناسب است که دارای چاقی موضعی هستند و چربی های آن ناحیه هم از مقدار مشخصی که توسط پزشک برآورد می شود, کمتر باشد. برای اینگونه افراد بادی جت عوارض کمی دارد. ولی برای کسانی که حجم چربی های آنها زیادتر و در اندام های مختلف است ممکن است دارای عوارض جدی باشد.

عوارض بادی جت

شل شدگی و افتادگی یا فرو رفتگی پوست که موقت است و بعد از چند روز خود به خود برطرف می شود.

عفونت زمانی اتفاق می افتد که محل برش داده شده برای بادی جت به خوبی ضدعفونی و تمیز نشوند.

نکروز یا مردن بافت که ممکن است به عفونی شدن ناحیه مورد نظر منتهی شود.

تجمع خون یا هماتوم در ناحیه ساکشن

کاهش آب بدن

صدمه به سایر بافت های بدن هم یکی از خطرات و عوارض بادی جت است. اگر جرایح دید و تمرکز کافی بر روی رگ های خونی نداشته باشد, ممکن است به سایر بافت های صدمه بزند.

جمع شدن آب در ریه زمانی اتفاق می افتد که تزریق آب به بدن بیش از اندازه باشد, که در این صورت آب های اضافی در ریه ها جمع خواهند شد.

بی نظمی یا صاف نبودن بدن هم بر اثر دید ناکافی و ساکشن نزدیک پوست به وجود می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *