مجله سلامتی و زیبایی دکتر با تو > زیبایی > بادی جت > روش‌های کوچک شدن شکم و پهلو
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

راه های زیادی برای کوچک کردن شکم و پهلو وجود دارد. بیایید از آسان ترین و کم هزینه ترین آنها شروع کنیم. اولین نکته در کوچک شدن شکم و پهلو این است که این روش ها کاری به لاغری تمام اعضای بدن شما ندارند و فقط شکم و پهلوی شما را از حالت چاقی در می آورند.

رایج ترین علت چاقی شکم و پهلوها نفخ است و ربطی به چربی های زائد شکم و پهلو ندارد. در این حالت تحرکات دستگاه گوارش ما دچار اختلال می شود و برخی از بخش های بدن شما به ویژه شکم و پهلوها چاق تر از بقیه اعضا می شود. پس باید راهکارهایی برای خلاصی از نفخ پیدا کنید.

مصرف مواد غذایی فیبر دار: نفخ با یبوست منجر به زیاد شدن حجم شکم تان می شود. برای رهایی از این نفخ باید استفاده از مواد غذایی فیبر دار را در برنامه غذایی خود قرار دهید. غذاهای فیبر دار باعث می شود مواد اضافی شکم تان راحت تر تخلیه شود. پسیلیوم و سبوس دارای فیبرهای محلول و نامحلول است که باعث تحریک روده بزرگ می شود و دفع را آسان تر می کند.

مصرف کم مواد سدیم دار: وقتی از مواد سدیم دار استفاده می کنید آب زیادی در بدن تان جمع می شود و باعث حجیم شدن شکم و پهلوهای تان می شود. بدن انسان به صورت روزانه به کمتر از 1500 میلی گرم سدیم نیاز دارد. پس تا می توانید از خوراکی های نمک دار کمتر استفاده کنید. موقع خرید به مقدار سدیم غذاها دقت کنید.

خوراکی هایی مثل موز و سیب زمینی دارای پتاسیم هستند و به خارج شدن آب زائد بدن کمک می کنند. هنگامی که توازن پتاسیم و سدیم در بدن رعایت نشود, آب های زائد زیادی در قسمت هایی از بدن جمع می شود که بدن را از فرم می اندازد. پس برای غلبه بر آب آوری سدیم از مواد پتاسیم دار مانند سیب زمینی با پوست پخته, موز, انبه, اسفناج و پرتقال استفاده کنید.

از قندهای الکلی استفاده نکنید: شیرینی جات مصنوعی و الکلی می تواند سوء هاضمه به دنبال داشته باشند. هضم ناقص به باکتری های روده این امکان را می دهد تا این مواد را تخمیر کند و ایجاد گاز و اسهال در فرد کند. پس از خوراکی هایی که دارای سوربیتول, مانیتول, زایلیتول و لاسیتول هستند دوری کنید.

آب و مایعات زیاد مصرف کنید: نوشیدن مایعات به دفع مواد اضافی روده کمک می کند. همچنین نمی گذارد دچار یبوست شوید. نوشیدن مایعات باید جدی گرفته شود. این مورد در کنار موارد بالا می تواند جلوی بسیاری از چاقی های موضعی بدن را بگیرد. پس روزانه دست کم هشت لیوان آب یا مایعات بنوشید.

از مواد خام کمتر استفاده کنید: استفاده خام از میوه و سبزیجات می تواند باد معده را تحریک کند. پس این مواد را در فاصله های غذایی متناسبی مصرف کنید.

ورزش را از یاد نبرید: ورزش در عین حال که شما را مبتلا شدن به بیماری ها محافظت می کند باعث کوچک شدن شکم و پهلوهای تان هم می شود. اما توجه کنید همه ورزش ها به این مورد کمک نمی کنند. ورزش های هوازی مثل پیاده‌روی و دویدن باعث کم شدن چربی های زائد شکم تان می شوند.

بعد از اینکه چربی های زائد از بدن تان حذف شدند, سایر ورزش های می توانند کمک کنند تا بدن تان چربی اضفی در خودشان جمع نکنند. ورزش همینطور التهاب های بدن را کم می کند. قند خون و اختلالات متابولیکی شکم را تعدیل می کند.

در ادامه سعی می کنیم به عمل های زیبایی اشاره کنیم که باعث می شوند شکم و سایر ناحیه های بدن تان حالتی خوش فرم به خود بگیرند.

روش های کوچک شدن شکم و پهلو با عمل های زیبایی

لیپوساکشن: در اول دقت کنید که لیپوساکشن برای کم کردن وزن مناسب نیست. این عمل برای افراد چاق اصلا توصیه نمی شود. در این عمل فقط ناحیه های پر چربی که ظاهری بد به اندام های بدن می دهند, حذف می شود.

پس تا حد امکان از این عمل استفاده نکنید و سعی کنید با ورزش و رژیم غذایی مناسب, توده های چربی را از بدن تان کم کنید. در هر حالتی شما به این دو مورد نیاز دارید. حتی بعد از عمل لیپوساکشن هم باید ورزش و رژیم غذایی مناسب را ادامه دهید.

اگر شخصی بعد از عمل لیپوساکشن, رژیم غذایی خوبی نداشته باشد, احتمال عود چربی های زائد وجود دارد. این عود منجر به به وجود آمدن توده های چربی زیادتر در اندام هایی مانند شکم و پهلو می شود.

کویتیشن: این عمل زیبایی هم برای کاهش چربی های زائد بدن بسیار مفید است. عمل زیبایی کویتیشن که با کمک امواج اولتراسوند و بدون جراحی انجام می شود, ضربه ها و تکانه هایی را به بافت های چربی وارد می کند و باعث شکستن و خرد شدن آنها شده و به صورت مایعاز بدن بیرون آورده می شود.

کرایولیپولیز: پیکر تراشی سرد یا کرایولیپولیز هم یکی دیگر از عمل های زیبایی شکم است که باعث کم حجم شدن شکم و پهلوهای شما می شود. کرایولیپولیز برای کوچک کردن اندازه شکم و پهلو, چربی های زائد موجود در این نواحی را فریز می کند. این کار با کمک دستگاهی همین نام انجام می شود.

بعد از حذف و فریز کردن, عمل تخلیه چربی ها از طریق کبد انجام می شود. این عمل زیبایی شکم نیازی به بستری شدن ندارد و دوره بهبودی آن نیز سریعتر است و کسانی که این عمل را انجام داده اند از آن رضایت دارند و توانسته اند شکمی متعادل با سایر اندام های خود داشته باشند.

لیپولیز: این روش زیبایی هم می تواند چربی های زائد بدن شما را که با ورزش و رژیم غذایی از بین نمی روند را حذف می کند. لیپولیز تمامی چربی های جمع شده در صورت و بدن تان را با کمک لیزر خاصی حذف می کند و به بدن فرصت می دهد تا چربی های خرد شده توسط لیزر کاملا بسوزند.

البته برای راحتی کار می توان چربی های خرد شده حجیم را با مکش از بدن بیرون آورد. این روش نسبت به سایر روش های مکش چربی مانند لیپوساکشن عوارض کمتری نیز دارد.

لیپوماتیک: این یک عمل زیبایی هم چربی های زائد شما را از اندام های مختلف بدن تان تخلیه می کند. در لیپوماتیک با ایجاد امواج و ارتعاش های خاصی, چربی ها را از اندام جدا می کنند و با ساکشن آنها را به بیرون هدایت می کنند. این عمل زیبایی عارضه خاصی نداشته و فقط باید در انتخاب محل درمان خود دقت کنید.

در صورتی که چربی های شما زیاد نیستند و از چاقی مفرط رنج نمی برید و فقط اندام یا اندام هایی از شما مثل شکم و پهلو دچار چاقی موضعی شده این روش می تواند چربی های آن اندام ها را به خوبی از بین ببرد و شما را دارای اندامی متناسب و خوش فرم کند.

بادی جت: این روش یکی از روش های پیکر تراشی است که با کمک دستگاهی به همین نام انجام می شود و با کمک آب چربی های زائد بدن را خارج می کند و اندام های بدن را با یکدیگر متناسب می کند. بادی جت به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی در کلینیک انجام می شود.

کسانی که با تغییر رژیم غذایی و ورزش نمی توانند چربی های موضعی خود را آب کنند, بادی جت راه خوبی برای از بین بردن این چربی های آنهاست. این عمل کبودی و تاول بعد از عمل ندارد و دوره نقاهت کمتری نسبت به روشهای قدیمی دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *