دکترباتو
بازدید 34
0

بهترین روش‌های کاشت مو

تفاوت اصلی بین روش های کاشت مو و هر محلول ترمیم موی دیگری در دوام و نتایج آن است. یک روش کاشت مو نتایجی را به دنیال دارد که به نظر طبیعی می ‌رسند.

پیشرفت‌ های اخیر در تکنولوژی پزشکی نه تنها رویای بازگرداندن مو را به یک واقعیت تبدیل کرده است، بلکه رویای رسیدن به نتایج طبیعی درباره موهای ریخته را نیز تحقق داده است.

امروزه پزشکان کاشت مو قادر به استفاده از تکنیک ‌های مختلفی برای استخراج و پیوند تعداد زیادی از فولیکول‌ های مو (واحدهای فولیکولی) هستند.

دو تکنیک اولیه برای کاشت مو در حال حاضر وجود دارد. روش‌های استخراج (استخراج واحد فولیکولی) و روش‌ های واحد پیوند فولیکولی معمولا بنا بر روشی که فولیکول ‌های مو از ناحیه دهنده استخراج می ‌شوند، متفاوت هستند.

 

کاشت مو به روش FUE

در روش کاشت موی FUE ، هر واحد فولیکولی به طور جداگانه از پوست سر گرفته می‌ شود، بدون اینکه نوار بافتی برداشته شود. فولیکول‌ های مو به صورت تصادفی برداشته می ‌شوند و نتیجه آن چگالی کم‌تری در ناحیه دهنده است، که بسیاری می‌ گویند حتی قابل ‌توجه نیست. این تفاوت اصلی بین روش FUT و FUE است.

 

کنترل درد در روش FUE

در هر دو روش کاشت مو نیازی به بخیه نیست و جای زخم به صورت خطی باقی می ماند که با گذشت زمان التیام می یابد، روش‌ های FUE زمان بهبودی سریع ‌تری دارند و ناراحتی بعد از عمل کمتری نسبت به روش سنتی FUT داشتند.

 

اسکار و زخم ها در روش FUE

از آنجا که روش ‌های FUE شامل برداشتن موها به صورت انفرادی از پوست سر است، هیچ جای زخمی به صورت خطی باقی نمی ماند.

با این حال، قطری به اندازه یک میلی متر و همچنین علامت ‌های سوراخ کم‌تری در این روش باقی می ماند که پس از گذشت زمان و پوسته پوسته شدن در روز پس از عمل، همه این موارد التیام خواهند یافت. این زخم‌ های کوچک معمولا ظرف سه تا هفت روز به صورت کامل التیام می‌ یابند.

 

هزینه روش کاشت مو به روشFUE

از آنجا که پزشک باید هر فولیکول مو را به صورت انفرادی حذف کند، طبیعی است که به خاطر حساس بودن روش FUE معمولا از روش FUT گران ‌تر در خواهد آمد.

همانطور که قبلا گفته شد، فن ‌آوری FUE زمان بهبودی کمتری دارد و در بین روش های کاشت مو دارای محبوبیت زیادی است. هزینه کاشت مو برای دفعات بعدی پیوند کاهش می یابد. تفاوت هزینه بین روش کاشت مو FUE و روش FUT یکسان نیست.

 

پیوند واحد فولیکولی به روش FUT

فرآیند FUT شامل برداشتن نوار کوچکی از بافت پشت سر است که فولیکول‌ های مو دهنده از آن استخراج می‌ شوند. فولیکول ‌های مو توسط یک تیم بالینی ماهر قبل از پیوند به نواحی گیرنده برداشت می ‌شوند.

در اغلب موارد، و به خصوص موارد ریزش موی پیشرفته، FUT روش بهتری است، زیرا به پزشک اجازه می ‌دهد که از ناحیه پوست استفاده کند تا با انتظارات بیمار سازگار شود. FUT به طور معمول اجازه می ‌دهد که بیشترین تعداد پیوندها در یک جلسه پیوند زده شوند.

 

کنترل درد

برخی از بیماران سطوح بالاتر ناراحتی را در مقایسه با FUE به دلیل تورم بالقوه در ناحیه گزارش می‌ کنند که در آن نوار بافت برداشته شد، اما هر دو روش یک دوره بهبودی بسیار قابل مدیریت دارد و داروی درد می تواند توسط پزشک شما در صورت نیاز تجویز شود.

هر دو تکنیک کاشت مو نسبتا ساده هستند. روش‌ های کاشت مو جراحی‌ های سرپایی هستند که برخی از بیماران به محض کاشت مو می تواند روز بعد به کار و فعالیت های روزمره خود بپردازند.

 

اسکار و زخم ها در روش کاشت موی FUT

روش استخراج نوار FUT معمولا منجر به یک زخم خطی بسیار باریک در پشت سر (معمولا ۱ میلی متر قطر یا کمتر) می ‌شود. از آنجا که جای زخم خیلی نازک است، به راحتی توسط هر چیز یم تواند پنهان شود.

یک کلاه یا هر پوشاننده کوتاهی برای پنهان کردن جای زخم برای اکثر بیماران کافی است و در طول زمان جای زخم کمتر می ‌شود.

 

هزینه روش کاشت مو FUT

کار انجام شده اساس قیمت ‌گذاری هر کاشت مویی است. این امر به هر فرد امکان می ‌دهد تا تنها چیزی را که نیاز دارند انتخاب و برای آن هزینه پرداخت کند و تعداد پیوندهای دلخواه خود را دریافت کند و مجبور نیست برای پیوند کمتر نیز هزینه زیادی را بپردازد.

هزینه pergraft به طور کلی از روش FUE کمتر است. اخیرا، در پاسخ به محبوبیت روزافزون روش کاشت مو FUE ، بسیاری از کلینیک ‌های کاشت مو شروع به کاهش هزینه های خود برای هر پیوند کرده ‌اند، به طوری که تفاوت هزینه بین دو نوع فرآیند در این روش خیلی پایین آمده است.

هزینه‌های رویه ‌های پزشکی همیشه با توجه به شرایط بیماران، نیازها و اهداف متفاوت است. برای دقیق ‌ترین ارزیابی از ریزش موی شما و هزینه‌ های مربوط به کاشت موی شما باید با پزشک صحبت کنید تا او نظر بدهد.

 

انتخاب یک روش کاشت مو

در طول مشاوره اولیه، پزشک تعیین می‌ کند که کدام روش پیوند بهترین روش کاشت مو برای شما مناسب است. پزشک براساس طبقه ‌بندی ریزش موی شما، اندازه ناحیه نازک شده، کیفیت و کمیت موهای اهدایی موجود شما این کار را انجام می دهد.

امروز کار مشاوره با پزشک را شروع کنید تا مشخص شود که کدام روش کاشت مو بهترین روش برای شما است .

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عادل متکلمی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *